Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony tył Ursus C-330

196 odpowiedzi na ten temat

#101 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 27 październik 2011 - 08:37

Opony tył Ursus C-330 Panowie diagonalne opony sa tylko teoretycznie tańsze w momencie zakupu otóż radialka ma równomierny nacisk na podłoże na całej jej szerokości i rzeczywiście ma taki sam uciąg jak szersza diagonalna, natomiast diagonalna najbardziej tylko na środku dlatego w tych oponach zużywa się tylko bieżnik na środku przy nienaruszonych bokach, w moim c-330 przy podobnej jeździe po polu i asfalcie pierwsze opony stomil pracowały 8 lat drugie stomil z prostym bieżnikiem 12 lat natomiast radialne mam już 9 lat i zużyły się tylko ok 1 cm nadmieniam że od 3 lat ciągnik ten wykonuje połowę pracy ale sprawa najważniejsza na oponach radialnych ciągnik w terenie górzystym dołów nie kopie na polu tak jak się to działo na diagonalnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony tył Ursus C-330 Dzisiaj, 01:08
  •  

#102 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 27 październik 2011 - 09:36

Opony tył Ursus C-330 A czy teraz jakbym chciał wymienic mozna gdzies dostac jeszcze radialne opony do 30-stki na tył bo u mnie w okolicy moge dostać trzech producentów (mitas, kormoran, petlas) ale wszystkie diagonalne

#103 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 15:31

Opony tył Ursus C-330 a ja petlasów nie polecam bo u mnie padła po 4 latach i teraz kupiłem jedną kormorana a drugą BKT i zobaczymy kóra będzie lepsza.jak dla mnie petlas to sam szajs zresztą cena sama mówi za siebie.

#104 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 13 grudzień 2011 - 16:14

Opony tył Ursus C-330 Gwarantuje ci że BKT bardzo szybko ci sie zedrą lub rozpadną.Badziew,szkoda kasy na nie

Brak uzasadnienia - %

Edytowany przez krolikNH, 13 grudzień 2011 - 21:15.

#105 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:58

Opony tył Ursus C-330 Podaj argumenty jak piszesz, inaczej twoja opinia jest g....o warta. Ile lat miały te opony, w jakim ciągniku i co dokładnie się stało z tymi opnami.

#106 Share hdsfh12a

hdsfh12a

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 13:24

Opony tył Ursus C-330 Witam.Przepraszam ale nie miałem czasu od razu odpowiedzieć i uzasadnić swoją opinię.Dostałem % i bana od moderatora
więc utworzyłem nowe konto by odpowiedzieć.Widocznie tu taka kultura u moderatorów że każe się za dobre rady.
Banuje bez szans na udowodnienie swojej racji.Gratuluję wam waszego poziomu.Już uzasadniam:
-Kilka lat temu mój kuzyn kupił c 360,z tyłu były dwie prawie nowe opony,jedna kormoran,druga bkt,bkt zdziera mu się w tempie
3 razy szybszym niż kormoran
-Gdy chciałem zmienić opony w swojej c 360 mój znajomy wulkanizator szczerze odradził mi zakup bkt,bo nie chce wciskać
mi bubla,miał już reklamacje i nie chce mieć kolejnych problemów,bo nie chcą uznać reklamacji u przedstawiciela.
-Drugi sąsiad zmienił rok temu wszystkie opony w c 330 na bkt,przednie zdarły mu się prawie całe,tylna jedna zaczęła się rozłazić
jakby była z dwóch różnych gatunków gum.Moje kormorany z przodu w t25 zdzierają się 1 mm na rok a robimy mniej więcej
tyle samo,ja dodatkowo dużo robię turem.
Uważam że nie warto wydawać kasy na buble,bo to tylko względna oszczędność.Czy to wystarczające powody dla uzasadnienia mojej opinii?

Trzeba był od razu tak uzasadnić. Ale utrzymujesz z urzędu bana dożywotniego

Edytowany przez krolikNH, 15 grudzień 2011 - 21:05.

#107 Share Ursus1998

Ursus1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 16 marzec 2012 - 15:33

Opony tył Ursus C-330 Jakie są opinie o oponach rolniczych "Barum" chodzi mi o poślizg, trfałość i opinie użytkowników...

#108 Share international

international

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 15:56

Opony tył Ursus C-330 Miałem kiebyś takie opony, nie pamiętam ile kosztowały, ale były dosyć drogie i za pół roku się zużyły.Teraz kupiłem jakieś Made in china i 2 lata już chodzą, a dopiero połowa się zużyła.

