Nikita_Bennet

TUR a hydraulika ciągnika

Polecane posty

audi80b4    1

no tak tylko jest jeden minus tego podłączenia rozdzielacz od tura jest mniejszy i jak będzie olej szedł przez niego najpierw a potej dopiero na główny to moze się olej grzać

 

tak jak ja to napisałem będzie to działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzeziny    0

ja kce wiedziec jle kosztuje przerobienie tura jednosekcyjnego na trzy sekcyjnego jle bierzie pan zygmunt z zawad za skrucenie i chwytak do beluw prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

no tak tylko jest jeden minus tego podłączenia rozdzielacz od tura jest mniejszy i jak będzie olej szedł przez niego najpierw a potej dopiero na główny to moze się olej grzać

 

tak jak ja to napisałem będzie to działać?

 

 

Wydaje mi sie ze stosujac rozdzielacz do tura o przeplywie wiekszym lub rownym przepustowosci rozdzielacza ciagnika (mtz to bodajze 80l/min) to olej nie powinien sie grzac, sam mam zamiar przerabiac swojego tur-a 2-sekcyjnego (zasilanego z rozdzielacza ciagnika) na 3- sekcje na dodatkowym rozdzialaczu (2 sekcje + dzielnik z elektrozaworem do przelaczania wychyl lyzki/scisk chwytaka bel) ) i wlasnie w ten sposob bede chcial go podpiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzeziny    0

morze kto wie jle bierze pan zygmunt z zawad kosztuje przerobienie tura jednosekcyjnego na trzsysekcyjnego do c-330 boja mam jednosekcyjny i kce przerobic na trzy sekcyjny prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a ja mam rozdzielacz 3 sekcyjny podłączony pod wywrot w ursusie 902, podnośnika wcale nie używam i myślę podłączyć przewód bezpośrednio od pompy na rozdzielacz od tura a powrót od rozdzielacza od tura pod rozdzielacz od ciągnika, tak aby olej pierw szedł na rozdzielacz od tura i czy takie podłączenie nie będzie obciążało pompy i czy tur będzie szybszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie podłączenie nic nie zmieni. Na szybkość działania ma wpływ pompa i jednoczesne używanie kilku wyjść. Jeśli używasz tylko tura, zmiana węży nic nie da.

 

Jedynie rozdzielając przewody i łącząc pompę z rozdzielaczami równolegle jesteś w stanie zwiększyć udźwig tura. Ale to wiąże się z kupnem dodatkowych zaworów, tak by odseparować od siebie rozdzielacze. I właściwie ma to sens tylko w przypadku tych mocniejszych zachodnich turów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Panowie jak powinno wyglądać podłączenie ładowacza MX t8 do ciągnika Fendt Farmer 308 z 99r. Chcę żeby był podłączony na stałe do rozdzielacza bo potrzebne są mi obydwie sekcje hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Na rozdzielaczu powinieneś mieć oznaczenia wejść/wyjść P1, T1 i T2

P1- zasilanie rozdzielacza od TUR'a, prosto z pompy

T1- powrót z rozdzielacza od TUR'a, podłączasz do zasilania rozdzielacza ciągnika

T2- powrót z rozdzielacza od TUR'a, podłączasz do powrotu oleju do zbiornika/skrzyni [np poprzez trójnik, łączysz razem z powrotem od rozdzielacza ciągnika]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

@kris14 bo jest taka sprawa że mam zamontowany ładowacz na fendzie farmerze 308 i tak się zastanawiam czy tam aby wszystko jest dobrze podłączone bo coś moim zdaniem nie za szybko podnosi, jak na wydatek pompy 75l na minutę wydawało mi się że szybciej będzie podnosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Sprawdź czy jakie są oznaczenia na rozdzielaczu, jeżeli takie same jak podałem, zobacz czy węże są podłączone wg opisu. Wtedy prosto z pompy olej będzie szedł do TUR'a, omijając rozdzielacz ciągnika, który może hamować wydajność pracy. Czasami może być tak że szybkozłącza ograniczają przepływ kiedy są nie do końca wpięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jaką przepustowość może mieć rozdzielacz Nimco na tym ładowaczu LINK?? Posiadam taki zestaw i myślę o wymianie oryginalnej pompy NSZ32 45l/min (tragedia!) na pompę co najmniej NSZ-50 65l/min i puszczeniu oleju najpierw przez rozdzielacz TURa.

