Skocz do zawartości

Zdjęcie

TUR a hydraulika ciągnika

96 odpowiedzi na ten temat

#41 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 20:57

TUR a hydraulika ciągnika Popuść kontrnakrętke wykręć śrubę całkiem, w środku jest sprężyna i śrut, może jakiś syf podszedł i ciśnienie ucieka zamiast iść w siłowniki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TUR a hydraulika ciągnika Dzisiaj, 20:54
  •  

#42 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 09:40

TUR a hydraulika ciągnika mam ursusa 902 i tura z dwoma sekcjami z euro ramką i samopoziomowaniem i do tego mam rozdzielacz 3sekcyjny i chce kupic chwytak do balotów i mam pytanie czy można podłączyć pod tą wolna sekcje i czym poprowadzic do przodu i jakie gniazda założyć na przodzi tak aby można było zdejmować chwytak

#43 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 22:14

TUR a hydraulika ciągnika Jestem w trakcie montażu używanego ładowacza na 60-ce i mam pewien kłopot. Liczę, że pomożecie.Otóż nie wiem jaki rozdzielacz 3 sekcyjny wybrać. Po założeniu tura będę musiał wymienić pompę hydrauliczną na wzmocnioną, pewnie taką http://sklep.hylmet.....html?cPath=1_5 której wydajność max to 56l/min a rozdzielacz jaki chciałbym zastosować(bo taniej) ma 40l/min. http://allegro.pl/ro...2164136896.html
Stąd też moje pytanie, czy coś złego będzie się dziać w takim zestawieniu? Ciągnik w ładowaczu pracuje zazwyczaj na obr. do 1500 i wtedy wydajność pompy to 33l/min. Koniecznie muszę kupować rozdzielacz o wyd. 60l/min lub 80l/min, http://allegro.pl/ro...2202387618.html http://allegro.pl/ro...2155541264.html czy mogę np przed rozdzielaczem zastosować zawór, odcinający czy trójdrożny aby odciąć dopływ oleju na wysokich obrotach, w cięższej pracy, gdy nie używam ładowacza.
Mam jeszcze inne pytanie czy da się podłączyć zasilanie rozdzielacza bezpośrednio z pompy hydraulicznej, pomijając ciągnikowy rozdzielacz, bo nie chcę zajmować wyjść hydraulicznych. Chodzi mi o to miejsce. Dodany obrazek
Badestnost robi dobre rozdzielacze, czy szybko się zużywają bo tylko tej firmy widzę na allegro i w sklepach?

#44 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 10:15

TUR a hydraulika ciągnika Nic się nie stanie, ale rozdzielacz będzie stawiał opór tak dużej pompie w związku z czym, spalanie wzrośnie. Jeśli chcesz tanio, to podłącz go do wyjścia hydraulicznego i nie kombinuj. Jak będziesz cudował z jakimiś dodatkowymi zaworami to koszt armatury, wyjdzie podobny jak większy rozdzielacz.

#45 Share arturmen

arturmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 07:25

TUR a hydraulika ciągnika Witam, mam Farmtraca 675DT z turem Ł104. Ładowacz jest podłączony do hydrauliki przez tylne szybkozłącza. Czy ktoś by poradził jak to przerobić, wstawić jaki trójnik czy coś innego tak abym miał wolne wyscia, konkretnie chodzi mi własnie o tę parę wyjść bo one jako jedyne mają blokadę że nie trzeba trzymać dzwigni a stały przepływ hydr potrzebuję do opryskiwacza. Wiem że Farmtrac wpinał się bezpośrenio w hydraulikę ale to momencie zamawiania ciągnika, montują wtedy inny rozdzielacz (na 3 przewody) ja niestety mam na 2. Oczywiście mógłbym zmienić ten rozdzielacz i podłączyć jak w nowych ale to koszt ok 1200 netto + mechanik. a ten stary rozdzielacz ma rok wiec szkoda go wyrzucać...Jesli ktoś ma jakiś pomysł proszę o odpowiedź...

