Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zachodnia belarka do 25 tyś?

67 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 18:10

Zachodnia belarka do 25 tyś? Sorki, jest dużo tematów może podobnie zatytuowanych ale każdy o czymś innym, a mnie interesuje co teraz się sprzedaje, co warto sprowadzić czy kupić na miejscu, jakie modele są popularne wsród pras zwijających itd, na allegro jest multum zielonych krone w tamtym sezonie tak nie było i ceny około 25 tysi, co jeszcze warto oblukać, czy używana z rotorem prasa nie jest za duża na 80km?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zachodnia belarka do 25 tyś? Dzisiaj, 20:48
  •  

#2 Share Janke008

Janke008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 18:50

Zachodnia belarka do 25 tyś? Ja proponuję new holland 640,644 ja mam 5950 kupiłem 5lat temu a cena nie spada (gdybym ją teraz sprzedał zarobił bym na niej z 5tys.) sorki za zmianę tematu :)

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 18:57

Zachodnia belarka do 25 tyś? Prasa New Holland 640 siatka-sznurek (812416665) - Aukcje internetowe Allegro fajne prasy i nie wyciuchane jakieś tak wyglądają, ale to pasówki no i jak z częściami do tych nh?

http://www.allegro.p...one_kr_130.html drogo czy nie?

#4 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 10 listopad 2009 - 19:15

Zachodnia belarka do 25 tyś? A jaka prasa Cię interesuje zmienno czy stałokomorowa?? Czego będziesz w większości prasował? Z zachodnich to polecam John Deere zmiennokomorową bardzo solidna firma :) a za 25 tyś kupisz na pewno w dobrym stanie z siatką. Co do NH to są drogie części zamienne

80 km nie wystarczy na rotor z nożami min 100 koników

Edytowany przez lukasz20, 10 listopad 2009 - 19:18.

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 19:26

Zachodnia belarka do 25 tyś? Ma być do siana i słomy, jakoś do zmiennokomorowych nie mam zdania, bo nie miałem nigdy do czynienia i ta opinia że są łatwopalne troche odstrasza ojca :)

#6 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 19:34

Zachodnia belarka do 25 tyś? To wiesz co proponuję Ci się wybrać do kogoś kto ma zmienną komorę w okolicy i przyjrzeć się jak pracuje i jak wyglądają bele :) gwarantuję zmienisz zdanie. Co do łatwopalności to można między bajki włożyć nie wiem jak długo musiałaby guma trzeć o słomę żeby się zapaliło :) a łożyska masz jak w każdej innej strałokomorowej prasie w sumie to też tak dużo ich moja JD 550 nie ma. Codzienna konserwacja smarowanie i nie ma mowy żeby się zapaliło
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 19:38

Zachodnia belarka do 25 tyś? a podobno tych JD się nie smaruje? to po czym poznać taką pasówkę że nadaje się jeszcze do użytku czy nie? a nie mam u kogo podejrzeć za bardzo, jak to jest z tymi komputerami, bo wiele pras w tym przedziale cenowym ma albo nie ma komputera, warto wziąsć z komputerem?

#8 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 19:47

Zachodnia belarka do 25 tyś? ja na Twoim miejscu szukał brałbym KRONE, za tą cenę kupisz w naprawdę dobrym stanie.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 19:48

Zachodnia belarka do 25 tyś? krone najbardziej mnie interesuje, ale to już z zielonych szukać nie>? czym się różni kr 125 od kr 130?

#10 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 19:53

Zachodnia belarka do 25 tyś? Widzę ktoś Ci ładnych bajek naopowiadał :) oczywiście że się smaruje są takie elementy że codziennie a niektóre co kilkadziesiąt godzin ale to w instrukcji obsługi jest tabela. Do 25 koła kupisz JD 550 w dobrym stanie i z siatką a te modele nie mają komputerów tylko sterownik którym nic nie regulujesz(jedynie możesz włączyć tzw "miękki rdzeń" jeśli prasa ma tą funkcję)ma on na celu informowanie o tym jak się formuje bela czy równo czy się dopełnia komora sygnalizuje załączenie owijania i jest czerwona kontrolka zapalająca się podczas awarii.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 19:59

Zachodnia belarka do 25 tyś? Ja w zeszłym roku też zastanawiałem się nad wyborem prasy. Podobała mi sie JD 550. Szukałem , szukałem i kupiłem New Hollanda model 650. Padło na NH ze względu na wyposażenie. Szeroki podbierak , 2x sznurek (nie używany) i siatka , sterowanie z kabiny komputerkiem. Powiem szczerze , że początki były ciężkie (problem z mechanizmem podawania siatki i czujnikiem wielkości bali) , ale trochę cierpliwości + WD-40 + miernik elektryczny i odrobina pojęcia o elektryce i działa. Wyrobiłem tą prasą 4 sztuki 3-kilometrowej siatki i jest ok. Jeden Pan z serwisu NH opowiedział mi o tych prasach i utwierdził mnie w wyborze , stwierdził , że gdy te prasy stoją u handlarzy na zachodzie pod chmura to potem mogą się dziać jakieś problemy z kabelkami ale to pikuś i da się zrobić. Jak ktoś ma pytania to polecam się.

