Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rachunki za energię

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 09 listopad 2009 - 18:48

Rachunki za energię Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość i gąszcz odpowiedzi;)
A więc- ile płacicie za energie w gospodarstwie, jakie macie urządzenia "energożercze" jak u Was z ceną za energię, aż w końcu jakie macie sposoby żeby płacić mniej[(oczywiście legalne;)]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rachunki za energię Dzisiaj, 17:36
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 18:56

Rachunki za energię dobry temat, ostatnio było cos około 400zł w lecie 500zł-co mam? 3 telewizory komputer masa innych pierdół (mikrofala 2 lodowki zamrażalnik itp) które nieźle ciągną do tego w lecie bojler elektryczny :P srutownik + mieszalnik do tego żarówki, patentu na oszczędzanie jeszcze nie opatentowalem ale staram sie :P

#3 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 09 listopad 2009 - 19:00

Rachunki za energię 350-400zł, oprócz domu prądożerne: silnik gniotownika 11kW, spawarka, przecinarka, hydrofor, i parę innych silniczków, przez miesiąc trochę się nazbiera, co do oszczędności - gasić światło gdy niepotrzebne, efektywnie wykorzystywać pracę urządzeń elektr :P

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#4 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:29

Rachunki za energię Około 300 zł a w sezonie tj. lipiec-wrzesień około 1200zł. Oprócz domu i urządzeń typu spawarka, bojler, śrutownik w sezonie chodzi na okrągło suszarnia do suszenia tytoniu (virginia)na olej opałowy.

#5 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:30

Rachunki za energię

350-400zł, oprócz domu prądożerne: silnik gniotownika 11kW, spawarka, przecinarka, hydrofor, i parę innych silniczków, przez miesiąc trochę się nazbiera, co do oszczędności - gasić światło gdy niepotrzebne, efektywnie wykorzystywać pracę urządzeń elektr :P

Z tym gaszeniem żarówek to wcale nie takie oczywiste :P Na własnym przykładzie przekonałem się, że opłaca się zainwestować w energooszczędne żarówki- zapalić raz, i niech się świeca cały wieczór- po rozżażeniu pobierają na prawdę mało W :D
W kwestii uzupełnienia mojego pierwszego postu, u mnie 3 bojlery, srutownik 7kW+ mieszalnik 3kW, 3 lodówki, schładzalnik(dokładnie nie wiem ile ciągnie) + reszta rzeczy niezbędnych w domu i zagrodzie. Rachunki- 300-350zł.
Co do oszczędności- sam posiadam 2 taryfowy licznik więc maksymalnie staram się wykorzystywać taryfę nocną, ostatnio zastosowałem też włącznik czasowy który załącza mi bojlery tylko na czas trwania nocnej(niby nic a oszczędność spora, sprawdziłem).

#6 Share atakwares

atakwares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty , no i kobiety

Napisany 09 listopad 2009 - 19:40

Rachunki za energię na tych żarówkach energooszczędnych można zaoszczędić ale po jakimś czasie i oczywiście lepiej nie zapalać żarówek i po 30 sekundach wyłączać i tak kilka razy po się traci też oczywiście niewiele ale jak to w przypowiedzeniu grosz do grosza
U mnie rachunek za sam dom to około 300 zł na miesiąc
.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

#7 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:58

Rachunki za energię przeważnie mniej niż 1000zł za miesiąc (śrutownik, mieszalnik, wentylatory w chlewni, bojler i ...) ale w tym roku padł rekord prawie 10 000zł za 2 miesiące - winowajca to pompa w studni głębinowej jedna 11 druga 16 kW - która mnie dobija - stoi w szczerym polu zrobiłem nowe podłączenie i przez większość roku jej nie używam ale za gotowość i inne opłaty na miesiąc wychodzi przeszło 50zł.

Co do oszczędności to jeśli ktoś jeszcze nie ma to polecam nową lodówkę i zamrażarkę zamiast kilku starych które zżerają naprawdę dużo prądu. Dla przykładu stara bierze około 1000kW na rok i to bez większego znaczenia na jej wielkość. Nowe są 4 krotnie mniej energochłonne więc zamiast jak np w moim przypadku lodówki (20 letni mińsk czy jakoś tak ) i 3 zamrażarek (nie wiadomo ilu letnich) mam teraz 300l zamrażarkę i 250/90l lodówko zamrażarkę zużycie roczne przed zakupem to około 4000kW czyli około 2000zł (no może 1500zł bo czasami jedna zamrażarkę wyłączałem i taryfa nocna jest tańsza) teraz 500kW (klasa A++) czyli rocznie mam przeszło 1000zł oszczędności. Po niecałych 5 latach wraca mi się zakup, nie mówiąc o wygodzie samo rozmrażania czy systemowi który zapobiega oszranianiu itd...

