Skocz do zawartości

Zdjęcie

TUR a hydraulika ciągnika

96 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 23:04

TUR a hydraulika ciągnika Jaką przepustowość może mieć rozdzielacz Nimco na tym ładowaczu LINK?? Posiadam taki zestaw i myślę o wymianie oryginalnej pompy NSZ32 45l/min (tragedia!) na pompę co najmniej NSZ-50 65l/min i puszczeniu oleju najpierw przez rozdzielacz TURa.
Bardzo tanie są te pompy i najlepiej jakby można było zamontować NSZ-71 120l/1800obr/min bo NSZ-100 170l/1800obr/min to trochę za duża.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TUR a hydraulika ciągnika Dzisiaj, 23:02
  •  

#62 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 09:09

Sprawdź czy jakie są oznaczenia na rozdzielaczu, jeżeli takie same jak podałem, zobacz czy węże są podłączone wg opisu. Wtedy prosto z pompy olej będzie szedł do TUR'a, omijając rozdzielacz ciągnika, który może hamować wydajność pracy. Czasami może być tak że szybkozłącza ograniczają przepływ kiedy są nie do końca wpięte.

Na rozdzielaczu nie mam takich dokładnych oznaczeń, z jednej strony jest tylko T a z drugiej P nie mam podpisanego tak jak pisałeś T1 T2 oraz P1. Mógłbyś zerknąć na te fotki i ocenić czy jest dobrze czy nie? Patrzyłem dziś jak długo zajmuje podniesienie ładowacza od samego dołu do samej góry i trwa to około 17 sekund.

Załączone miniaturki

• Złącze1.JPG
  • Złącze1'.JPG
  • złącze2.JPG
  • złącze2'.JPG
  • złącze3.JPG
  • złącze3'.JPG

#63 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 10:12

TUR a hydraulika ciągnika Czyli masz rozdzielacz nie przystosowany do pracy w układzie szeregowym.
Jedyne co zostaje to na wężu zasilającym oba rozdzielacze zamontować zawór trójdrożny i sobie przełączać dopływ oleju zależnie od potrzeb. Powrót można połączyć jednym wspólnym trójnikiem. Takie rozwiązanie odciąży układ bo będzie olej pokonywał mniej zakamarków.

Ale co do tej wydajności, to czy sama hydraulika zewnętrzna działa szybko?
Może być też i tak że rozdzielacz od ładowacza ma za małą wydajność przepływu np. 40l/min i nie jest wtedy osiągnąć wydajności tych 75l/min. ale ciężko to stwierdzić ponieważ takich informacji próżno szukać w internecie, instrukcja ładowacza MX jest uboga w tę wiedzę, ale daję linka, może komuś się przyda http://www.m-x.eu/wp...n_MX_T06_PL.pdf

#64 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 10:23

Czyli masz rozdzielacz nie przystosowany do pracy w układzie szeregowym.
Jedyne co zostaje to na wężu zasilającym oba rozdzielacze zamontować zawór trójdrożny i sobie przełączać dopływ oleju zależnie od potrzeb. Powrót można połączyć jednym wspólnym trójnikiem. Takie rozwiązanie odciąży układ bo będzie olej pokonywał mniej zakamarków.

Ale co do tej wydajności, to czy sama hydraulika zewnętrzna działa szybko?
Może być też i tak że rozdzielacz od ładowacza ma za małą wydajność przepływu np. 40l/min i nie jest wtedy osiągnąć wydajności tych 75l/min. ale ciężko to stwierdzić ponieważ takich informacji próżno szukać w internecie, instrukcja ładowacza MX jest uboga w tę wiedzę, ale daję linka, może komuś się przyda http://www.m-x.eu/wp...n_MX_T06_PL.pdf

A czy taka specjalna przystawka do rozdzielacza ciągnika może załatwić sprawę? Bo jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia nie wiem czy te węże są dobrze podłączone bo ten gruby wąż wychodzący z prawej strony rozdzielacza (na zdjęciu oznaczony nr 1) ładowacza idzie do zasilania rozdzielacza ciągnika a ten drugi powrót (na zdjęciu oznaczony nr 2) idzie do powrotu oleju do zbiornika czy zamiana ich coś poprawi?
Nie cytuj poprzedniego posta

Załączone miniaturki

• now.JPG

Edytowany przez danielhaker, 18 styczeń 2013 - 12:09.
cytowanie poprzedniego posta

#65 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 11:46

TUR a hydraulika ciągnika Aha, czyli masz 3 węże tak? No te na tym zdjęciu wyglądają na prawidłowo podłączone.
A zasilanie jak masz podłączone? Pod szybkozłącza?

