Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor proxima power

945 odpowiedzi na ten temat

#1 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 18:16

Zetor proxima power Witam. temat ten otwozyłem w celu wimieniania się info o tych modelach ...

Ja mam jedno pytanie ponieważ pali mi się sygnalizacja ostrzegawcza spadku ciśnienia powietrza ( pali mi się czerwony symbol CIĄGNIKA Z NAPISEM STOP - umieszczonym na tablicy przyrządów) i niewiem jak naprawić tą małą usterke ,, moze ktoś mi doradzi
W instrukcji obsługi znalazłem taką uwagę ,, W przypadku spadku ciśnienia w układzie pneumatycznym poniżej 450 kPa ciągnik z hamowaną przyczepą lub naczepą nie może kontunuować jazdy do momentu podwyższenia ciśnieniem powietrza"
czy tu trzeba tylko poczekać aż to ciśnienie wzrośnie czy coś zrobić ?? ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor proxima power Dzisiaj, 21:48
  •  

#2 Share Stonek

Stonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 19:06

Zetor proxima power Ta kontrolka pali ci się cały czas jeśli niema powietrza w układzie można jeździć ale napęd jest cały czas załączony bo w proximie jest załączany przez pneumatyke

#3 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:19

Zetor proxima power czyli jest w porządku .. powiedzcie gdzie trzymacie gaśnice bo ją włozyłem do pojemnika na narzędzia troche mi to nie leży bo szczerze mówiąc to chciałem tam inne rzeczy włożyć ... a i jeszcze sie zastanawiam gdzie umocować trójkąt doradźcie gdzie by go zamontować
( dajcie jakieś fotki ) pozdr.

#4 Share Frost

Frost

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i Rolnictwo

Napisany 10 listopad 2009 - 21:31

Zetor proxima power Ja Gaśnice mam połozoną miedzy 2 dźwigniami od womu, a trójkąta wogóle nie założyłem

#5 Share Stonek

Stonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 21:37

Zetor proxima power Jeśli pali ci się na okrągło oznaczy ze jest jakaś nieszczelność a jeśli tylko przez pewien czas po zapaleniu czy jak podepniesz przyczepę to jest w porządku

#6 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 22:31

Zetor proxima power W mojej Proxie długo trzyma powietrze, czasem stoi tydzień nieodpalana i nadal ma tyle powietrza że zaraz po odpaleniu lampka gaśnie. Ale kiedyś zdarzyło mi się że rano odpalałem i było zero powietrza, pewnie gdzieś wpadło jakieś zanieczyszczenie. Ciekawy motyw jest z wężem do pompowania kół, jak jest max powietrza w układzie to zawór upuszcza powierze przed zbiornikiem a i do węża do pompowania kół też nie daje. Trzeba trochę upuścić np hamulcem i dopiero daje powietrze na wąż do pompowania.

#7 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 16:49

Zetor proxima power Tak jest we wszystkich Proximach i Forterrach kiedy chcesz napompować coś wężem to trzeba spuściś lekko ciśnienie z butli pod kabiną tym zaworkiem co jest na dole. Następna sprawa jeżeli jak piszesz świeci ci cały czas STOP to znaczy ze układ pneumatyczny nie ma ciśnienia, a jak ten STOP świeci to zegar pokazuje ciśnienie czy nie? patrzyłeś???

#8 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 18:26

Zetor proxima power przed chwilą patrzyłem ... pokazuje jest powyżej 4,5kpa

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 18:03

Zetor proxima power A ja mam takie pytanie:
Czy Proxima Power ma półbiegi sterowane elektrohydraulicznie jak rewers czy elektropneumatycznie jak półbiegi w Forterze?

#10 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 22:07

Zetor proxima power ma takie ze wystarczy przycisnąć i zmniejsza prędkość ( ma 2 półbiegi na każdym biegu) w sumie to się to nazywa wzmacniacz momentu :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 23:14

Zetor proxima power Czyli proxima power ma 24 biegi do przodu jak forterra? czy 16 jak w proximach plus bo one chyba też mają wzmacniacz ale nie wiem ile połówek.
Ale tu chodzi o to, czy półbiegi w proximie power są realizowane elektropneumatycznie jak w forterze co nie jest dobrym rozwiązaniem bo szarpie przy większych ładunkach i obrotach, tylko czy jest to elektrohydrauliczne jak w zachodnich ciągnikach typu MF, JD.
Bo jak rewers elektrohydrauliczny bo już mogli zrobić półbiegi elektrohydrauliczne.