#109 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 16 marzec 2012 - 17:13

Opony tył Ursus C-330 mam opony tej firmy w 902 i nie narzekam. Mają już chyba z 10 lat więc już nie długo wymiana. Ale nic sie z nimi nie działo.

#110 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 17:37

Opony tył Ursus C-330

Miałem kiebyś takie opony, nie pamiętam ile kosztowały, ale były dosyć drogie i za pół roku się zużyły.Teraz kupiłem jakieś Made in china i 2 lata już chodzą, a dopiero połowa się zużyła.

To ile tyś mtg robisz tym ciapkiem że w pół roku zjeździłeś opony hehe
potwierdzam najtańsze chińskie 3ci sezon i są ok, a co do uciągu itd to w ciapku chyba nie jest tak istotne hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 marzec 2012 - 18:22

Opony tył Ursus C-330 a ja polecam opony Kormoran radialne. W moim zetorku chodzą już 12 lat a bieżnika zostało jeszcze 30%. Przez ten czas nie miałem z nimi żadnych problemów.

#112 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 18:36

Opony tył Ursus C-330 o ile wiem barum juz nie robi opon, ja mam o tej firmie b. dobre zdanie,
ponad 15 lat i jeszcze dosc duzo bieznika, ok 40%

o ile wiem to juz nie ma opon barum
u nas w 60 ponad 15 lat i bieznik dosc dobry, ok. 40%
uciag lepszy bedzie na radialnych
chinskie radzilbym omijac

Polska B

#113 Share Ursus1998

Ursus1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 05 kwiecień 2012 - 19:09

Opony tył Ursus C-330 a co do uciągu itd to w ciapku chyba nie jest tak istotne hehe

mieszkam na terenie górzystym a ciapek jest moim główym ciągnikiem na gospodarstwie

#114 Share Marcincc360

Marcincc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 19:22

Opony tył Ursus C-330 Ja mam barumki w ciapku są bardzo dobre szerokie, bierznik fajny po ponad 6 latach jeżdżenia w różnych terenach, nie pękają.Więc polecam ci je ;) Jak chcesz zobaczyć jak wyglądają to zobacz do galerii .
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

#115 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 17:41

Opony tył Ursus C-330 ma ktoś założone u siebie w 330 opony 13.6-28? Chciał bym zasięgnąć opinii bo korci mnie zmiana na szersze

#116 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 18 kwiecień 2012 - 17:55

Opony tył Ursus C-330 Ja mam założone. Są trochę łyse, ale może to i dobrze. Na mokrych łąkach z kosiarką nie topi się tak łatwo jak sąsiad na oponach 12.4. Możesz zobaczyć u mnie w galerii tą trzydziestkę, a właściwie C-328 właśnie na oponach 13,6.
Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

#117 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:43

Opony tył Ursus C-330 :D fajnie to wygląda, tylko jak z miejscem teraz pod błotnikiem? Opona nie trze nigdzie np. o zbiornik powietrza?

#118 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 17:46

Opony tył Ursus C-330 Witam.

Mam pytanie.
Jak będzie się zachowywać opona 14.9 x 28" na oryginalnej feldze w C-330? Czy ktoś może próbował złożyć takie coś i ma dowświadczenie? Chodzi mi głównie o to czy opona będzie się dobrze trzymać, czy nie straci profilu, czy nie będzie się zbytnio zużywać?
Dodatkowe pytanie. Jakiego producenta opon polecacie? Niezbyt wygórowanej ceny a dobrej jakości.

#119 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 18:13

Opony tył Ursus C-330 Opone z C360 chcesz dać do C330. A po co Kolego?. Jak traktor zadbany to szkoda zakładać bo skrzynia i zwolnice poleco na bank od przeciążenia. Ja używam najtańszych diagonalnych Petlasa, narazie siedzą 2 zezon. Napędowe mają już lekkie bicie na drodze. Chciałem kupić radialne dobrej firmy to cena mnie wystraszyła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 18:29

Opony tył Ursus C-330 Ja akurat chce je do Zetora a tu mamy wytrzymalsze materiały. U mnie felga zewnętrzna jest z C-330 tylko bo akurat dobrze pasowała. A chcę założyć szersze bo mam miejscami piasek i na moich 11.2 z kultywatorem 1.6m siada w moment jak sie nie przyuważy.