#46 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:23

TUR a hydraulika ciągnika Można wstawić trójniki między złączami i 2 dodatkowe zawory, jednak moim zdaniem kupno oryginalnego rozdzielacza jest najlepszym wyjściem. Wcale nie takie drogie, a jakże skuteczne.

#47 Share ladowaczeMX

ladowaczeMX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 09:08

Ja też mam małe pytanie. Kupiłem tura do Same 65, jest to mailleaux, który posiada 2 węże powrotne. O ile z zasilaniem nie ma problemu, gdyż mam na rozdzielaczu 2 niewykorzystane wyjścia o tyle z powrotem jest troszkę gorzej. Znalazłem 1 korek do skrzyni, do którego można spokojnie podłączyć powrót. Tylko mam pytanie czy mogę oba te węże (powrotne) spiąć trójnikiem i wkręcić się w miejsce tego korka?

Pytam ponieważ w traktorze z którego ściągałem tura, powroty były wpięte w 2 róże miejsca. (jedno to ten korek, a drugie do bloku powrotnego, którego w moim samie nie ma)

Kolejnym miejscem, gdzie jest możliwość podłączenia powrotu to powrót oleju z układu wspomagania, tylko czy można w tym miejscu dać trójnik i wpiąć się z dodatkowym wężem. Nie ukrywam, najprościej było by oba te węże połączyć trójnikiem i podpiąć je do tego wejścia, które do tej pory było zaślepione korkiem, tylko czy tak można. Łącząc oba przewody trójnikiem zmniejszymy ich przekrój, czy aby nie spowolni to pracy tura?

Proszę o konkretny model ciągnika SAME ..... 65 (Dorado,Explorer,) i rok produkcji a wyślę schemat podłączenia.

Pozdrawiam

Witam!

Koledzy powiedzcie gdzie wpiąć się z hydrauliką tura to traktora JD 2040.

Schemat podłączenia w załącznikach

Pozdrawiam
Załączony plik  JD2040kabinaMC1.pdf   211,36KB   435 pobrańZałączony plik  JD2040kabinaPP1.pdf   313,04KB   415 pobrańZałączony plik  JD2040kabinaSG2.pdf   497,3KB   420 pobrań

#48 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 08:35

TUR a hydraulika ciągnika Jest to same Explorer 65 z roku 87. Co prawda tur już dawno założony i działa, ale chętnie zobaczę, czy zrobiłem to poprawnie.

#49 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 22:48

TUR a hydraulika ciągnika mam belarusa 952 chce pod niego podpiąć tura metal fach ma on dwa wyjścia ale nie chce podłanczać pod szybko złącza bo mam wszystkie zajęte tylko pod pompe

z pompy wychodzą mi dwa węże jeden na rozdzielacz a drugi na cewki od blokady i wałka

jak dam na jednym z węży trójnik i z niego poprowadze do tura będzie to działało ? dobrze myśle?

jeden wąż od tura byłby podłaczony bezpośrednio pod pompe a drugi bezpośrednio do zbiornika oleju

#50 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 23:05

TUR a hydraulika ciągnika http://www.metalfach...29_b920.pdf/get tutaj masz schemat jak to podłączyć żeby były wolne wyjścia z tyłu, zasada podłączania w każdym ciągniku taka sama, tutaj masz typowo pokazane pod Belarusa, wraz ze zdjęciami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 22:29

TUR a hydraulika ciągnika no tak tylko jest jeden minus tego podłączenia rozdzielacz od tura jest mniejszy i jak będzie olej szedł przez niego najpierw a potej dopiero na główny to moze się olej grzać

tak jak ja to napisałem będzie to działać?

#52 Share brzeziny

brzeziny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 18:06

TUR a hydraulika ciągnika ja kce wiedziec jle kosztuje przerobienie tura jednosekcyjnego na trzy sekcyjnego jle bierzie pan zygmunt z zawad za skrucenie i chwytak do beluw prosze o odpowiedz

#53 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 09:36

no tak tylko jest jeden minus tego podłączenia rozdzielacz od tura jest mniejszy i jak będzie olej szedł przez niego najpierw a potej dopiero na główny to moze się olej grzać

tak jak ja to napisałem będzie to działać?

