Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211 silnik

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share francesco

francesco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 20:44

Zetor 7211 silnik Witam wszystkich forumowiczów,
kupiłem silnik do zetora 7211 i jest dziwna część której nie miałem w poprzednim silniku. Chodzi o cos w rodzaju płaskownika wystajace z bloku silnika nad pradnica. "wahadełko" to sie rusza w gore i w dol ale nie wiem do czego sluzy? moze ktos potrafi mi wyjasnic? no i jeszcze jedno pytanie. jest jakas tabela z numerami silnika etc. etc. zeby mozna bylo sprawdzic rok produkcji silnika...? z gory dziekuje za wszystkie wskazowki. pozdrawiam :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211 silnik Dzisiaj, 17:31
  •  

#2 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 20:52

Zetor 7211 silnik Witam,
najlepiej byłoby gdybyś zrobił zdjęcie owemu "wachadełku" ale z tego co piszesz to może być odprężnik, tabeli z numerami niestety nie posiadam(nie wiem czy w ogóle ktoś by posiadał) ale na pewno wskazówką jest ilość filtrów paliwa- jeżeli jest jeden to rok produkcji powyżej 89' jeżeli dwa to poniżej(jeżeli ktoś ma fabrycznego zetora z innego roku to piszcie) inną wskazówką która niestety wymaga już ingerencji w silnik jest policzenie pierścieni na tłoku - silniki do 87' roku mają po jeden więcej.

#3 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 10:47

Zetor 7211 silnik Sam silnik o ile mi wiadomo nie ma tabliczki znamionowej, ale na odlewie bloku jest rok pro. za pompą wtryskową zaraz obok miejsca na grzałkę.U mnie jest 14.11.90. podobnie na obudowie skrzyni biegów, ale nie jestem na 100% pewny czy można na tym bazować chcąc ustalić rp silnika.W moim ZETORZE to nawet pasuje zgodnie z papierami.
To "wchadełko" jest ciekawe, nigdy nie spotkałem się z czymś takim.Morze faktycznie to jest odprężnik, a silnik jest z ciągnika czy np. z jakiegoś agregatu?
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#4 Share francesco

francesco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 15:16

Zetor 7211 silnik Dzięki za odpowiedzi. wieczorem postaram się podrzucić ładne fotki tego czegoś :) a pochodzenia silnika niestety nie znam :) zobaczymy jak sprawa się rozegra. a teraz idę pokręcić kluczami :) trzeba zrobić miejsce na drugi silnik :):):)

#5 Share francesco

francesco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 17:09

Zetor 7211 silnik Niestety drodzy forumowicze. nie doczekacie się fotek. okazuje się że to wahadełko, to jest najprawdopodobniej rozprężnik. ale wyszły też inne sprawy. dekiel z przodu silnika jest od Z5201 albo Z5001 (obrotomierz montowany na dwie śruby). na bloku silnika pod pompą jakieś znaczki, które nie za bardzo widać (xxx 16 10). wygląda na to że silnik składany jest z kilku podobnych silników. z drugiej strony zaś 6 cyfrowy numer silnika. kolektor ssący jest bez miejsca na wąż do sprężarki, wydechowy ma wylot nie w tym miejscu co powinien na 4 zamiast na 3 cylindrze (więc albo jest od C-360 albo od silnika Z5001/Z5201). zatem trzeba będzie masę części przełożyć z mojego silnika. Dziękuję farmer7745 i igorass za zainteresowanie i pomoc. Nauczony doświadczeniem, postaram się pomagać innym posiadaczom zetorów. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 17:34

Zetor 7211 silnik na glowicach jest wybity miesiac i rok produkcji

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#7 Share francesco

francesco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 18:55

Zetor 7211 silnik A orientuje się ktoś może, na czym polega różnica w czujniku obrotomierza. jedne są montowane na dwie śruby a inne na cztery. czy obie wersje są elektryczne??? i jeszcze jedno. Czy bez problemu przełożę pompę wspomagania z mojego silnika do tego kupionego, jeżeli otwór jest, tylko nie ma tej zębatki na wałku od sprężarki, co napędza pompę wspomagania??? czy będę mógł wstawić swoją zębatkę??? dzieki

#8 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 11:50

Zetor 7211 silnik moze to silnik ursusa 360 taki jaki był w ostrówku/pelikanie cos takiego Masz ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share francesco

francesco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 12:16

Zetor 7211 silnik

moze to silnik ursusa 360 taki jaki był w ostrówku/pelikanie cos takiego Masz ?

Dokladnie mam cos takiego kolego... teraz to sie wkurzylem i to zdrowo. bo mowa byla o silniku zetor 7211 a nie silniku z ostrowka... lekko przekret jakis