Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zachodnia belarka do 25 tyś?

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:51

Zachodnia belarka do 25 tyś? Dokładnie - popieram, ale chciałem zaznaczyć, że na elektronice świat się nie kończy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zachodnia belarka do 25 tyś? Dzisiaj, 06:00
  •  

#22 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 10 listopad 2009 - 20:59

Zachodnia belarka do 25 tyś? Elektronika dobra rzecz fakt ale do czasu dopóki się nie zacznie pierniczyć. Wyznaję taką zasadę im mniej bajerów tym mniej awaryjny sprzęt. Wiadomo może komfort pracy jest słabszy ale mniej czasu i kasy idzie na naprawy :)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#23 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 21:19

Elektronika dobra rzecz fakt ale do czasu dopóki się nie zacznie pierniczyć. Wyznaję taką zasadę im mniej bajerów tym mniej awaryjny sprzęt. Wiadomo może komfort pracy jest słabszy ale mniej czasu i kasy idzie na naprawy :)

Jest dokładnie na odwrót. Czasu masz więcej bo jeśli zadziała czujnik i nie dojdzie do awarii to nie naprawiasz i nie wydajesz kasy na części. Najważniejszy meges to utrzymać wszystko w dobrym stanie. A jeśli chodzi o sam czujnik np. od domknięcia komory to nie wiem czy mu się przyglądaliście ale jeśli nie dostanie jakiegoś ciosa mechanicznie to jest naprawdę bardzo trwały - żeby nie powiedzieć niezniszczalny.

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#24 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 21:36

Zachodnia belarka do 25 tyś? Ale mi bardziej chodzi o podzespoły sterowane eletroniką. Co do czujników to masz racje i się z Tobą zgadzam :) Ale weźmy na przykładzie JD 550 ma owijanie sznurkiem i siatką hydrauliczne a 590 eletryką i raczej hydraulika będzie mniej zawodna i nie będzie zwiększać ryzyka zapalenia się pyłu którego w warunkach pracy nie brakuje.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#25 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 21:50

To jaki model JD jest względnie najprostszy? Czy rocznik ma duże znaczenie?
Krone KR też ma tyle elektryki?

Modele KR nie mają elektroniki i są to prasy stałokomorowe. Bardzo dobrze- na przepustowość nie narzekam i jest o wiele większa niż sipma. Przemyślane rozwiązania, jeden wałek na spodzie, jedziesz prasujesz i z kieszeni nie ubywa :) Można śmiało prasować ciągnikiem bez instalacji elektrycznej czego nie powiem o JD. I fani JD darujcie sobie linczowanie osób które chwalą inne marki KAŻDY MA SWOJE ZDANIE :)

#26 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 21:59

Modele KR nie mają elektroniki i są to prasy stałokomorowe. Bardzo dobrze- na przepustowość nie narzekam i jest o wiele większa niż sipma. Przemyślane rozwiązania, jeden wałek na spodzie, jedziesz prasujesz i z kieszeni nie ubywa :) Można śmiało prasować ciągnikiem bez instalacji elektrycznej czego nie powiem o JD. I fani JD darujcie sobie linczowanie osób które chwalą inne marki KAŻDY MA SWOJE ZDANIE :)

Ale czy ktoś kogoś tutaj linczuje?? :) forum jest chyba po to żeby wymienić opinię. No dobrze to jak kontrolujesz domkniecie komory rozpoczęcie owijania skoro nie potrzebujesz elektryki??
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#27 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 22:08

Zachodnia belarka do 25 tyś? Hydraulicznie:
- mam znaczniki po bokach i widzę która strona jest zbita a która nie
- jak zamykam klapę to te strzałki spadają na " 0 "
- blokada klapy: haki do których jest zamocowany "amortyzator" jak w ładowaczach i trzymają idealnie
- jak te strzałki dojdą do czerwonego pola to podaje olej (rozpoczęcie owijania) i start jest bezobsługowy.
I co mi się w niej podoba to brak jakichkolwiek awarii i samemu naprawiasz bez rozkręcania na czynniki pierwsze. Jak dla mnie idealna

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 08:43

Zachodnia belarka do 25 tyś? A taka nowa sipma klasik to ma jakąś elektrykę? Bo jak tak poczytałem popytałem to jak za te padło miałbym wywalić ze 45 tyś dopłacić za szerokie koła za centralne smarowanie za siatkę i jeszcze za inne pierdółki w dodatku tak jak tutaj się rozpisujecie z 5 razy będzie mnie serwis odwiedział bo to siatka to tamto to już wole używaną prasę, naprawde dużych wymagań nie mam nie znam się na prasach wymagam tylko żeby ta maszyna zwijała belki i się nie psuła, czy to tak wiele?
ps. jak się te JD sprawdzają na mokrym terenie, czy są ciężkie bo są duże więc czy ciężkie? czy się nie zapychają tak jak sipmy?

#29 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 09:39

Zachodnia belarka do 25 tyś? moim zdaniem do takiego materiału jak piszesz i w tej cenie KRONE będzie idealnym rozwiązaniem.