#12 Share mizgus

mizgus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 00:29

Zetor proxima power Nie jestem znawcą forterry ale z tego co podaje producent na swojej stronie to sterowanie wzmacniaczem jest elektrohydrauliczne :D

#13 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 00:43

Zetor proxima power a skąd!!! Może źle przetłumaczyli z czeskiego.
Przeczytałem na stronie zetora że proxima power ma dwustopniowy wzmacniacz tak jak forterra, czyli ma 24 biegi, ale co ciekawe ma 24 zarówno w przód jak i w tył - a nie jak w forterze 24/18. Czemu forterra ma zablokowany 4 bieg na wstecznym a powerka już tej blokady nie ma ?
Co ciekawe na czeskiej stronie pisze że zarówno forterra jak i powerka ma 3 stopniowy wzmacniacz cytat '' mechanická s 3° násobičem, reverzační, plně synchronizované, ''. Na stronie czeskiej max opony do powerki to 600/65R34, silniki mają turbodmychadlo :D, jest już powerka 115 (117 koni w iso, 110 w ece r24). Forterra posiada ''Pozinkované stupačky, i na życzenie (w 125 standard) ''digitální přístrojová deska''. Niektórych dodatków zbytnio nie można zrozumieć o co chodzi. Ciekawa strona.

#14 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 12:16

Zetor proxima power Wystarczy wybrać na tej stronce język angielski i od razu wiadomo co w trawie piszczy a tam wyraźnie pisze że: 'The hydraulic circuits of
power shift and PTO are designed with a new electro-hydraulic distributor.'
Czyli najprawdopodobniej chodzi o to że w najnowszej Forterce model 2008 zmieniono sposób sterowania powershiftem na elektrohydrauliczny

#15 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 09:27

Zetor proxima power ludzie mam pytanie (wiem że to moze nie ten temat ale nie chce mi sie zakładać nowego)teraz planuje zakupic ciągnik i wacham sie pomiędzy proxima plus 85 a proxima power 85.mianowicie chodzi mi o opinie użytkowników i ceny za wyposżenie dodakowe.który lepszy i mniej awaryjny?

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 09:41

Zetor proxima power a jak wygląda cenowo taka proxima power a plus i czy ta z rewersem hydraulicznym ma półbiegi też?

#17 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 11:58

Zetor proxima power Proxima power o której mowa w temacie ma rewers elektrohydrauliczny bezsprzęgłowy i liczbę biegów 24/24. Ma 3 półbiegi na każdym biegu tak samo jak forterra.
Proxima plus ma rewers mechaniczny i 16/16 biegów
Proxima zwykła ma rewers mechaniczny za dopłatą i ma wtedy 10/10

#18 Share proxa8

proxa8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 12:14

Zetor proxima power

Proxima power o której mowa w temacie ma rewers elektrohydrauliczny bezsprzęgłowy i liczbę biegów 24/24. Ma 3 półbiegi na każdym biegu tak samo jak forterra.

Zwykła ma 12/12

#19 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 17:29

Zetor proxima power

Proxima power o której mowa w temacie ma rewers elektrohydrauliczny bezsprzęgłowy i liczbę biegów 24/24. Ma 3 półbiegi na każdym biegu tak samo jak forterra.

3 polbiegi?? A nie 2?
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 17:58

Zetor proxima power

Zwykła ma 12/12

Faktycznie bo zamiast wstecznego jest szóstka to mamy 12/12 a bez rewersu 10/2.

co do półbiegów w forterze i powerce to są 3 półbiegi - żółw wyłączony, 1 zółw, 2 żółw więc na każdym biegu mamy 3 półbiegi. Ale to jest różnie interpretowane, na polskiej stronie jest napisane o 2 stopniowym wzmacniaczu, a na czeskiej o 3 stopniowym.