Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor proxima power -docieranie

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 18:23

Zetor proxima power -docieranie na 2 szosowej ?
jakie obroty silnika ?
red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor proxima power -docieranie Dzisiaj, 05:43
  •  

#22 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 18:59

Zetor proxima power -docieranie tak 2 w skrzyni 12x12 obroty to tak 1700 - 1900

#23 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 18 marzec 2012 - 21:47

Zetor proxima power -docieranie lekko odświeżę temat, może komuś się przyda :)
nie dawno kupiłem Proxime 90, ciągnikiem przyjechał (ok. 40kilometrów, z agregatem upr.siewnym + siewnik) mechanik od deelera, pytam się jego jak to jest z tym docieraniem, on odpowiedział, że jest wiosna i jest jeszcze nie wysoka temperatura więc można jechać spokojnie w pole i działać, WAŻNE ABY GO NIE PRZEGRZAĆ Z POCZĄTKU.
Więc zrobię na wszelki wypadek na "pusto" (tak jak nawet w książce instrukcji jest napisane) 10mth i podczepiam do nie go z początku stary pług 3-skibowy, zaoram nim z 3ha i dalej już oram docelowym pługiem 4*40
Z tego co wiem, znajomi mi też mówili i ktoś wyżej też napisał Zetory gołe bez kabiny, komputera itd. (dlatego na liczniku przy zakupie jest ok, 2mth) są docierane w fabryce na hamowni
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 23:35

Zetor proxima power -docieranie Tak czytam te mądrości że niektórym paliwa szkoda na docieranie i aż mi się śmiać chce że stać na traktor za 150 tyś a potem nie stać na paliwo to jest chyba żart. Kiedyś docieranie było święte 50 motogodzin miało być tak książka zalecała w tym czasie nawet podnośnika nie można było używać aby nie narażać układów na opilki ze skrzyni biegów lekki transport tak mówiła instrukcja. Dzisiaj słyszę że 2 motogodziny i już w pole to z grusza nie humanitarne. A to co mówią serwisanci że za nowiu w pedał to bełkot jakiś jest jak co ma się zepsuć i tak padnie. A nie dotarty i przeciążony ciągnik za nowiu na pewno odwdzięczy się krótkotrwałą pracą i częstymi wizytami u tych doradców z serwisu.
Aha i niech nikt nie pisze że kiedyś było mniej dokładnie wykonane i trzeba było to docierać. Bo na pewno żaden nowy zetor nie wytrzyma 10 tyś godzin pracy bez remontu chociażby sprzęgła.

#25 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 19 marzec 2012 - 19:12

Zetor proxima power -docieranie @leszekd
Ale to nie chodzi o szkodowanie paliwa, jest wiosna i każdy chce robić nowym sprzętem. Jeśli ciągnik rzeczywiście jest w "połowie dotarty przez fabrykę" to nie ma sensu 50mtg (lub więcej) docierać na podwórku jeszcze, po za tym paliwo nie kosztuje 3zł więc wolę zapytać się jak najwięcej ludzi i z sumować opinie
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 21:17

Zetor proxima power -docieranie Ja myślę że tu niema co zbierać opinii bo ludzie różne rzeczy robią bez jakiejkolwiek wiedzy nie koniecznie słuszne przeważnie z oszczędności i wyrafinowania. Na pewno instrukcja mówi dokładnie jak to ma wyglądać i na pewno orka czy agregatowanie nie jest dobrym pomysłem, jeżeli instrukcja pisze, że można orać to niema, co się zastanawiać. Ja bym sobie darował 5 dni i dotarł ciągnik.
Kilka lat temu miałem nie spodziewany remont silnika w okresie żniwa i co nie było czym robić mechanik powiedział wyraźnie albo docierasz pan i potem cieszysz się długotrwałą pracą albo agregatujesz i za niedługo znowu naprawiasz.
Jakoś nie chce mi się wierzyć że fabryka trzymała ciągnik na hamowni i do tego ktoś zmieniał przełożenia aby je dotrzeć.

Edytowany przez leszekd, 19 marzec 2012 - 21:21.