Polecane posty

andrzej78    579

Panowie diagonalne opony sa tylko teoretycznie tańsze w momencie zakupu otóż radialka ma równomierny nacisk na podłoże na całej jej szerokości i rzeczywiście ma taki sam uciąg jak szersza diagonalna, natomiast diagonalna najbardziej tylko na środku dlatego w tych oponach zużywa się tylko bieżnik na środku przy nienaruszonych bokach, w moim c-330 przy podobnej jeździe po polu i asfalcie pierwsze opony stomil pracowały 8 lat drugie stomil z prostym bieżnikiem 12 lat natomiast radialne mam już 9 lat i zużyły się tylko ok 1 cm nadmieniam że od 3 lat ciągnik ten wykonuje połowę pracy ale sprawa najważniejsza na oponach radialnych ciągnik w terenie górzystym dołów nie kopie na polu tak jak się to działo na diagonalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

A czy teraz jakbym chciał wymienic mozna gdzies dostac jeszcze radialne opony do 30-stki na tył bo u mnie w okolicy moge dostać trzech producentów (mitas, kormoran, petlas) ale wszystkie diagonalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

a ja petlasów nie polecam bo u mnie padła po 4 latach i teraz kupiłem jedną kormorana a drugą BKT i zobaczymy kóra będzie lepsza.jak dla mnie petlas to sam szajs zresztą cena sama mówi za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Gwarantuje ci że BKT bardzo szybko ci sie zedrą lub rozpadną.Badziew,szkoda kasy na nie

 

Brak uzasadnienia - %

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Podaj argumenty jak piszesz, inaczej twoja opinia jest g....o warta. Ile lat miały te opony, w jakim ciągniku i co dokładnie się stało z tymi opnami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hdsfh12a    0

Witam.Przepraszam ale nie miałem czasu od razu odpowiedzieć i uzasadnić swoją opinię.Dostałem % i bana od moderatora

więc utworzyłem nowe konto by odpowiedzieć.Widocznie tu taka kultura u moderatorów że każe się za dobre rady.

Banuje bez szans na udowodnienie swojej racji.Gratuluję wam waszego poziomu.Już uzasadniam:

-Kilka lat temu mój kuzyn kupił c 360,z tyłu były dwie prawie nowe opony,jedna kormoran,druga bkt,bkt zdziera mu się w tempie

3 razy szybszym niż kormoran

-Gdy chciałem zmienić opony w swojej c 360 mój znajomy wulkanizator szczerze odradził mi zakup bkt,bo nie chce wciskać

mi bubla,miał już reklamacje i nie chce mieć kolejnych problemów,bo nie chcą uznać reklamacji u przedstawiciela.

-Drugi sąsiad zmienił rok temu wszystkie opony w c 330 na bkt,przednie zdarły mu się prawie całe,tylna jedna zaczęła się rozłazić

jakby była z dwóch różnych gatunków gum.Moje kormorany z przodu w t25 zdzierają się 1 mm na rok a robimy mniej więcej

tyle samo,ja dodatkowo dużo robię turem.

Uważam że nie warto wydawać kasy na buble,bo to tylko względna oszczędność.Czy to wystarczające powody dla uzasadnienia mojej opinii?

 

Trzeba był od razu tak uzasadnić. Ale utrzymujesz z urzędu bana dożywotniego

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus1998    0

Jakie są opinie o oponach rolniczych "Barum" chodzi mi o poślizg, trfałość i opinie użytkowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiebyś takie opony, nie pamiętam ile kosztowały, ale były dosyć drogie i za pół roku się zużyły.Teraz kupiłem jakieś Made in china i 2 lata już chodzą, a dopiero połowa się zużyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

mam opony tej firmy w 902 i nie narzekam. Mają już chyba z 10 lat więc już nie długo wymiana. Ale nic sie z nimi nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Miałem kiebyś takie opony, nie pamiętam ile kosztowały, ale były dosyć drogie i za pół roku się zużyły.Teraz kupiłem jakieś Made in china i 2 lata już chodzą, a dopiero połowa się zużyła.

To ile tyś mtg robisz tym ciapkiem że w pół roku zjeździłeś opony hehe

potwierdzam najtańsze chińskie 3ci sezon i są ok, a co do uciągu itd to w ciapku chyba nie jest tak istotne hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

a ja polecam opony Kormoran radialne. W moim zetorku chodzą już 12 lat a bieżnika zostało jeszcze 30%. Przez ten czas nie miałem z nimi żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

o ile wiem barum juz nie robi opon, ja mam o tej firmie b. dobre zdanie,

ponad 15 lat i jeszcze dosc duzo bieznika, ok 40%

 

o ile wiem to juz nie ma opon barum

u nas w 60 ponad 15 lat i bieznik dosc dobry, ok. 40%

uciag lepszy bedzie na radialnych

chinskie radzilbym omijac


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus1998    0

a co do uciągu itd to w ciapku chyba nie jest tak istotne hehe

 

mieszkam na terenie górzystym a ciapek jest moim główym ciągnikiem na gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Ja mam barumki w ciapku są bardzo dobre szerokie, bierznik fajny po ponad 6 latach jeżdżenia w różnych terenach, nie pękają.Więc polecam ci je ;) Jak chcesz zobaczyć jak wyglądają to zobacz do galerii .


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

ma ktoś założone u siebie w 330 opony 13.6-28? Chciał bym zasięgnąć opinii bo korci mnie zmiana na szersze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Ja mam założone. Są trochę łyse, ale może to i dobrze. Na mokrych łąkach z kosiarką nie topi się tak łatwo jak sąsiad na oponach 12.4. Możesz zobaczyć u mnie w galerii tą trzydziestkę, a właściwie C-328 właśnie na oponach 13,6.


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144
:D fajnie to wygląda, tylko jak z miejscem teraz pod błotnikiem? Opona nie trze nigdzie np. o zbiornik powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie.

Jak będzie się zachowywać opona 14.9 x 28" na oryginalnej feldze w C-330? Czy ktoś może próbował złożyć takie coś i ma dowświadczenie? Chodzi mi głównie o to czy opona będzie się dobrze trzymać, czy nie straci profilu, czy nie będzie się zbytnio zużywać?

Dodatkowe pytanie. Jakiego producenta opon polecacie? Niezbyt wygórowanej ceny a dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Opone z C360 chcesz dać do C330. A po co Kolego?. Jak traktor zadbany to szkoda zakładać bo skrzynia i zwolnice poleco na bank od przeciążenia. Ja używam najtańszych diagonalnych Petlasa, narazie siedzą 2 zezon. Napędowe mają już lekkie bicie na drodze. Chciałem kupić radialne dobrej firmy to cena mnie wystraszyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat chce je do Zetora a tu mamy wytrzymalsze materiały. U mnie felga zewnętrzna jest z C-330 tylko bo akurat dobrze pasowała. A chcę założyć szersze bo mam miejscami piasek i na moich 11.2 z kultywatorem 1.6m siada w moment jak sie nie przyuważy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

14.9 bedzie sie robic jajo, lepiej zaloz takie jak powinny byc, czyli 12.4 lub troche szersze 13.6, powinna dosc dobrze lezec

mitas jest dosc dobra opona w nizszej polce cenowej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu36012    22

Kurde jak dla mnie to 30tka to bardzo słaby traktor który pod większym obciążeniem nie ma siły a on jeszcze większe lacze zakładać chce chyba bo po że jak będzie miał sie kopać to dęba będzie stawać

 

Chcesz coś napisać? - zrób to poprawnie !!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pisalem przecież, że mam tylko felgi zewnętrzne z C-330 a skrzynia, zwolnice i reszto z Zetora. Szkoda no bo cena Mitasa 13.6 x 28" jest tylko o 10zł niższa od 14.9 x 28". Ale przecież jak do C-360 są oryginalne 14.9 a założymy 16.9 to profil się nie zmienia a różnica szerokości wynosi 2". To przy C-330 jak jest 12.4 i zmienimy na 14.9 to różnica wynosi 2.5". Między 13.6 a 14.9 jest tylko ok. 3 cm więc aż tak drastycznie nie może się to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

co nie zmienia faktu, ze opona na tej obreczy nie siadzie jak powinna, masz dwa wyjscia, 13.6 lub obrecz 13x28 pod opone 14.9

jaki to zetor?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Oponę 14.9 założysz owszem :) ale będzie się nie równo zużywac ;) tak jak koledzy mówią racjonalnie byłoby kupić 13.6 i być spokojnym (takie montowano w zetorach 5211 i montują w farmtracach 555 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj