Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zachodnia belarka do 25 tyś?

67 odpowiedzi na ten temat

#41 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 20:22

Zachodnia belarka do 25 tyś? Oj oj , nie ładnie tak obgadywać za plecami. Ale wracając do tematu, miałem już przyjemność utopić JD 550 na torfie z Renówką, wagi dokładniej nie pamiętam, ale nie jest wielka, góra dwie tony. Wracając do tematu łożysk i pasów, to o pasach złego słowa nie mogę powiedzieć, wystarczy zadbać o spinki, a taki pas wytrzyma spokojnie więcej niż cały żywot nowej polskiej prasy :) Co do łożysk nie jest tragicznie ja kupuję zamienniki, miałem przyjemnośc wymienić dwa łożyska, jedno orginał JD jak ją kupiłem, a drugi raz to samo łożysko jednak zamiennik długo nie po śmigał ;/ Ale wytrzymał swoje pare tyś bel. A tak patrząc z perspyktywy czasu i doświadczenia zdobytego na tych prasach, to zmienił bym dwie rzeczy, pierwsza to szzeroki podbieracz, a druga to siatka :)
Nic dodać nic ująć :) Ale będąc na miejscu autora tematu jednak kupił bym jakiegoś NH, choćby ze względu na wyposarzeniem w podbierak o szerokości około dwóch metrów, oraz na wyposarzenie w siatkę, at wszystko w stosunkowo małych pieniądzach :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zachodnia belarka do 25 tyś? Dzisiaj, 17:30
  •  

#42 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 20:51

Zachodnia belarka do 25 tyś? Kolego @semos nie chce się wdawac w dyskusje na temat tego że wystarczy ta blach nad podbierakiem (akurat to ja ja mam wlasnej konstrukcji)i dalej uważam że konstruktor tego podbieraka musial być pijany. To tylko doraźny sposób porawienia przepływu masy czyli lepszy efekt niż bez niej. Ale porównując do sipmy lub walfarmy efekt jest 100% a one nie posiadają takiej blachy. I CO TY NA TO!!!

#43 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 22:23

Zachodnia belarka do 25 tyś? ja mam oryginał i nawet przy krótkim materiale nie narzekam. Blacha na pewno nie załatwi wszystkiego w 100%, ważna na pewno jest tez jakość i ilość palców na podbieraczu. Ale wróćmy do tematu.

Jedno co mogę powiedzieć to to, że kupuj prasę z szerokim podbieraczem,

#44 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 22:27

Zachodnia belarka do 25 tyś? O prasach JD to już wiem co chciałem wiedzieć, teraz może coś o krone no i interesuję mnie troche te claasy ale z tego co piszecie to nie dla mnie chyba bo do siana nie bardzo i do słomy też nie, a co myślicie o tych wszystkich morach carraro feraboli i całej włoszczyźnie?

#45 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 22:31

Zachodnia belarka do 25 tyś? a dlaczego Krone każdą jaką kupisz to łańcuchy- drogie koszty utrzymania średnie zbicie beli class-walce małe zbicie beli dużo łożysk itp. bierz pasówkę
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#46 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 11 listopad 2009 - 22:55

Zachodnia belarka do 25 tyś? Skoro nie posiadacie pasówek to skąd jesteście święcie przekonani o tym że pasy tak szybko się niszczą?? Jeśli pas się zerwie to wymienia się kawałek nie cały plus w koszt należy wliczyć 2 spinki by spiąć. Fakt nowy pas kosztuje 2,5tys ale kto cały pas zmienia? :) Konstrukcja pras walcowych jest ciężka solidne łańcuchy walce wszystko waży i stawia opór ciągnikowi. A pasówka w konstrukcji nie ma tak masywnych i ważących elementów przez co jest cicha i ciągnik nie musi mieć aż tak wiele koników.Popieram w 100% @ariss bierz pasówkę nie musi być JD(żeby nie było :) ) możesz wziąć NH ale wtedy części będą drogie albo viconkę. Na pewno 80km jakimi dysponujesz wystarczy by zrobić dobrze zbite bele.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#47 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 22:57

Zachodnia belarka do 25 tyś? Kolego @semos daj fote niby tego orginału!!. Nie wiem co w tym może byc takiego nadzwyczajnego to jest tylko kawałek wyprofilowanej blach (tak jak mojej siedzialem nad nią pół dnia żeby ją dobrze wykonać) no efekt jest lepszy ale nie w 100%- a a palce w podbieraku mam wszystkie. w mojej okolicy jest 7 (nawet wujek ma) takich samych pras i żadna z nich nie ma w orginale tego bajeru. Zresztą gdzie ona jest zamocowana chyba nie na bocznych blachach podbieraka??!

