Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-385A wspomaganie

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor12741

zetor12741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny
    No i rolnictwo

Napisany 09 listopad 2009 - 19:15

Ursus C-385A wspomaganie Cześć mam pytanie cz w waszych ursusach też ciężko się kręci fajero a szczególnie w C-385A

Edytowany przez Matey, 10 listopad 2009 - 22:55.

Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-385A wspomaganie Dzisiaj, 03:17
  •  

#2 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 20:43

Ursus C-385A wspomaganie Trzeba wymienić zawór w zbiorniku z olejem od wspomagania i będzie się kręcić lekko, a jeśli serwo szlak trafił, to lepiej przerobić na orbitrol, bo jakość regenerowanych serw pozostawia wiele do życzenia, a samo nowe serwo jest droższe od kompletnego orbitrolu.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#3 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 20:56

Ursus C-385A wspomaganie Witam Zetor 12741, u mnie jest to samo mam ursusa 912 (rocznik 1984)i też ciężko sie kieruje ale tylko na wolnych obrotach, (wina pompy) miałem wziąść pompe po regeneracji ale cena (ok. 400 zł) to dałem sobie spokój z resztą aż tak mi to nie przeszkadza, chciałem podkreślić że mam najstarszy typ wspomagania czyli pompa i rozdzielacz (czy jak to sie nazywa) znajdujący się pod chłodnicą , owy rozdzielacz jest połączony z kierownica za pomocą wałków połączonych ze sobą krzyżakami, pytałem sie jednego mechanika to w ciężkich ursusach występują 4 rodzaje wspomagań kierowniczych, jeżeli masz takie same objawy jak ja tzn. że masz pompe do wymiany, a jezeli niezależnie od obrotów silnika cały czas ciężko sie kieruje kierownicą tzn. że do wymiany jest to drugie (rozdzielacz, czy jak to tam zwą) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 23:00

Ursus C-385A wspomaganie

chciałem podkreślić że mam najstarszy typ wspomagania czyli pompa i rozdzielacz (czy jak to sie nazywa) znajdujący się pod chłodnicą , owy rozdzielacz jest połączony z kierownica za pomocą wałków połączonych ze sobą krzyżakami, pytałem sie jednego mechanika to w ciężkich ursusach występują 4 rodzaje wspomagań kierowniczych, jeżeli masz takie same objawy jak ja tzn. że masz pompe do wymiany, a jezeli niezależnie od obrotów silnika cały czas ciężko sie kieruje kierownicą tzn. że do wymiany jest to drugie (rozdzielacz, czy jak to tam zwą) Pozdrawiam

To się nazywa serwo. Typów wspomagania są 4, bo w 4x4 jest inne i w 2x4 też jest inne(słabsze). A tak ogólnie są 2 typy - serwo i orbitrol.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#5 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 00:38

Ursus C-385A wspomaganie a ja mam w 1204 i serwo i orbitrol.
Jak ktoś używa ursusów c385 i pochodnym jako główny ciągnik , i wogle ta maszyna nie będzie w najbliższym czasie sprzedawana lub ma na nie tura to wywalić te serwo dziadowskie i założyć orbitrol i siłownik tak jak jest w prawdziwych ciągnikach a nie jakieś wynalazki RWPG. My w 385 kilka razy serwo wymienialiśmy i daliśmy sobie spokój, jak się jedzie coś robić na cały dzień to kierowca bierze olej i sobie po obiedzie czy tam popoludniu doleje jak mu zacznie się ciężko kręcić. W 1212 serwo dobrze chodzi, jakiś lepszy egzemplarz. Dlatego 1212 nie przerabiamy, poza tym to ciągnik mało używany, tak samo c385 pracuje może tydzień w roku i nie ma sensu w niego inwestować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 22:56

Ursus C-385A wspomaganie Masakryczne błędy, do tego temat w złym subforum, przenosze

KS Falubaz