#66 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 12:21

TUR a hydraulika ciągnika Tak od rozdzielacza ładowacza idą trzy węże. Zasilanie jest podłączone też do rozdzielacza na stałe.

Edytowany przez Lee001, 18 styczeń 2013 - 12:26.

#67 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 13:14

TUR a hydraulika ciągnika Daj jakieś większe zdjęcie jak rozdzielacz od TUR'a jest podłączony pod rozdzielacz od ciągnika.

#68 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 14:35

TUR a hydraulika ciągnika Nr1 Przewód zasilania ładowacza jest podłączony pod jakąś fabryczną rurkę która idzie jeszcze dalej w głąb nad rozdzielaczem ciągnika, a przy rozdzielaczu ładowacza podłączone jest pod gniazdo P. Nr 2 Powrót który wychodzi z rozdzielacza ładowacza tym bocznym wyjściem a wchodzi w tak jakby trójnik. Jest jeszcze jeden przewód którego nie uchwyciłem i on podłączony jest do przewodu którym olej wraca do zbiornika.

Załączone miniaturki

• new.JPG

#69 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 15:45

TUR a hydraulika ciągnika Wygląda na to że wszystko jest podłączone prawidłowo. Ale skąd ten spadek wydajności, trudno określić. A mimo spowolnionego działania TUR ma 'siłę' przy podnoszeniu itp?

#70 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:03

TUR a hydraulika ciągnika No siłę ma bez wątpienia, tylko zastanawia mnie jeszcze czemu po dłuższej pracy zaczyna się olej pienić w zbiorniku i przy skręcaniu kierownicą aż wyje orbitrol i w ogóle ciężej się kręci. A jeszcze czy może być taka rzecz że rozdzielacz przy ładowaczu ma za małą wydajność? Wcześniej ten ładowacz byl na new hollandzie TL90a. Ja tym ciągnikiem jeździłem i tam ładowacz pracował lepiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:24

TUR a hydraulika ciągnika Gdzieś olej musi być dławiony, a czuć że ciągnik ma trochę ciężej podczas podnoszenia wysięgnika?

Edytowany przez kris14, 18 styczeń 2013 - 16:26.

#72 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:33

TUR a hydraulika ciągnika No trochę czuć, zwłaszcza jak dłużej popracuje, a może przewód od powrotu jest za cienki? On wpięty jest takim kolankiem jak na zdjęciu i może dlatego się dławi? Ja dziś dzwoniłem do korbanków i tam mi powiedzieli że gdzieś na zasilaniu powinien być zrobiony jakiś mostek że jak nie używam ładowacza to olej mimo wszystko sobie swobodnie krąży, no ale nie wiem jak to by się miało do sytuacji w której używam ładowacza. Ogólnie to praktycznie wszystkie połączenia się pocą mimo że to nowe przewody więc chyba gdzieś ten olej jest dławiony. A może jest to kwestia wyregulowania jakiegoś zaworu redukcyjnego w rozdzielaczu ładowacza? W dodatku podczas montowania ładowacza ten mechanik że tak się wyrażę nieco uszczuplił mi instalację mianowicie miałem z prawej strony ciągnika nad akumulatorem dodatkowe cztery szybkozłącza hydrauliczne oprócz tego został wymontowany ten zawór z oznaczeniem żółw/zając który był pod kabiną ciągnika też z prawej strony mogłem nim nieco zmniejszać lub zwiększać wydajność hydrauliki, może gdzieś tutaj leży przyczyna. Może ktoś jeszcze zajrzeć do schematu który zamieszczam dodatkowo?

Załączone miniaturki

• 20130118243.jpg

Załączone pliki

Edytowany przez Lee001, 19 styczeń 2013 - 19:25.

#73 Share diler

diler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 maj 2013 - 22:14

Jaką przepustowość może mieć rozdzielacz Nimco na tym ładowaczu LINK?? Posiadam taki zestaw i myślę o wymianie oryginalnej pompy NSZ32 45l/min (tragedia!) na pompę co najmniej NSZ-50 65l/min i puszczeniu oleju najpierw przez rozdzielacz TURa.
Bardzo tanie są te pompy i najlepiej jakby można było zamontować NSZ-71 120l/1800obr/min bo NSZ-100 170l/1800obr/min to trochę za duża.

Ten rozdzielacz ma przepływ 70l/m.

Pozdrawiam

#74 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 22:47

TUR a hydraulika ciągnika Witam posiadam tura do ursusa 2812 i chciałbym mu zrobić wychylaną łyżkę. mam tylko pytanie jak podłączyć siłowniki jednostronnego działania do rozdzielacz dwustronnego działania?? Rozdzielacz mam nowy dwusekcyjny dwustronnego działania. Znalazłem też na allegro z raka z podłączonym obejściem i nie wiem czy jak zrobię podobnie w moim to czy łyżka będzie opadać gdy olej będzie pompowany w przelew?? Proszę o pomoc. To jest link do przykładu obejścia http://allegro.pl/rozdzielacz-dwusekcyjny-rak-gpw-ostrowek-i3363477632.html

#75 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 09:17

TUR a hydraulika ciągnika Jeden przewód podłączasz od siłownika do rozdzielacza. Wejście wybierasz sam zależnie od tego czy podnosdzenie łyżki ma działać po pociągnięciu lub popchnięciu dźwigni. Drugie wolne wyjście rozdzielacza podłączasz pod powrót rozdzielacza oznaczone literą N. A tak w ogóle to jak zamierzasz zmontować siłownik jednostronnego działania do wychyłu łyżki. Taki siłownik zawsze działa na wypychanie tłoczyska, a to ci nie potrzebne, bo ciężar na łyżce sam będzie rozciągał siłownik. Jedyny sposób to montaż siłownika pod łyżką.

#76 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 13:17

TUR a hydraulika ciągnika Kolego rozjaśnie trochę. Mam tura na linkę a siłowniki główne są jednostronnego działania. Chciałbym zrobić łyżkę na siłownik oraz te główne jednostronne podłączyć pod jeden rozdzielacz dwusekcyjny, tak aby mi został fabryczny rozdzielacz w mf wolny np do wywrotki, pozatym łatwiej by mi było obsługiwać jeden rozdzielacz niż dwa. Odnośnie wychylania łyżki to nie ma problemu bo siłownik dwustronnego działania podłączam do jednej sekcji rozdzielacza (prawo lewo). A moje pytanie chodziło jak podłączyć do drugiej sekcji podnoszenie tura na jednostronnych siłownikach, i czy jak dam niepotrzebne działanie rozdzielacza w przelew to czy wysięgnik będzie opadał skoro będzie ciśnienie szło w przelew.

#77 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 14:37

TUR a hydraulika ciągnika Zrób jak pisałem i będzie wszystko działać. Przewód od siłowników pod wyjście z rozdzielacza a wolne wyjście podłączasz na powrót. Ja tak mam zrobione i działa jak należy. Być może stawia to większy opór podczas opuszczania na zimnym oleju, ale raczej niezauważalny. Możesz oczywiście podłączyć oddzielnie wolny spływ do skrzyni, ale to raczej bez sensu. Z resztą wklep w szukajkę w galerii rozdzielacz, czy coś podobnego i tam jest kilka fotek z podłączeniem. Jak chcesz to później wrzucę fotkę podłączenia swojego rozdzielacza.

#78 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 22:31

TUR a hydraulika ciągnika Ok dzięki kolego jeżeli mówisz że tak będzie opuszczać to tak zrobię. Dzięki ogromne za pomoc. Pozdrawiam

#79 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 17:14

TUR a hydraulika ciągnika Witam Wszystkich.Mam pytanie:gdzie powinienem wpiac sie w uklad hydrauliczny w C330 aby podlaczyc dodatkowy rozdzielacz 3 sekcyjny?Rozdzielacz ma sluzyc do masztu od widlaka.Jakies fotki Bardzo mile widziane.Pozdrawiam Wszystkich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 17 luty 2015 - 19:37

Witam.

Zakupiłem używany ładowacz mx mam problem gdzie podłączyć rozdzielacz na linki od niego. Widziałem w wielu ciągnikach że jest podłączony do gniazd z tyłu ciągnika,jednak to rozwiązanie mi nie odpowiada. Myślałem o takim rozwiązaniu mógł by ktoś podpowiedzieć czy tak może być czy nie uszkodzę pompy w ten sposób: Załączony plik  bez tytułu.bmp   1,69MB   1620 pobrań

A rozdzielacz mam taki:192496863_1_644x461_rozdzielacz-hydrauliczny-tur-mailleux-5-wyjsc-garwolin.jpg post-129767-0-07460000-1424198239.jpg