Nikita_Bennet

TUR a hydraulika ciągnika

Polecane posty

andrews1987    3

Kolego rozjaśnie trochę. Mam tura na linkę a siłowniki główne są jednostronnego działania. Chciałbym zrobić łyżkę na siłownik oraz te główne jednostronne podłączyć pod jeden rozdzielacz dwusekcyjny, tak aby mi został fabryczny rozdzielacz w mf wolny np do wywrotki, pozatym łatwiej by mi było obsługiwać jeden rozdzielacz niż dwa. Odnośnie wychylania łyżki to nie ma problemu bo siłownik dwustronnego działania podłączam do jednej sekcji rozdzielacza (prawo lewo). A moje pytanie chodziło jak podłączyć do drugiej sekcji podnoszenie tura na jednostronnych siłownikach, i czy jak dam niepotrzebne działanie rozdzielacza w przelew to czy wysięgnik będzie opadał skoro będzie ciśnienie szło w przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zrób jak pisałem i będzie wszystko działać. Przewód od siłowników pod wyjście z rozdzielacza a wolne wyjście podłączasz na powrót. Ja tak mam zrobione i działa jak należy. Być może stawia to większy opór podczas opuszczania na zimnym oleju, ale raczej niezauważalny. Możesz oczywiście podłączyć oddzielnie wolny spływ do skrzyni, ale to raczej bez sensu. Z resztą wklep w szukajkę w galerii rozdzielacz, czy coś podobnego i tam jest kilka fotek z podłączeniem. Jak chcesz to później wrzucę fotkę podłączenia swojego rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Ok dzięki kolego jeżeli mówisz że tak będzie opuszczać to tak zrobię. Dzięki ogromne za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszkoWlkp    1

Witam Wszystkich.Mam pytanie:gdzie powinienem wpiac sie w uklad hydrauliczny w C330 aby podlaczyc dodatkowy rozdzielacz 3 sekcyjny?Rozdzielacz ma sluzyc do masztu od widlaka.Jakies fotki Bardzo mile widziane.Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Witam.

Zakupiłem używany ładowacz mx mam problem gdzie podłączyć rozdzielacz na linki od niego. Widziałem w wielu ciągnikach że jest podłączony do gniazd z tyłu ciągnika,jednak to rozwiązanie mi nie odpowiada. Myślałem o takim rozwiązaniu mógł by ktoś podpowiedzieć czy tak może być czy nie uszkodzę pompy w ten sposób: bez tytułu.bmp

A rozdzielacz mam taki:post-129767-0-07460000-1424198239.jpgpost-129767-0-07460000-1424198239.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Odłączasz rozdzielacz ciągnika.

Wąż zasilający rozdzielacz ciągnika podłączasz pod P1 do rozdzielacza od TUR'a

T1 od TURa łączysz z zasilaniem rozdzielacza od ciągnika

T2 to powrót do skrzyni (możesz trójnikiem połączyć powroty z obydwóch rozdzielaczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Czyli zabieram zasilenie z rozdzielacza ciągnika do rozdzielacza od tura powrót z obu łącze a T1 prowadzę do zasilenia rozdzielacza od ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Sorry, że wcześniej nie odpisywałem. Będzie coś tak jak napisałeś i napisał kris.

Rozłączasz oryginalne połączenie pompa-rozdzielacz i prowadzisz: Pompa-> rozdzielacz tura-> z T1 prowadzisz na rozdzielacz ciągnika/ z T2 prowadzisz jako powrót do skrzyni (możesz połączyć powrót z obu rozdzielaczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Wielkie dzięki już ogarniam o co chodzi,  myśle że dam radę to podłączyć. Czyli mniej więcej tak to będzie wyglądało: bez tytułu.bmp

 

Edytowano przez pawelek11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Dopiero dziś zawiesiłem ładowacz na ciągniku. Jutro mam zamiar podłączyć hydraulikę. Ale mam jeszcze parę pytań.

post-129767-0-98458700-1424456642_thumb.jpg oznaczony element jest to początek przewodu zasilającego rozdzielacz ciągnika on wychodzi z jakiegoś jakby zaworu nie wiem co to jest dokładnie. czy mogę odłączyć ten przewód i podłączyć tu rozdzielacz od tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Podłączyłem rozdzielacz pod pompe T1 pod rozdzielacz ciągnika T2 na powrót i rozerwało mi pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Przykra sytuacja... koszty. Na pewno miałeś na rozdzielaczu opisane wyjścia T1 i T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Na rozdzielaczu mam L1 i L2. Na pompie naszczęście tylko klin ścieło. Jak odpaliłem traktor to zasilenie rozdzielacza tura szybko napełniło się olejem potem olej poszedł na L1 a na L2 czyli powrót nawet kropla oleju nie poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czyli wychodzi na to że coś jest nie tak z rozdzielaczem od TUR'a?

 

Weź jeszcze zadzwoń do dealera MX, do ich serwisu, może francuzy mają jakoś inaczej opisane te rozdzielacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18
Napisano (edytowany)

Witam,potrzebuję fachowej nieco odmiennej porady,mianowicie demontuję tura łącznie z adaptacją z Zetora 9641 i do rozdzielacza przy adaptacji są wpięte 3 przewody tzn.zasilanie od pompy do P2,rozdzielacz w ciągniku do T1,a T2 połączone jest z boczną ścianą skrzyni ale w dolnej części więc nie wiem czy to jest na pewno nadmiar? i teraz mam dylemat po odłączeniu tego rozdzielacza od tura gdzie te poszczególne przewody powinny być wpięte na ciągniku żeby wszystko działało prawidłowo tak jak przed montażem tura,dodam że jest to tur czeski oryginał HUMPOLEC-aktualnie do sprzedaży

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanoczanin    0

Witam czy ktoś mógłby mi doradzić gdzie moge dokupić osłonke mieszek coś co zasłoni mi prześwit między joystickiem a plastikami nie rozpisuje się zdjęcie pokazuje o co mi chodziIMG_20150529_143428.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

wie ktos jaka ma przepustowsc rozdzielacz t turze metal fach T229?? nigdzie niemoge znalezc;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj