Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 80 czy Farmer 8244c2

75 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 12 listopad 2009 - 20:22

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Dzięki za życzenia i nawzajem. Obecnie mam niewiele bo ok 650 Mth i odpukać nie miałem żadnej poważnej awarii, oczywiście było na początku kilka nieznaczących i nie mających wpływu na opóźnianie prac w polu drobnostek, które zostały usunięte przez serwis (nie kosztowało mnie to nic). Nie piszę tego dlatego, że jestem jego posiadaczem tylko tak naprawdę jest. Co do komfortu oczywiście można byłoby sobie coś lepszego wymarzyć, ale pozwól, że porównam NH 82KM z serii TD nad którym się w 2006 roku zastanawiałem i uwierz mi, że po jazdach próbnych po placu lepiej wypadł Farmer. A co do kosztów utrzymania to myślę że jednak któryś z wyżej wymienianych przez kolegów marek ciągników będzie więcej kosztował niż Farmer - pamiętaj,że w JD płacisz już za samą markę. Oczywiście można wydać za naprawę nowego ciągnika (Farmera) 30 tys zł, ale to już trzeba mieć wyjątkowego pecha i napewno może to się przydarzyć również w każdej innej marce.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Dzisiaj, 20:00
  •  

#62 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 20:42

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Zgadza się kolego, możesz kupić Merca SLK i więcej będzie stał w serwisie niż jeździł (czytałem w gazecie motoryzacyjnej, na 50 tyś km przejechane, serwis zrobił nim 30 tyś km!!! nawet w fabryce w Niemczech nie potrafili naprawić) a kupisz Fiata i będziesz wymieniał oleje i filtry i pojeździsz. Nie ma bezawaryjnych marek, są naprawdę różne i pod względem wykonania, jakości pracy czy ceny. Ja wyznaję zasadę że stare to jest dobre wino i skrzypce a nie traktor i jestem za tym żeby kupować nowy sprzęt. Powiem tak, znajomy ma Case 140km nówka nawet nie ma 500mtg i siłowniki podnośnika "leją" olejem, ostatnio w Zetorze 11441 "poszła" głowica i zwolnice. Bądź tu mądry i wybierz markę. Prawda jest taka że człowiek dwa razy się cieszy, jak kupuje i jak sprzedaje. Jak już mówiłem i pisałem nie ważne co kupi kolega, ważne zeby mu odpowiadało i było bezawaryjne!!!! Pozdrawiam.

#63 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 listopad 2009 - 22:11

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 z tym fiatem to przesadzasz :)
aż tak rewelacyjnie to nie jest.
niedawno wymieniony olej w silniku+filtry, tylne bębny (pierwsza wymiana a na liczniku 95tys km) wraz z czymś tam, przednie klocki wymienione samodzielnie przy 90tys, jeden amorek na gwarancji i jeden po.
oryginalny akku zaczał robić problemy po 5 latach od zakupu (ponoć tak teraz trzymają te akumulatory), wymieniony na centrę chyba w tym lub zeszłym roku.
poza tym jedyne koszta to paliwo, opony, płyn do spryskiwaczy, ubezpieczenie i chyba nic więcej.
Oby tak dalej, a to przecież tylko fiat :)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#64 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 22:28

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Dyskusja się niezła zrobiła.
Może lepiej za cene JD weź dwa Belarusy - jak się jeden popsuje to masz drugiego w zapasie :).
Co do farmerów to gdyby to były takie dobre maszyny to byłyby ich więcej na agrofoto, bo w przedziale mocy 60-90 koni najwięcej jest zetorów proxim i NH TD i TD5000. Ludzie jednak wolą mieć sprawdzoną markę.

#65 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 13 listopad 2009 - 11:29

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Dobrze, że napisłeś sprawdzoną bo to nie zawsze oznacza lepszą, a znaną od lat.

#66 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 listopad 2009 - 11:30

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 zetorów jest dużo bo wielu ufa ciągnikom które pracowały wiele lat u gospodarzy i w PGRach.
A CNH ma tani i dość dobry sprzęt i dobrych handlowców/reselerów.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#67 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 listopad 2009 - 15:27

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Pewnie że każdy chce mieć najlepszy sprzęt ale jeśli nie spróbujesz na własnej skórze innej marki to co możesz o niej wiedzieć??a Farmerów jest niedużo na AF może dlatego że to jest jedna z nowszych firm a nie tak ja Zetor już ma wiele pokoleń.

#68 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 16:03

Case JX 80 czy Farmer 8244c2

Dyskusja się niezła zrobiła.
Może lepiej za cene JD weź dwa Belarusy - jak się jeden popsuje to masz drugiego w zapasie :).
Co do farmerów to gdyby to były takie dobre maszyny to byłyby ich więcej na agrofoto, bo w przedziale mocy 60-90 koni najwięcej jest zetorów proxim i NH TD i TD5000. Ludzie jednak wolą mieć sprawdzoną markę.

Tak a propo tych sprawdzonych marek: Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? - Agrofoto.pl Forum
Jak widać w każdej marce są jakieś problemy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 16:47

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Wiem trochę o tym bo mamy 3 NH. Ten mały 70 koni to nic go nie boli, na 6000 mth może 3 awarie. W NH TM155 tylko rozrusznik i w klimie coś ale za to w nh tm 175 było więcej problemów tak więc widać że nawet ciągniki tych samych marek mogą mieć różny stopień niezawodności. Jeszcze mamy zetora i stare ursusy dlatego mam trochę porównania.

#70 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 13 listopad 2009 - 19:17

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 @ Jan2130 ale ten Jelonek to chyba nie w wersji Compact? Wychodzi po prostu na to, ze trzeba kierować się komfortem i spalaniem ciągników. :) W JD masz wszystko pięknie, ładnie ułożone. Bo w Nh to te biegi mnie przerażają, a w Farmim przynajmniej 105konnym załączanie WOMu i przedniego napędu. Dla mnie najlepszy komfort w ciągniku ma John - prawa konsola jest zaje****a. :)
KPK - Ochrona

#71 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 13:43

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Witam panowie wiec na 80% bedze case jx80 niewiem czy dobrze ale wybor pad na niego co do farmera w sobote miałem przyjemnosc po orac sobie 8244 i powiem wam ze ciagniczek radzi sobie własciciel nanic nie nazekał poza paroma wyciekami z podnosnika.
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#72 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 14:35

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 To ile ostatecznie Case Cię wyniesie ?

#73 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 15:43

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Witam 128tys zł brutto szerokie opony radio obciazniki i jak zrealizuje inwestycje do knca roku klima gratis
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#74 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 16:38

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Wczoraj dzwoniłem do dealera i mówił mi 100tyś. netto jest klima i pneumatyka... I obrazu powiedziałem że za 115tyś. a on powiedział że pwenie się dogadamy czyli myślę za ok. 110 pójdzie . Chodzi o case jx80 a dealer z lubelskiego.

#75 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 16:33

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 AsPrim moze?
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#76 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 listopad 2009 - 16:12

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Wczoraj byliśmy w Sokółce w Farmerze i Farmer F-7258 TE w dość dobrym wyposażeniu z turem i osprzętem kosztuje 130 tys

Dodaj odpowiedź