Kolega @Luke16 ma 7 dniowego bana, bo znów by zachwalał i wywyższał swoją JD nad każdą inną prasą. Żeby nie było ja nie posiadam KRONE :)

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 10:34

Zachodnia belarka do 25 tyś? dużo jest kronek kr 125 z wąskim podbierakiem, czy potem nie będę przeklinał tego wąskiego podbieraka, czy wąski podbierak bardziej przeszkadza w słomie czy w sianie?
http://www.otomoto.p...show&id=B131327

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 11:49

Zachodnia belarka do 25 tyś? Najbardziej w słomie bo w sianie robisz na szer. jaką chcesz.
Zdecydowanie odradzam wąski, to już wyszło z mody i użytku.
Z wąskim nikt Ci nie kupi w razie sprzedaży. Bierz szerszy to będziesz miał radochę z pracy a nie wkur...
KR 130 zielona z szer podbieraczem proponuje, mam KR 160 i sianokiszonkę też robię.

#32 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 12:03

Zachodnia belarka do 25 tyś? Szukaj z szerokim podbierakiem (takie rozwiązanie da to że jak masę idąca do komory bedziesz mógł kontrolować tz. jak z jednej strony będzie mniej to zjeżdżasz max na ta strone podbieraka i uzupełniasz brak, a nie jak z wąskim masz szeroki pokos a masa zawsze idzie w większości na środek) Po drugie szukaj jak najniższym podbierakiem (nie tak jak w claas-ie rollant 44 i pochodne- ten podbierak to tragedia zwłaszcza w sianie). Po trzecie jeśli ma być to prasa stałokomorowa to szukaj takiej co ma jak najwięcej walców na obwodzie beli (odradzam łańcuchowe- pewnie zaraz ktoś mnie zlinczuje za to)

#33 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 13:26

Zachodnia belarka do 25 tyś? Nie zlinczuje :) To powiem tak: znajomy za bardzo zbił balot i łożysko poszło i miał dzień w plecy w walcowej, a w łańcuchowej jest dużo łożysk i gdy balot daje nacisk to na kilkadziesiąt łożysk. Tak uważam ( możliwe że w walcowej łożysko było zużyte ale i tak jest raczej delikatniejsza )

#34 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 13:38

Zachodnia belarka do 25 tyś? Belarka walcowa ma też wadę dużo zębatek napędzających (a jak stara maszyna to i zużycie duże i łańcuchy choś nowe szyciej siadają) Co do łożysk to w każdej siądzie, a w łąńcuchowej to chodziło mi o to że te łańcuchy to zarąbiście się rozciągają. Najlepsza według mnie prasa to zmiennokomorowa (pasowa) a dlatego że ona ma malutko zębatek i łańcuchów napędowych i nawet jeżeli są zużyte to jest mały koszt wymienić je wszystkie nie tak jak w walcowej

P.S jeszcze w swojej nigdy nie wymieniałem łożyska na walcu. Jedno łożysko wymieniłem na zębadce zdawczej a mam już ją ponad 10 lat

#35 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 14:00

Zachodnia belarka do 25 tyś? Od którego roku produkcji te krone są zielne, oraz gdzie na prasie poza tabliczką znamionową szukać daty produkcji?

#36 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 14:18

Zachodnia belarka do 25 tyś? macin87 ale pasówka ma dużo drogich pasów które kiedyś też się zużyją;p według mnie najbardziej narażona na awarie jest prasa łańcuchowa i wolał bym pasówkę albo walcową obecnie mam walcówkę i nie narzekam

#37 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 15:20

Nie zlinczuje :) To powiem tak: znajomy za bardzo zbił balot i łożysko poszło i miał dzień w plecy w walcowej, a w łańcuchowej jest dużo łożysk i gdy balot daje nacisk to na kilkadziesiąt łożysk.

Porównaj sobie rozmiar tych łożysk i nie sądź po jednym przypadku. Zauważ też jaki zwykle element jest w najbardziej obciążonym miejscu w komorze prasy łańcuchowej :)

#38 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 16:11

Zachodnia belarka do 25 tyś? W Sipmie mam łańcuch oryginalny ( 276/1 czerwona 96r ze spółdzielni ) Pewnie i dostała w dupe przez pseudo rolników ale na tym łańcuchu zrobię śmiało 10tys balotów i jakoś mnie nie przekonuje że łańcuchy się rozciągają. Nawet jeśli to ma prawo ale nie jest na tyle wyciągnięty żeby go wymienić. Jedynym "problemem" z łańcuchowymi to hałas - ale coś za coś. Na forum ktoś wspominał że balot ślizga się w walcowej więc wystarczy prześledzić dokładnie wypowiedzi posiadaczy pras i samemu można wywnioskować. Może kupiłbym pasową ale pas to pas trwały nie jest a koszt wymiany nie należy do małych

#39 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 17:47

Zachodnia belarka do 25 tyś? ja mam pasy które idą od nowości prasy czyli 12 lat i jeden wymieniłem i 2 łożyska brakuje mi tu lucke16 to by dopiero pisał
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 19:09

Zachodnia belarka do 25 tyś? LUKE16 zapracował sobie na kilkudniową przerwę.

A co do łożysk ja mam Claas-a i na 5 lat użytkowania wymieniłem jedno łożysko (dostępne od ręki w najbliższym sklepie)

szukaj jak najniższym podbierakiem (nie tak jak w claas-ie rollant 44 i pochodne- ten podbierak to tragedia zwłaszcza w sianie).

wystarczy mieć kompletną prasę i w krótkim materiale założyć na podbierak blachę odbojową (która jest fabrycznie) i wtedy idzie wszystko. Niestety wielu handlarzy nie mają pojęcia do czego to służy i wyrzucają to na złom lub gdzieś pod płot. Mało zorientowany kupujący nawet nie zapyta o coś takiego, a przecież jest to pretekst do ,,dużej" negocjacji cenowej bo maszyna nie jest kompletna :)