Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 80 czy Farmer 8244c2

75 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 13:56

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Tak bo dla europy otworzą specjalnie inną fabrykę tego 5M pewni jest tak jak ze wszystkim, podają adres producenta jako miejsce wytworzenia i wszystko gra made in germany :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Dzisiaj, 03:37
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 14:42

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 I tu się Ferdek kurna mylisz-bo wtedy byłoby Born in USA Dodany obrazek .
@ Nikita-tak czytam Twoje posty i dochodzę do wniosku że Twoim zdaniem (ostatnimi czasy) wszystko co nie jest Białorusem to be jest Dodany obrazek (przez litość nawet o nieszczęsnym JD nie wspomnę).Druga sprawa-w tej cenie to chyba i coś z serii R wyrwiesz ?PS.Przyjedź do mnie i kup choćby 10 arów ziemi-powodzenia.

#23 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 14:53

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Jaro tak też jest u mnie z ziemią, Nikita wejdź na podaną przeze mnie stronę to zobaczysz cenę, ja nie mówię że JD jest bogiem tylko jak już mam kupować to wolę kupić raz a dobrze. Życie mnie nauczyło że jak tanio kupuję to dwa razy kupuję, i nie mówię że cena jest zawsze wyznacznikiem jakości ale tanie to nawet wino nie jest dobre. Mam w okolicy jednego Belarusa i widzę co to jest, cztery lata ma nabite ponad trzy tyś mtg, i jego właściciel wyleczył się z niego i go sprzedaje, nie będę pisał na dlaczego żeby nikt nie posądził mnie o stronniczość czy oczernianie marki. Odnośnie Farmera ostatnio czytałem w RPT o jego właścicielu i jego jakości numer wrześniowy, bądź październikowy, polecam.

#24 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 listopad 2009 - 15:17

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 @jaro - po prostu liczę. Jakby autor tematu miał 50-100 ha to wtedy JD lub coś z grupy AGCO byłoby idealnym rozwiązaniem bo by zarabiało na siebie (wykonana praca, awaryjność, koszt zakupu byłyby sensowne).
Co do białorusa badam temat i szukam w okolicy jakiegoś do pojeżdzenia (tylko każdy ma na sprowadzenie a na placu nie trzyma ich), tak samo jak i do farmtraca i case'a (ale tymi już jeździłem i nawet fajne są choć nie mają kilku bajerów jakie były w JD którym swego czasu sporo jeździłem).
Po prostu patrzę na ciągniki których serwis mieści się w promieniu 100km ode mnie.

Co do ziemi - chcesz kupić -> 4tys za 1ha, poza łąką nic sie nie uda, nawet perz jednego roku wysechł jak ktoś chciał to uprawić.
No i wadą jest dojazd bo wszędzie jest daleko i do punków skupujących zboża i nawozy przywieźć to nawet biorąc TIRa cena jest wyższa "bo dojazd".
Cena dobrej ziemi jest inna ale co z tego jak trasport czegokolwiek jest cholernie drogi i opłacalnośc takiej produkcji mniejsza.

@bob
Pracowałem trochę na JD i wyrobiłem sobie o nich już opinię :)

co do cen: Nowa seria ciągników John Deere 5M - Agrofoto.pl Forum - strona 2
za "celeronikiem"
JD 5070M Compact - 25290 Euro
JD 5080M Compact - 25990 Euro
JD 5070M Classic - 28990 Euro
JD 5070M Comfort - 30880 Euro
JD 5080M Classic - 29790 Euro
JD 5080M Comfort - 31550 Euro
JD 5090M Classic - 31790 Euro
JD 5090M Comfort - 33200 Euro
JD 5100M Classic - 32690 Euro
JD 5100M Comfort - 34670 Euro
Ceny netto.

autor tematu szuka czegoś w cenie 130tys brutto?
Może i część tych ciągniczków się zmieści w tej cenie ale pogadaj o kosztach serwisów np do 2000motogodzin i porównaj Case/NH, JD, AGCO i jakiś wynalazek typu belarus, farmtrac lub farmer, foton.

Co do zapłacenia dwa razy wiecej i nie żałowania - masz rację ale nie trzeba płacić 2 razy więcej, sprzętów jest tyle na rynku że da się z czegoś wybrać i nie trzeba placić 2 razy więcej.

A co do RPT i jego aktykułów. Skreśl część handlowców z tego forum (bo poza JD wszystko inne jest do kitu) i dzieci a będziesz miał więcej wiarygodnych informacji niż RPT. Wydaje mi się że sporo akrtykułów w RPT jest sponsorowanych, podawane przez nich dane techniczne nie zgadzają się z danymi producenta (arytkuł a stronę dalej reklama tego sprzętu i różne dane).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 15:31

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Jeżeli chodzi o jazdę Białorusem to myślę że u mnie w okolicy nie byłoby problemu (na placu w Birawicie stoi zawsze jakieś 30-50 Białorusów).Co do ziemi to ja płaciłem 10 tys/ha-uwaga-10 lat temu ! (była to łąka granicząca z moją)-teraz to jak pisałem nawet grama nie kupisz-a ziemia jest z tych słabszych.
Zresztą słyszałem ostatnio fajną rzecz-paręnaście kilometrów odemnie paru gości sprzedało po parę hektarów pod żwirownię (80 tys za hektar),no a teraz w sąsiedniej miejscowości chcieli kupić po parę ha-a tu niespodziewanka bo usłyszeli-sprzedałeś za osiemdziesiąt to i zapłać osiemdziesiąt...Dodany obrazek

#26 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 15:35

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Nikita zgadza się że jak odejmiesz z AF dzieci i różnego rodzaju mendozy to zostanie Ci kilku ludzi na pozomie z którymi można pogadać merytorycznie na dany temat. Ja miałem okazję w Niemczech popracować kilkoma markami ciągników od MTZ po JD w różnych pracach i coś już jestem bogatszy w doświadczenia, nie mówię że mam muchy w nosie i wszystko wiem do gdyby tak był pisałbym encyklopedie a nie na AF'ie. Pozdrowionka.

