Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor proxima power -docieranie

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 17:25

Zetor proxima power -docieranie Witam. Do ilu mth powinno sie docierać ten ciągnk .. w ksiązce jest napisane że od 80 - 100 mth ciągnik jest dotarty i można robić nim cięższe prace, ale kiedy ja zrobie 80 mth i ile mi to paliwa zje ... Znajomy ma NH t6050 kupił go na wiosne i po około 10 mth ruszył nim w transport a nieco puzniej w pole ...i tu moje pytanie czy docierać go choćby do 20 mth i dopiero zapiąć mu przyczepy ( jakieś 10-12 ton) czy lepiej nim jeszcze pojezdzić ??? pozdr. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor proxima power -docieranie Dzisiaj, 02:00
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 17:30

Zetor proxima power -docieranie Jak będziesz samym ciągnikiem tylko jeździł to i po 200 mtg nie będzie dotarty, wszystko można robić ale nie przesadzać z obr bieg niżej a z przyczepami to najlepszy sposón na docieranie, oczywiście z umiarem i nie przesadzać z obr :P

#3 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 17:40

Zetor proxima power -docieranie Jak można przesadzać z obrotami? Proces docierania odbywać się powinien na całym zakresie obrotów, zaś nie pod pełnym obciążeniem. Docierania na biegu jałowym a tym bardziej na niskich obrotach jest bardzo niewskazane w przypadku wszystkich silników. Rzecz w tym, żeby nie przeciążać silnika.

#4 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 18:16

Zetor proxima power -docieranie yhy bo teraz mam troszke pracy z ładowaczem jakieś 30 ton do ładowania a z transportem to za klika dni ruszę bo muszę stary olej z przyczepy spuścić i szybkozłoącza zamątować ...a jeden kurs to około 60 km myślę że stopniowo sie dotrze do wiosennych prac ..dzięki za odp pozdr. :P

#5 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 18:24

Zetor proxima power -docieranie z pewnoscia do wiosny sie dotrze;]
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#6 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 16:14

Zetor proxima power -docieranie w czasie docierania ciągnik może wykonywać wszystkie prace, ważne jest jednak żeby go nie przeciążać tzn. wystarczy pracować na niższym biegu. W przypadku transportu trzeba nie przesadzać z ładunkiem i oszczędzać zwłaszcza przy podjazdach na wzniesienia.

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 16:41

Zetor proxima power -docieranie EE tam możecie sobie pyrkotać na niższym biegu i takie tam, dopiero jak się załaduje konkretny bieg w konkretnej orce że silnik ma co robić i zaśmierdzi spalenizną farba na ciągniku to można powiedzieć że ciągnik się dociera, może nie zetor ale jak tak ciągnik przegoniłem kilka godz, w konkretnej robocie to i inaczej zacził wkręcać się na obr i większa jakby moc była bo na początku to był troche mulisty, więc może warto tak na 80-90% obciążyć i bez głupstw ale konkretnie popracować :(

#8 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 18:36

Zetor proxima power -docieranie :( w sobote chce pługi zapiąć i zaorać 2h. a mam tylko 8,7 mth ( chyba żebym wyjezdził do 10 mth) i wtedy ...

#9 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 16:13

Zetor proxima power -docieranie Ja swoją Proxima pojechałem orać jak miałem już 10mth, ale orałem małym pługiem 4*30, do tego mały agregat 2,2, kilka kursów z pszeniczką ale z jedna przyczepą. Dopiero kolo 80mth tak naprawdę zobaczyła ciężka robotę i obroty powyżej 2tyś. Tak postępowałem (ja i ojciec)z każdym nowym ciągnikiem jak się nam przewinął w gospodarstwie, ważne aby nowej maszyny nie przeciążać.

#10 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 16:25

Zetor proxima power -docieranie moja FORTERRA 9641 po 6 Mth już chodziła z agregatem uprawowym "bomet" 3,2 m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share karolek5340

karolek5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja sport

Napisany 17 maj 2010 - 20:06

Zetor proxima power -docieranie ja swoim 5340 nie czekałem za duzo 10mth i juz w normalna prace w polu szedł... a sasiad przyprowadził 7341 i odrazu poszedł do pługa na gline i chodzi hehe B)

#12 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 17 maj 2010 - 20:27

Zetor proxima power -docieranie Ja zacząłem robić po 40mth do tylko w transporcie...

#13 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 16:49

Zetor proxima power -docieranie odświeżę temat
Czy Zetor proxima 100 nie bedzie miał za ciężko w bronie wirowej 2,5 m bez siewnika ( sama brona)??? nie bedzie to przeszkadzało??? bo ciągnik jutro mają przywieść i chce nim uprawiać pole pod pszenice.

#14 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 17:04

Zetor proxima power -docieranie chyba nie powinien. tylko może nie przesadzaj z głębokością (takie jest moje zdanie)
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#15 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 21 wrzesień 2011 - 17:09

Zetor proxima power -docieranie Z tego co mi wiadomo każdy silnik Zetora przed opuszczeniem fabryki jest lekko docierany na hamowni. Docieranie silnika nie powinno odbywać się na biegu jałowym tym bardziej silniki z turbosprężarką. Ostatnio w pracy docierany był Ursus 1634 pochodził kilka godzin na ok 1300 obrotów a później odwoził kukurydze od Jaguara na pryzmę.
Co do zetora kolegi @robercikj100 to raczej bym nie agregował z brona wirnikową gdyż napędzana jest WOM a to wymaga wysokich obrotów silnika. Wg mnie powinieneś się wstrzymać, ale zależy ile już masz mth.
Z drugiej strony słyszałem od serwisanta, że nie powinno się obchodzić zbyt delikatnie z nowym ciągnikiem tylko ogień jeżeli coś ma się zepsuć to się zepsuje i lepiej dla użytkownika kiedy awaria nastąpi w okresie gwarancji - wiadomo dlaczego.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#16 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 17:30

Zetor proxima power -docieranie zetora jutro odbieram i nie wiem ile bedzie miał godzin, pewnie tak ze 2 plus to co zrobie do dojechania do domu (czyli 40 km). sieje teraz pszenice i właśnie się zastanawiam czy zapiąć go do tej brony czy lepiej nie a jak tanie teraz to przy ilu mth?

#17 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 19:50

Zetor proxima power -docieranie lepiej przyczep do niego siewnik
docieranie powinno być stopniowe aby nie obciązać od razu silnika na max
red power

#18 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 07:55

Zetor proxima power -docieranie a co powiecie jakby zaczepić do niego maszyny od 60 tj. pług 3 skkibowy, agregacik uprawowy z tym to raczej może latać sobie bez problemu ???

#19 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 16:56

Zetor proxima power -docieranie No u nas proxa65 ciagała po 20MTH pług 3 skibowy co 360 ciągałam kiedyś tam ( z silnikiem zetora 7011), to twój raczej też może :)
P.S. Niech się inni wypowiedzą,bo mogę się mylić.
P.P.S. Wrzuć jakieś foty tej swojej proximy B)

Edytowany przez Kamil1998, 24 wrzesień 2011 - 17:01.

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 17:48

Zetor proxima power -docieranie wczoraj po przyprowadzeni proxa została podpięta do małego agregatu takiego ze ledwo co ją zajmował i polatałem nią do 10 mth, a dzisiaj przypiołem do tej brony i zrobiłem nią 2 ha, tylko jeżdziłem na 2 biegu.
zdjęcia postaram się wrzycic jutro bo jakoś do tej pory nie miałem czasu na to .

Edytowany przez robercikj100, 24 wrzesień 2011 - 17:48.