Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnące sprzęgło MF 6180

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 18:40

Ciągnące sprzęgło MF 6180 Witam, zakupiłem niedawno MF 6180, i dziś podczas pracy, jak silnik już się dobrze rozgrzał, zdawało mi się jakby sprzęgło ciągło, nie szło włączyć czasami biegu, a jak już się właczył to mimo tego że trzymałem noge na sprzęgle ciągnik ruszał pomału. Co może być przyczyną no i jak to naprawić? Chciałbym najpierw może sprzęgło podciągnąć i zobaczyć co z nim, ale jak tam się dostać? Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedzi, bo praca czeka na niego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnące sprzęgło MF 6180 Dzisiaj, 11:59
  •  

#2 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:14

Ciągnące sprzęgło MF 6180 Witam Kolego

Otóż w tym modelu sprzęgła się nie podciąga, bo jest to sprzęgło mokre wielotarczkowe pracujące w kąpieli olejowej i sterowane hydraulicznie. Myśle, że gdy się do niego już dobierzesz, to Ci oczy zbieleją i jesli nie miałes nigdy z tym do czynienia, to możesz więcej popsuć, niż naprawić. Wydaje mi się, że ginie Ci ciśnienie, być może na rozdzielaczu, może przez pompę sterującą, albo przez uszczelniacze. Przyczyn może być wiele. Wejdź na forum ppr i tam poszukaj coś na ten temat.

#3 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:48

Ciągnące sprzęgło MF 6180 Patrzyłem tam, ale tam jest tyle stron że szok :/ Jakby ktoś miał jakieś sugestie to niech pisze.

#4 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 16:37

Ciągnące sprzęgło MF 6180 Dziś sprawdziłem olej w skrzyni biegów i trochę zaniepokoiło mnie to że ma dziwny kolor. Mam wrazenie że w nim znajduje sie woda, i to może być powodem tego że po 15 minutach już ciężko biegi wchodzą. Nie wiem czy wymieć go? Da to cos? Czy będzie walnięte coś innego? Pozdrawiam.
Dodany obrazek

#5 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 17:15

Ciągnące sprzęgło MF 6180 zacznij od wymiany tego oleju jeśli niby to jest olej i filtrów i się zobaczy
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#6 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 18:12

Ciągnące sprzęgło MF 6180 Olej raczej powinien być przejrzysty, a jak on się jeszcze rozgrzeje w tej skrzyni to się robi jeszcze większe dziadostwo.

#7 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 18:53

Ciągnące sprzęgło MF 6180 mój nowy olej jest tak czysty że nie widać go na miarce dokąd sięga a MF nie lubię brudów w oleju a po tym co wstawiłeś to nie wiadomo czy to olej kujawski czy jaki

#8 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 21:36

Ciągnące sprzęgło MF 6180 Jeszcze jak go zlewałem to jakby się burzył(i były bąble), a olej tak raczej nie powinien się zachowywać ;/ Może żabojady gdzieś wody nalały?

#9 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 21:39

Ciągnące sprzęgło MF 6180 może nie wiem alb korek nie miałeś dobrze dokręcony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 09:11

Ciągnące sprzęgło MF 6180 Rzeczywiście ten olej wygląda jak jadalny, nie powinien się burzyć po zakupie używanego ciągnika zalecało by się od razu robić obsługę czyli oleje filtry nie znamy jego przeszłości handlarzowi raczej na słowo bym nie wierzył.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#11 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 21:11

Ciągnące sprzęgło MF 6180 Zauważyłem także że na dnie wiaderka powstał taki osad jak majonez... Jutro zamawiam oleje bo to może być powodem tych problemów ze skrzynią.

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 21:15

Ciągnące sprzęgło MF 6180 Masz wodę w oleju.

#13 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 17:00

Ciągnące sprzęgło MF 6180 Mnie ciekawi skąd mogłaby się wziąć woda w skrzyni przecież nikt jej tam specjalnie nie dolał ?.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#14 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 15:14

Ciągnące sprzęgło MF 6180 Nie wiem może żabojady jak go myły to nalały,albo Polaczki, tam przez ramiona być może. Jestem tego pewien, ale tak to nie ma przecieków, jedynie z tyłu przy ramionach jakby się pocił, takie krople wiszą. A może też ktoś podłaczył do jakiejś maszyny co miała syf w swoim układzie. A znajomy mi mówił że jak się oleje pomiesza w MF'ie to skrzynia i hydraulika nawala.

#15 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 17:53

Ciągnące sprzęgło MF 6180 Przepraszam ze post pod postem, ale wczoraj byłem u znajomego co ma MF 6290 i pokazał mi jaki miał olej, przezroczysty, zero zanieczyszczeń, nawet nie było go widać na miarce. Ale rozmawiałem z jednym mechanikiem i stwierdził że to nie jest wina oleju... Co to może być? Jakiś wysprzęglik? Pozdrawiam

#16 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 18:27

Ciągnące sprzęgło MF 6180 Swojego mechanika sie zapytaj jak tak sie zna na wszystkim :blink: Skoro olej z wodą jest wg niego OK to pogratulować znawcy, niech dalej popilotuje Twój problem... Tak, wysprzęglnik... w sprzęgle elektro-hydraulicznym... może płynu dolej ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 03 grudzień 2009 - 18:41

Ciągnące sprzęgło MF 6180 takiego oleju nie mam nawet w 360 weż to spuść czym prędzej bo sobie cały ciagnik rozwalisz bo moze to być coś z jakaś domieszką bioestra(kiedyś takie coś kupiłem to 1014 miałem do naprawy wom rozdzielacz na podnośniku i do dzisiaj skorupa została środku skrzyni .........