Nic nie zastąpi szerokiego i niskiego podbpieraka a ta blacha służy do równomiernego podawania masy

#48 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 11 listopad 2009 - 23:04

Zachodnia belarka do 25 tyś? Dokładnie im podbierak ma mniejszą średnicę tym lepiej zbiera krótki materiał. A chyba nad zaletami szerokiego podbieraka nie trzeba się rozpisywać a poza tym jest już temu poświęcony temat :)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#49 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 23:13

a dlaczego Krone każdą jaką kupisz to łańcuchy- drogie koszty utrzymania średnie zbicie beli class-walce małe zbicie beli dużo łożysk itp. bierz pasówkę

Drogie koszty :)
Zbicie beli nie takie jak w pasowej ale u mnie palca nie włożysz po łańcuchowej, a łożyska wymieniłem raz bo na deszczu stała kilka miesięcy i się rozsypały. Zrobione 4tys balotów i nie wymienie jeszcze przez długi czas. Więc o kosztach nie można powiedzieć

#50 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 23:27

Zachodnia belarka do 25 tyś? ale nie chodzi tak cicho jak pasówka i skuwkę wymienisz raz na kilka tyś balotów a nie cały łańcuch tutaj wymienisz jedną od jednego pasa a zbicie beli było na tym forum dużo gęsto i często wałkowane więc nie wdalam się w dyskusje bez końca ja też zbije tak że palca nie włożę ale łańcucha ani pasa nie naciągnę
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 07:59

a dlaczego Krone każdą jaką kupisz to łańcuchy- drogie koszty utrzymania średnie zbicie beli class-walce małe zbicie beli dużo łożysk itp. bierz pasówkę

no nie powiedziałbym że zbicie beli jest w walcówkach małe więc nie pisz głupot bo jest na pewno lepsze zbicie jak w łańcuchowycha co do podbieraka to my mamy go bez tej blachy i jest tylko niedobrze zbierać trawę siano które ma może nie więcej jak z 10cm długościa myślałeś o takiej prasie, http://allegro.pl/it...laas_vicon.html rotor noże załączane hydraulicznie

#52 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 08:29

Zachodnia belarka do 25 tyś? jak przeglądam te wszystkie ogłoszenia to odnoszę wrażenie że te wszytkie prasy nie ważne czy dobrze czy słabo wyposażone kosztują podobnie,a jak myślicie szukać zaraz po nowym roku czy na wiosnę bardzo się ceny podniosą?

#53 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 08:39

Zachodnia belarka do 25 tyś? mogą się podnieść ale chyba nie znacznie, mimo zbliżającego się sezonu i wypłaty dopłat to rynek jest już tak nasycony a ofert sprzedaży jest tak dużo że ceny raczej nie pójdą znacząco do góry(ale to tylko moje zdanie)

#54 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 08:43

Zachodnia belarka do 25 tyś? Acha, a lepiej szukać po komisach to co na placu czy coś zamówić żeby to czy tamto ktoś przywiózł?

#55 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 09:04

Zachodnia belarka do 25 tyś? a to to jak już uważasz, bo nie wiem co na placu mają

#56 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 09:32

Zachodnia belarka do 25 tyś? A jak myślicie czy lepszą inwestycją było by wziąść 15 tysi krechy i kupić coś nowego np. metalfach, albo teraz w promcji są prasy pronara z 500 (licencja krone) czy tą nową famarolke łańcuhową?

#57 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 12:07

Zachodnia belarka do 25 tyś? za 40 tys to już jest w czym wybierać z zachodnich używek, za taką kasę można znaleźć już naprawdę dobrą prasę nawet pow 2000R

#58 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 12:14

Zachodnia belarka do 25 tyś? Nie zrozumiałeś mnie @Quazi za 40 tyś chce polską nową bo tylko na fabrycznie nową dostanę tani kredyt :)

#59 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 12:16

Zachodnia belarka do 25 tyś? zrozumiałem Cię że chcesz polską nową tylko nie wiedziałem jaki masz kredyt na myśli, a jaki to ma być kredyt? jakie warunki? jakie oprocentowanie?? prowizje itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 22:30

Zachodnia belarka do 25 tyś? Coś temat przygasa, a ja mam swoje 3 typy tzn jd 550 krone kr 125 oraz claas 46 Panowie na co najlepiej postawić, mam troche chęci na claasa że niby taki zdrowy i łożysk nie trzeba tykać a jak nie to krone a na końcu jd ale i korne są zmiennokomorowe trudno wybrać no i nie rozumiem najbardziej jednej sprawu w tych całych prasach skąd i z jakiej racji jakaś stara wyciuchana sipma z wąskim podbierakiem ceni się wyżej niż prasy zachodie wyżej wymienione?