#27 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 16:28

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 @jaro - ale tej ziemi o której Ci mówię nie uprawisz, żwirowni pod nią nie ma (znaczy żwiru dobrego z tego nie będzie jak trzeba na budowę). U nas starsi mają dość gospodarzenia bo większość ma problemy ze zdrowiem a młodzi mają muchy w nosie. Co do belarusa - chyba będę musiał się uśmiechnąć w okolice podlasia :)

@Bob - no i wiesz o co chodzi - też troche pojeździłem różnym sprzętem i patrzę na cenę przez ten pryzmat (zdobyte doświadcznie, potrzeby w gospodarstwie, cena+cena utrzymania sprzętu).
Tak więc moje poglądy wynikają z tego że gospodarstwo ma generować zysk :)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 17:38

Może tak być bo ten jelonek będzie z INDII ;d;d;d tak tak otworzyli tam fabrykęDodany obrazek Takie mam informacje ale czekam na weryfikację kolegi bOgdana Dodany obrazek
Ja się cieszę jako sprzedawca innej marki bo firma JD straci szacunek bo będą psujki produkować. Wiem nie ładnie ale cóż takie życie.

Muszę Cię chyba zmartwić Dodany obrazek -http://www.fwi.co.uk/Articles/2009/09/04/117552/Deere-to-show-tractors-foragers-and-more-at-Agritechnica.htm

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2009 - 19:12

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 5M come from Deutzland. :)

#30 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 19:31

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Ceny - http://www.fwi.co.uk...?ItemID=5222178
5M - Mannheim :)
To prawie tak jak Farmtrac w Mrągowie ;>
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 19:34

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Tzn ?

#32 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 listopad 2009 - 19:59

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 więc widzicie z tego cennika który dał Nikita Bennet wynika że za JD 80KM trzeba dac ponad 150 tyś a Farmer 86 KM 130tys trochę różnicy jest jak na przeciętnego polskiego rolnika

#33 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 22:21

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Farmer, tylko czy te 6km różnicy jest warte te 20tyś??? I nie ma 150 tylko mniej, polecam stronę główną JD bo tak jak mówię mają inny przelicznik euro niższy o jakieś 50gr niewiele ale zawsze coś. Moim skromnym zdaniem to dwie różne bajki i jeśli chodzi o Farmera to można go porównać najwyżej z Belarusem czy Fotonem. Mogę też się mylić :)

#34 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 22:33

Muszę Cię chyba zmartwić Dodany obrazek -http://www.fwi.co.uk/Articles/2009/09/04/117552/Deere-to-show-tractors-foragers-and-more-at-Agritechnica.htm

No nie powiem toś mnie kolego zmartwił :) ale jakoś to przeżyję :) muszę sobie chyba kupić jakiegoś jelonka i sprawdzić czy to wszystko o nim to prawda;)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2009 - 22:49

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Z tym, że w Jelonku nie trzeba się martwić o wymianę sprzędła przy 800mth na własny koszt. Nie wiem czy ktoś o tym pisał, czy nie, ale warto brać pod uwagę gwarancję, bo pod tym względem Farmer wypada blado. O trwałości pewnych elementów już nie wspominając. Za te 20k masz ciągnik z półramą i spokojną głowę na długi czas.

#36 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 23:29

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 tia tylko wszędzie trąbią o takiej cenie - ciekaw jestem ile mi dealer krzyknie za takiego osiemdziesięciokonnego jak przyjdzie co do rozmowy o zakupie + wyliczenie utrzymania tego jelonka przez pierwsze 2000Mth od spraw wymian olejów, filtrów po ubezpieczenie jego, kredyt i inne.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2009 - 00:19

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Spróbuj wyposażyć Farmera, tak jak 5M i wtedy mów o cenie itp. :)

#38 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 09:10

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 tylko że wielu z nas nie potrzebuje tego co ma JD w wyposażeniu std. sorry ale po co mi radio, klima, 32 biegi z rewersem do ciągnika który będzie chodził np cały czas w pługu (dosyć jednolite ziemie) czy bronach?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#39 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 12 listopad 2009 - 09:13

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 Ja na Twoim miejscu brałbym albo JD albo NH TD. Nh w porownaniu do Case ma eh. załączanie napędu i blokady. Jest też tańszy i ma ładniejszy wygląd. :) Co do farmera to... nie radzę się pchać :) :) Farmer jest drogi jak na swoje wyposażenie, komfort oraz wykonanie. co do przeglądów w JD - czy to prawda, ze pierwszy jest po 100h ?
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 09:18

Case JX 80 czy Farmer 8244c2 nikita nie przesadzaj, bo hamulców nawet może nie być ale RADIO musi być!!!!!

Dodaj odpowiedź