Aha, pokażcie mi JD z takim wyposażeniem za 22 k zł.

Pozdrawiam

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#12 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:06

Widzę ktoś Ci ładnych bajek naopowiadał :) oczywiście że się smaruje są takie elementy że codziennie a niektóre co kilkadziesiąt godzin ale to w instrukcji obsługi jest tabela. Do 25 koła kupisz JD 550 w dobrym stanie i z siatką a te modele nie mają komputerów tylko sterownik którym nic nie regulujesz(jedynie możesz włączyć tzw "miękki rdzeń" jeśli prasa ma tą funkcję)ma on na celu informowanie o tym jak się formuje bela czy równo czy się dopełnia komora sygnalizuje załączenie owijania i jest czerwona kontrolka zapalająca się podczas awarii.

Co ty pie... gdzie w JD 550 masz smarowniki ??? I sam nie opowiadaj bajek, bo jak się wpienie to zaraz wepchnę prase gdzieś do światła, porobię ci foty wszystkich łożysk. Caluśkie szczęście mam ją w tej chwili z Renówką. :)

EDIT : A odnośnie wyposarzenia, to zdarzają się JD w tych pieniądzach z takim wyposarzeniem, ale kupująć prasę, sam nie ukrywam chciałbym sprawdzić NH, najprawdopodobniej BR740 ale to dłuuuuga droga :)

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:12

Zachodnia belarka do 25 tyś? @Niudizajn masz wąski podbierak w tym NH? - to nie problem? Z którego roku jest Twój NH? jakie jeszcze modele tych pras były? czy łożyska są znormalizowane>? Aż tak dużo tam elektryki?

#14 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:12

Zachodnia belarka do 25 tyś? @endrju00711 fakt może wcześniej źle napisałem o tych łożyskach ale nie gadaj że nie masz miejsc do smarowania i kalamitek :)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#15 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:13

Zachodnia belarka do 25 tyś? O flaszkę ???:)

EDIT : Aby nie było procenta , to osbiście NH ma szeroki podbierak w praktycznie każdej prasie, za co go cenię :)

#16 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:20

Zachodnia belarka do 25 tyś? Czy dużo elektryki? W porównaniu z JD to na pewno. Jest tak:
>czujnik otwarcia komory prasowania
> czujnik wielkości bali
>czujnik położenia mechanizmu podawania siatki
>czujnik położenia mechanizmu podawania sznurka
>czujnik odwijania się siatki
>puszka z przekaźnikami do napędu sznurka i siatki
o oświetleniu nie wspomnę.

Tylko trzeba trochę pojeździć bo dużo złomu jest sprowadzonego (sam osobiście widziałem NH 640 lekko przypaloną i prawie skutecznie zamaskowana).

Edytowany przez niudizajn, 10 listopad 2009 - 20:25.

#17 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:30

Zachodnia belarka do 25 tyś? Ale zależy do jakich modeli JD to porównujesz :) np 550 ma mniej a 590 wcale nie koniecznie
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:34

Zachodnia belarka do 25 tyś? To jaki model JD jest względnie najprostszy? Czy rocznik ma duże znaczenie?
Krone KR też ma tyle elektryki?

#19 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:37

Zachodnia belarka do 25 tyś? Nie ma co się podniecać elektryką, jak ktoś by miał troche wiedzy o elektryce i elektronice, oraz z kilka tysięcy złotych na stole, to z takiego JD 550 można by było zrobić sprzęt na miare XXII wieku :) Ale teraz pytanie " Po co ??? ". Czy zwiększy mi się wydajnośc ??? ( NIE !!! ) Czy jak będę chciał ja sprzedać kupiec doceni mój wkład i dołoży mi te pare tyś ( NIE - bo stwierdzi, że każdy wynalazek to więcej złomu do psucia ) Czy będzie mi się lepiej praowało ( Może troche, ale to co mam w tej chwili spokojnie starcza, aby pracować wydajnie )
Reasumując elektronika - dobra zabawka, ale czy potrzebna ??? :) ( Oczewiście nie mam na myśli nowych pras )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:45

Ale zależy do jakich modeli JD to porównujesz :) np 550 ma mniej a 590 wcale nie koniecznie

Pewnie że 550 bo na 590 to potrzeba trochę więcej waluty

@endrju007 gdyby elektronika nie była potrzebna to by jej nie montowali ani w nowych ani w starych. Wiem , że masz JD 550 i dobrze bo nie ważne jaka prasa robiła bele - ważne , że nie trzeba ich ręcznie ładować , ale poprostu ja wybrałem NH ponieważ uważam że wynalazki mają mi służyć. I nie podniecam się tą elektroniką bo jest ona dla mojego dobra i dla dobra prasy.

Edytowany przez niudizajn, 10 listopad 2009 - 20:48.