#8 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 20:04

Rachunki za energię Aby zaoszczędzić może wystarczy zmienić taryfę . Ja płaciłem ok 700zł (bo mam działy specjalne i potraktowali mnie jako "prywaciarza")a po zmianie taryfy 400zł(to było w 2004roku więc sporo czasu już minęło )wtedy zmieniłem taryfę C11 na C12A i automatycznie przyjechała kontrola na sprawdzenie licznika czy czasami nie oszukuję, obecnie moje rachunki sięgają kwoty 600zł
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 20:16

Rachunki za energię Żarówka energooszczędna kupiona na allegro (5 zł Philips) żeby się zwróciła musi się świecić 24 h/dobę przez 2 tygodnie (jeżeli się mylę to proszę o korektę).

A więc tak taryfa G 12 zużycie taryfy WT=38%, NT=62% co daję cenę za kWh=0,4 zł (dzieląc wartość FV przez zużyte kilowaty) Średnie zużycie na poziomie +/- 80 kWh/doba.

Urządzenia domowe + hodowla trzody (młynek bijakowy, mieszalnik, wentylacja, przenośniki ślimakowe, podgrzewanie porodówki itp.) + urządzenia warsztatowe.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 listopad 2009 - 20:34

Rachunki za energię Ja płace 600 zł posiadam 2 komputery ,lodówke, 3 telewizory,mikrofale,światło w domu i szopach, spawarka , ale jesienią ponad 2000 zł bo suszarnia suszy kukurydze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 20:10

Rachunki za energię Nikt wiecej niechętny do pochwalenia się? :D

#12 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 10:53

Rachunki za energię A co chcesz pozapłacać nasze rachunki??? bo jakby co to rocznie mam kilkanaście tysięcy złotych do zapłaty.

#13 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 12:42

Rachunki za energię Nie wiem ile teraz ale jakoś tak 5 czy 6 lat temu kuzyn płacił 140 tys rocznie Dodany obrazek (za samo gospodarstwo).

#14 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 12:44

Rachunki za energię to jakie on to gospodarstwo ma że tyle płacił?

#15 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 12:47

Rachunki za energię Baaaaardzo duże Dodany obrazek (25 tys tuczników rocznie)

#16 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 13:56

Rachunki za energię

A co chcesz pozapłacać nasze rachunki??? bo jakby co to rocznie mam kilkanaście tysięcy złotych do zapłaty.

Jasne, że nie :D po prostu byłem/jestem ciekaw "hał macz" :)

Jaro- kuzyn kozak :)

#17 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 23 listopad 2009 - 18:45

Rachunki za energię 300-400zł miesięcznie. Najwięcej bierze oczywiście śrutownik (silnik 11kW), ale staram się śrutowac zawsze na 2 taryfie, która jest trochę tańsza. Potem dużo biorą żarówki do grzania prosiąt- 1szt.=170W. Czasami zimą pali się ich 5sztuk 24h na dobę.

#18 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 22:16

Rachunki za energię Ja mam 2 liczniki, za dom mam około 170 zł. miesięcznie a za gospodarstwo 550 zł. :D

#19 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 20:43

Rachunki za energię ja płacę około 5-6 tysięcy. a chodzą w gospodarstwie;
silnik 15Kw śrutownik
silnik 11 kW drugi śrutownik
4 silniki przy paszociągach to gdzieś z 6kw
5 silników przy podawaniu zboza do śrutownika.
chyba z 10 silników przy wentylacji w chlewniach
2 mieszalniki po 2 Kw
zmijka do podawania składników do mieszalnika 2 kW
no i oczywiście zimą promienniki(lampy do grzania prosiąt)zima około 15 lamp 24h na dobę.
Jeszcze pewnie by się troszkę tego nazbierało;P
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 12 październik 2016 - 18:51

Rachunki za energię

Jestem na etapie mocnego postanowienia zmiany mojego operatora PGE i rozważam zmianę na innego dostawce. czy ktoś już to testował i jak na tym wyszedł. Mnie wychodzi miesięcznie mniej o jakieś 40% względem tego co było według moich wyliczeń a jak wam wyszło?