Bardzo tanie są te pompy i najlepiej jakby można było zamontować NSZ-71 120l/1800obr/min bo NSZ-100 170l/1800obr/min to trochę za duża.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Sprawdź czy jakie są oznaczenia na rozdzielaczu, jeżeli takie same jak podałem, zobacz czy węże są podłączone wg opisu. Wtedy prosto z pompy olej będzie szedł do TUR'a, omijając rozdzielacz ciągnika, który może hamować wydajność pracy. Czasami może być tak że szybkozłącza ograniczają przepływ kiedy są nie do końca wpięte.

 

Na rozdzielaczu nie mam takich dokładnych oznaczeń, z jednej strony jest tylko T a z drugiej P nie mam podpisanego tak jak pisałeś T1 T2 oraz P1. Mógłbyś zerknąć na te fotki i ocenić czy jest dobrze czy nie? Patrzyłem dziś jak długo zajmuje podniesienie ładowacza od samego dołu do samej góry i trwa to około 17 sekund.

post-18151-0-55755100-1358496439_thumb.jpg

post-18151-0-59963900-1358496457_thumb.jpg

post-18151-0-09539200-1358496474_thumb.jpg

post-18151-0-65991500-1358496490_thumb.jpg

post-18151-0-97462500-1358496504_thumb.jpg

post-18151-0-24838200-1358496520_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czyli masz rozdzielacz nie przystosowany do pracy w układzie szeregowym.

Jedyne co zostaje to na wężu zasilającym oba rozdzielacze zamontować zawór trójdrożny i sobie przełączać dopływ oleju zależnie od potrzeb. Powrót można połączyć jednym wspólnym trójnikiem. Takie rozwiązanie odciąży układ bo będzie olej pokonywał mniej zakamarków.

 

Ale co do tej wydajności, to czy sama hydraulika zewnętrzna działa szybko?

Może być też i tak że rozdzielacz od ładowacza ma za małą wydajność przepływu np. 40l/min i nie jest wtedy osiągnąć wydajności tych 75l/min. ale ciężko to stwierdzić ponieważ takich informacji próżno szukać w internecie, instrukcja ładowacza MX jest uboga w tę wiedzę, ale daję linka, może komuś się przyda http://www.m-x.eu/wpFichiers/1/7/Ressources/file/Notice%20utilisation/366119_AA_Manuel_Utilisation_MX_T06_PL.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Czyli masz rozdzielacz nie przystosowany do pracy w układzie szeregowym.

Jedyne co zostaje to na wężu zasilającym oba rozdzielacze zamontować zawór trójdrożny i sobie przełączać dopływ oleju zależnie od potrzeb. Powrót można połączyć jednym wspólnym trójnikiem. Takie rozwiązanie odciąży układ bo będzie olej pokonywał mniej zakamarków.

 

Ale co do tej wydajności, to czy sama hydraulika zewnętrzna działa szybko?

Może być też i tak że rozdzielacz od ładowacza ma za małą wydajność przepływu np. 40l/min i nie jest wtedy osiągnąć wydajności tych 75l/min. ale ciężko to stwierdzić ponieważ takich informacji próżno szukać w internecie, instrukcja ładowacza MX jest uboga w tę wiedzę, ale daję linka, może komuś się przyda http://www.m-x.eu/wp...n_MX_T06_PL.pdf

 

A czy taka specjalna przystawka do rozdzielacza ciągnika może załatwić sprawę? Bo jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia nie wiem czy te węże są dobrze podłączone bo ten gruby wąż wychodzący z prawej strony rozdzielacza (na zdjęciu oznaczony nr 1) ładowacza idzie do zasilania rozdzielacza ciągnika a ten drugi powrót (na zdjęciu oznaczony nr 2) idzie do powrotu oleju do zbiornika czy zamiana ich coś poprawi?

Nie cytuj poprzedniego posta

post-18151-0-28926200-1358500983_thumb.jpg

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Aha, czyli masz 3 węże tak? No te na tym zdjęciu wyglądają na prawidłowo podłączone.

A zasilanie jak masz podłączone? Pod szybkozłącza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Tak od rozdzielacza ładowacza idą trzy węże. Zasilanie jest podłączone też do rozdzielacza na stałe.