Wydaje mi sie ze stosujac rozdzielacz do tura o przeplywie wiekszym lub rownym przepustowosci rozdzielacza ciagnika (mtz to bodajze 80l/min) to olej nie powinien sie grzac, sam mam zamiar przerabiac swojego tur-a 2-sekcyjnego (zasilanego z rozdzielacza ciagnika) na 3- sekcje na dodatkowym rozdzialaczu (2 sekcje + dzielnik z elektrozaworem do przelaczania wychyl lyzki/scisk chwytaka bel) ) i wlasnie w ten sposob bede chcial go podpiac.

#54 Share brzeziny

brzeziny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 09:55

TUR a hydraulika ciągnika morze kto wie jle bierze pan zygmunt z zawad kosztuje przerobienie tura jednosekcyjnego na trzsysekcyjnego do c-330 boja mam jednosekcyjny i kce przerobic na trzy sekcyjny prosze

#55 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 11:57

TUR a hydraulika ciągnika a ja mam rozdzielacz 3 sekcyjny podłączony pod wywrot w ursusie 902, podnośnika wcale nie używam i myślę podłączyć przewód bezpośrednio od pompy na rozdzielacz od tura a powrót od rozdzielacza od tura pod rozdzielacz od ciągnika, tak aby olej pierw szedł na rozdzielacz od tura i czy takie podłączenie nie będzie obciążało pompy i czy tur będzie szybszy ?

#56 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 01:16

TUR a hydraulika ciągnika Takie podłączenie nic nie zmieni. Na szybkość działania ma wpływ pompa i jednoczesne używanie kilku wyjść. Jeśli używasz tylko tura, zmiana węży nic nie da.

Jedynie rozdzielając przewody i łącząc pompę z rozdzielaczami równolegle jesteś w stanie zwiększyć udźwig tura. Ale to wiąże się z kupnem dodatkowych zaworów, tak by odseparować od siebie rozdzielacze. I właściwie ma to sens tylko w przypadku tych mocniejszych zachodnich turów.

#57 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 17:01

TUR a hydraulika ciągnika Panowie jak powinno wyglądać podłączenie ładowacza MX t8 do ciągnika Fendt Farmer 308 z 99r. Chcę żeby był podłączony na stałe do rozdzielacza bo potrzebne są mi obydwie sekcje hydrauliki.

#58 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 18:41

TUR a hydraulika ciągnika Na rozdzielaczu powinieneś mieć oznaczenia wejść/wyjść P1, T1 i T2
P1- zasilanie rozdzielacza od TUR'a, prosto z pompy
T1- powrót z rozdzielacza od TUR'a, podłączasz do zasilania rozdzielacza ciągnika
T2- powrót z rozdzielacza od TUR'a, podłączasz do powrotu oleju do zbiornika/skrzyni [np poprzez trójnik, łączysz razem z powrotem od rozdzielacza ciągnika]

#59 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:50

TUR a hydraulika ciągnika @kris14 bo jest taka sprawa że mam zamontowany ładowacz na fendzie farmerze 308 i tak się zastanawiam czy tam aby wszystko jest dobrze podłączone bo coś moim zdaniem nie za szybko podnosi, jak na wydatek pompy 75l na minutę wydawało mi się że szybciej będzie podnosił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 21:29

TUR a hydraulika ciągnika Sprawdź czy jakie są oznaczenia na rozdzielaczu, jeżeli takie same jak podałem, zobacz czy węże są podłączone wg opisu. Wtedy prosto z pompy olej będzie szedł do TUR'a, omijając rozdzielacz ciągnika, który może hamować wydajność pracy. Czasami może być tak że szybkozłącza ograniczają przepływ kiedy są nie do końca wpięte.