Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fiat Punto

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 18:35

Fiat Punto problem polega na tym ze silnik ma przejechane 160 tys i poszla uszczelka pod glowicą, jest to mala pojemnosc bo 1.1 i koszt zrobienia to ponad 300zł ale nie wiem czy przy tym przebiegu oplaca sie to robic czy moze lepiej kupic drugi silnik? :P

chodzi mi silnik do 500zł max bo drozej to sie nie oplaca, w takim silniku trzeba wymienic rozrzad a to koszt okolo 200zł, dodam ze w straym silniku od czasu do czasu zaswiecila sie kontrolka od smarowania, zalezy mi aby auto bylo sprawne bo nawet gdy pojawi sie drugi samochod to punciak bedzie do typowego "tluczenia" na gospodarstwie
efekt uszczelki byl taki ze nie bylo chlodzenia, temperatura na max a on caly czas ciągnął powietrze w układ-chodzil na "sucho"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fiat Punto Dzisiaj, 05:45
  •  

#2 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:07

Fiat Punto Lepiej zmienić samochód :P naprawa się nie opłaci. Przegrzany silnik zawsze będzie zawodził

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:13

Fiat Punto napisalem przeciez ze samochod ma sie pojawic na czasie a ten ma zostac na takie przywieź wywieź, czytaj ze zrozumieniem :P
niby dym z niego nie poszedł, ale wskazówka od temperatury sie skonczyła.

#4 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:17

Fiat Punto Zmień silnik. Staremu przegrzanie nie wyszło na zdrowie i raczej napewno okaże sie skarbonką jak już mu kuleje smarowanie.

Kurcze, chłopaki, zróbcie sobie jeden temat "szybka porada" i nie rozdrabniajmy sie na marki czy modele, to nie moto-forum :P a jedynie skromny podpodpoddział :P

#5 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:19

Fiat Punto ale po co robic masło maślane? jest podpodział i niech sobie będzie w nim tematów :P
za 400-500zł kupie silnik ale rozrząd około 200zł i cos pewnie za przełozenie wiec mysle ze w 1000 powinno sie zmiescic, cale auto warte jest pewnie 2 tys wiec czy to oplacalne nie wiem :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:26

Fiat Punto Nie masz co robić z kasą to zmieniaj silniki ile chcesz i na jakie chcesz. Kup drugiego tego zostaw na części i po kłopocie a silnika za 500zł to nie dostaniesz raczej. Chciałem kupić do poldka 1.9D to zaśpiewał 900zł bez negocjacji a za 1500zł jest kompletny więc zastanów się nad marnowaniem czasu i kasy. Poza tym to ten temat jest zbędny

#7 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:30

Fiat Punto zbedny bo Ty tak chcesz? spoko :P
nie mam co robic z kasa mowisz? jakbym nie mial co robic to tego bym zezłomował i kupil sobie 2 inne-lepsze, a ze nie mam kasy na 2 samochody to kupie jeden i tego "polepie" panimajesz?

#8 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 21:18

Fiat Punto W punciaku poszła rodzicom uszczelka przy przebiegu ok 230-240 kkm. Początkowo mechanik mówił mi o cenie silnika ok 1000 zł z gwarancją. Trafiłem na motor z anglika z rzekomym przebiegiem ok 36 tys mil za 500 zł. Do tego dostałem 3 miesiące gwarancji. Myślę że punciak jest świetny do roboty - naprawdę bardzo dużo zniesie a po złożeniu siedzeń można z niego małą furgonetkę zrobić. Obecnie na liczniku jest już ponad 250 kkm i nie chce przestać jeździć :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 22:40

Fiat Punto To wytrzymałe autko, buda cynkowana, części zamienne za małe pieniądze..