Edytowano przez Lee001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Daj jakieś większe zdjęcie jak rozdzielacz od TUR'a jest podłączony pod rozdzielacz od ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Nr1 Przewód zasilania ładowacza jest podłączony pod jakąś fabryczną rurkę która idzie jeszcze dalej w głąb nad rozdzielaczem ciągnika, a przy rozdzielaczu ładowacza podłączone jest pod gniazdo P. Nr 2 Powrót który wychodzi z rozdzielacza ładowacza tym bocznym wyjściem a wchodzi w tak jakby trójnik. Jest jeszcze jeden przewód którego nie uchwyciłem i on podłączony jest do przewodu którym olej wraca do zbiornika.

post-18151-0-60348200-1358515965_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wygląda na to że wszystko jest podłączone prawidłowo. Ale skąd ten spadek wydajności, trudno określić. A mimo spowolnionego działania TUR ma 'siłę' przy podnoszeniu itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

No siłę ma bez wątpienia, tylko zastanawia mnie jeszcze czemu po dłuższej pracy zaczyna się olej pienić w zbiorniku i przy skręcaniu kierownicą aż wyje orbitrol i w ogóle ciężej się kręci. A jeszcze czy może być taka rzecz że rozdzielacz przy ładowaczu ma za małą wydajność? Wcześniej ten ładowacz byl na new hollandzie TL90a. Ja tym ciągnikiem jeździłem i tam ładowacz pracował lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Gdzieś olej musi być dławiony, a czuć że ciągnik ma trochę ciężej podczas podnoszenia wysięgnika?

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

No trochę czuć, zwłaszcza jak dłużej popracuje, a może przewód od powrotu jest za cienki? On wpięty jest takim kolankiem jak na zdjęciu i może dlatego się dławi? Ja dziś dzwoniłem do korbanków i tam mi powiedzieli że gdzieś na zasilaniu powinien być zrobiony jakiś mostek że jak nie używam ładowacza to olej mimo wszystko sobie swobodnie krąży, no ale nie wiem jak to by się miało do sytuacji w której używam ładowacza. Ogólnie to praktycznie wszystkie połączenia się pocą mimo że to nowe przewody więc chyba gdzieś ten olej jest dławiony. A może jest to kwestia wyregulowania jakiegoś zaworu redukcyjnego w rozdzielaczu ładowacza? W dodatku podczas montowania ładowacza ten mechanik że tak się wyrażę nieco uszczuplił mi instalację mianowicie miałem z prawej strony ciągnika nad akumulatorem dodatkowe cztery szybkozłącza hydrauliczne oprócz tego został wymontowany ten zawór z oznaczeniem żółw/zając który był pod kabiną ciągnika też z prawej strony mogłem nim nieco zmniejszać lub zwiększać wydajność hydrauliki, może gdzieś tutaj leży przyczyna. Może ktoś jeszcze zajrzeć do schematu który zamieszczam dodatkowo?

post-18151-0-25189100-1358523129_thumb.jpg

Schemat instalacji..bmp

Edytowano przez Lee001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diler    0

Jaką przepustowość może mieć rozdzielacz Nimco na tym ładowaczu LINK?? Posiadam taki zestaw i myślę o wymianie oryginalnej pompy NSZ32 45l/min (tragedia!) na pompę co najmniej NSZ-50 65l/min i puszczeniu oleju najpierw przez rozdzielacz TURa.

Bardzo tanie są te pompy i najlepiej jakby można było zamontować NSZ-71 120l/1800obr/min bo NSZ-100 170l/1800obr/min to trochę za duża.

 

 

Ten rozdzielacz ma przepływ 70l/m.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Witam posiadam tura do ursusa 2812 i chciałbym mu zrobić wychylaną łyżkę. mam tylko pytanie jak podłączyć siłowniki jednostronnego działania do rozdzielacz dwustronnego działania?? Rozdzielacz mam nowy dwusekcyjny dwustronnego działania. Znalazłem też na allegro z raka z podłączonym obejściem i nie wiem czy jak zrobię podobnie w moim to czy łyżka będzie opadać gdy olej będzie pompowany w przelew?? Proszę o pomoc. To jest link do przykładu obejścia http://allegro.pl/rozdzielacz-dwusekcyjny-rak-gpw-ostrowek-i3363477632.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeden przewód podłączasz od siłownika do rozdzielacza. Wejście wybierasz sam zależnie od tego czy podnosdzenie łyżki ma działać po pociągnięciu lub popchnięciu dźwigni. Drugie wolne wyjście rozdzielacza podłączasz pod powrót rozdzielacza oznaczone literą N. A tak w ogóle to jak zamierzasz zmontować siłownik jednostronnego działania do wychyłu łyżki. Taki siłownik zawsze działa na wypychanie tłoczyska, a to ci nie potrzebne, bo ciężar na łyżce sam będzie rozciągał siłownik. Jedyny sposób to montaż siłownika pod łyżką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj