Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 80 czy Farmer 8244c2

75 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2009 - 10:05

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 @Nikita_Bennet w takim razie odejmij, to czego nie chcesz i kup JD. Szczerze, to trochę się dziwie, że komuś nie zależy na komforcie pracy. Skoro mamy być postępowi, to czemu mamy się cofać?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Dzisiaj, 12:06
  •  

#42 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 10:33

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 FArmer z silnikiem JD kosztuje aż 130 tys? :)
W takim razie JD 5M wychodzi ze swoim wyposażeniem taniej niż Farmer :)
Jest tutaj jeden użytkownik który tak zachwalał Farmera. Nie wspomnę na co go zmienił po 2 latach :)

#43 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 listopad 2009 - 11:53

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Radio, klima to nie są potrzebne rzeczy ale skoro ktoś ich potrzebuje - proszę bardzo.
ja chcę mieć zdrowe gardło w żniwa a nie szukać antybiotyku lub leczyć się nalewką.
a co do radia - często lubię słuchać go dość głośno - nie słychać wtedy co się dookoła mnie dzieje czy to w samochodzie czy w ciągniku (samochody grosze kosztują ale ciągniki jeszcze sporo i nie chciałbym czegoś niezauważyć uszkadzając coś w ciągniku lub maszynie).

A co do tych JD - jeżeli będą w takich cenach to fajnie - sam się nad tą ofertą zastanowię, tylko jakoś w te ceny nie wierzę :)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2009 - 12:53

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Moim zdaniem cena tak ustalona, aby zagrozić liderom sprzedaży w tym segmencie. Także te ceny są jak najbardziej realne, poza tym dilerzy JD sami podkreślają, że 5M ma pozyskać klientów Zetora i CHN.

#45 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 13:04

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 @Nikita to czym teraz pracujesz że pradio Ci przeszkadzało by,w takim jasiu/lambo jak pozamykasz dzwi to żeby ktoś krzyczał metr od ciągnika to i tak nie usłyszysz :) dlatego wiele delikatnych prac wykonuje z otwartą tylną szybą i słyszę radio i maszynę, he jak polica za mną na sygnale jechała to ojciec w domu kilometr dalej słyszał a ja w ciągniku nie he he

#46 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 13:05

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Znam takiego co nie potrzebował przedniego napędu dopóki nie spróbował, wyposażenie zależy od tego co chcesz mieć co potrzebujesz pewnie że jest wypas zbędny i za niego nie warto przepłacać ale np końcówki hakowe, pneumatyka, obciążniki z przodu, dobre siedzenie a nie katapulta jak w starym c-328, czy radio uważam z wyposażenie jak najbardziej podstawowe w końcu robota ma być przyjemnością a nie uciążliwą koniecznością poza tym cofać się do epoki konia z drewnianymi bronami nie można ale takie jest moje zdanie.

#47 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 listopad 2009 - 15:49

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 @FarmerF10244C1 znajomy kupił NH TD jakieś 1,5 roku temu i też nie jest zadowolony bo psuje mu sie prawie na każdym kroku i 1/4 tego czasu stał w serwisie więc to tez nie są bezawaryjne ciągniki chociaż to NH

#48 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 12 listopad 2009 - 16:19

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Każdy ciągnik się psuje... nawet na placu u dealera stał TD 5040 z zepsutym silnikiem. Ale w takim NH jest lepszy komfort. Choć Farmer jest cięższy. Wie ktoś może ile waży 5M? @Bobek gdybyś teraz miał wybierać wziął być TD 5010 czy 5070m ? I Proszę nie porównujcie John Deera z Farmerem. :)
KPK - Ochrona

#49 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 listopad 2009 - 16:29

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 z tego co widze w Twojej galeri sam jestes posiadaczem Farmera czy on naprawde jest taki zły?

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2009 - 16:30

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Wybrałbym NH, jak bym chciał to mógłbym Johna wziąć, bo cynk miałem, że będą takie o ofercie. Gdyby były Jaśki z tej serii o mocy 60KM to może wtedy. W zasadzie można było wybrać SDF, ale chodziło o tani prosty ciągnik do nawozów i oprysków i innych lekkich pierdółek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 16:56

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Witam panowie no byłem dzis u delera john deere i tak wcale ruzowo niejest jak piszecie po piersze przelicnik euro z dopłata jest tylko dla seri 6000 po drugiee jelonek 5080M w wersji z mehanicznym rewersem opny 420 tył przod 320(jak nie pomyliłem) obciazniki na przod radio bez ehr 36tys euro netto na dzien dzisiejsz 36euro razy 4.2 to wyjdze 130tys netto co mi sie wtym modelu podobało to silnik 4,5 litra turbem doładowany.A co do bielarusa 87tys zł brutto Pronar 98tys zł brutto farmer z silnikem dj 76 konny 116tys zł brutto
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#52 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 17:12

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Hmm-aż dziwne-chyba jutro aż przedzwonię-wiem tylko że parę miesięcy temu ok.180 brutto kosztował model 5080 ale w wersji R (może nie był za bardzo wypasiony-coś a'la Advanced z serii 5020)-no ale wtedy Euro było cokolwiek droższe.

#53 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 12 listopad 2009 - 17:14

Nikita nie mów że zakup ciągnika za jakieś 130 tyś to nie jest inwestycja. Są rejony w których trudno o zakup chodźby hektara pola a co dopiero mowa o jakichś większych latyfundiach, może te dwadzieściaparę ha mu wystarczy i niekoniecznie musi jaździć rusem czy innym wynalazkiem. Traktor kosztuje tyle ile kosztuje jego serwis, co z tego że za farmera zapłaci 100tyś jak za ewentualny serwis te trzy dychy wyda w momencie i wyjdzie że farmer droższy od JD. Każdy chce pracować wydajnie i wygodnie, nawet na 23 ha, szczerze jednak powątpiewam że można tak robić farmerem czy białoruśką. Poza tym każdy chwali to co ma, nawet jeśli to jest badziew to trudno się przyznać przed sąsiadem, ot taka polaka mentalność.

Kolego Bob - zastanów się proszę co piszesz - trzy dychy w moment na serwis ... ha ha ha - dobre

I jak ktoś już wcześniej mądrze napisał - jak można Farmera porównywać do JD - to tak jak dla przykładu opla astrę do mercedesa s klasy

#54 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 17:21

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 no porównanie nie trafione, bo to tak jakby porównać Farmera z JD 8R. Co do wydania 30k na serwis, to w farmerze trzeba by sie baaaardzo postarać, nie wiem nawet jak :) zatrzeć silnik i skrzynię biegów???

#55 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 12 listopad 2009 - 17:25

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Może rzeczywiście z tą s klasą troszkę przesadziłem :)

#56 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 17:31

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Nie przejmuj się-tylko trochę Dodany obrazek .

#57 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 18:34

@FarmerF10244C1 znajomy kupił NH TD jakieś 1,5 roku temu i też nie jest zadowolony bo psuje mu sie prawie na każdym kroku i 1/4 tego czasu stał w serwisie więc to tez nie są bezawaryjne ciągniki chociaż to NH

Mój wujo w tym roku kupił nowego NH 80 KM (chyba 5030, ale nie jestem pewien) i w żniwa co kilka dni widziałem serwis na podwórku - napewno nie na kawkę... Jak widać nie ma bezawaryjnych ciągników. A o jego wygodnej, wąskiej kabinie już nie wspomnę...

#58 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 listopad 2009 - 18:44

Witam panowie no byłem dzis u delera john deere i tak wcale rózowo nie jest jak piszecie po piersze przelicnik euro z dopłata jest tylko dla seri 6000 po drugiee jelonek 5080M w wersji z mehanicznym rewersem opny 420 tył przod 320(jak nie pomyliłem) obciazniki na przod radio bez ehr 36tys euro netto na dzien dzisiejsz 36euro razy 4.2 to wyjdze 130tys netto co mi sie wtym modelu podobało to silnik 4,5 litra turbem doładowany.A co do bielarusa 87tys zł brutto Pronar 98tys zł brutto farmer z silnikem dj 76 konny 116tys zł brutto

czyli w cenach brutto:
158,90 tys PLN za jasia 5080M? ktoś wie ile on waży?
87 za MTZ/Belarus
98 za Pronara (ten bazujący na belarusie jak zgaduję z ceny)
116 za Farmera

Powiedzcie mi które z nich mają ramę (przy silniku) i oddzielny zbiornik na płyn hydrauliczny (nie tłoczą tego co mają w skrzyni)? Chodzi mi o JD 5080M i Farmera.

JD prawie 160tys a za 180tys mam dwa belarusy :)
A ktoś w wątku pisał że czasem lepiej dołożyć te 30tysięcy i mieć lepszy ciągnik (chodziło o dołożenie i kupienie JD) a tutaj dokładając mniej, bo tylko 20 tysięcy mam dwa nowe ciągniki za jednego JD :)
(no powiedzmy bo komfort belarusa, widoczność i te wajchy pozostawiają trochę do życzenia).

Teraz jest ważne pytanie - kto czego szuka bo jeśli ciągnika podstawowego to można się szarpnąć jak jest kasa na coś lepszego ale jeśli ktoś ma już wystarczająco mocy na swój areał (ja mam nawet za dużo ponoć) a chce mieć jeszcze jeden ciągnik aby szybciej pewne prace wykonać to lepiej rozejrzeć się za tańszą konkurencją bo nawet w razie awarii i tak człek sie wyrobi :)
No i nowe na gwarancji to jest nowe a nie jakaś używka z zachodu zadbana ale po 10 tys motogodzin.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#59 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 18:54

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Farmer tłoczy olej ze skrzyni - przynajmniej ten z silnikiem MMZ.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 19:58

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Zbysiu, trzy dych można wydać albo ani złotówki, zależy na jaki egzemplarz trafisz, poza tym podałem kwotę orientacyjną a nie taką którą na pewno wydasz. Czytałem o ok czterech użytkownikach tych ciągników i każdy "pluł" sobie w brodę że je kupił, nie spodziewam sie po Tobie notabene użytkownikowi takiego ciągnika słów krytyki na jego temat. Życzę Ci bezawaryjnej i komfortowej pracy tym ciągnikiem i nie są to złośliwe słowa, naprawdę. Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź