Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warzywa

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pluto2002

pluto2002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanika,imprezy

Napisany 08 listopad 2009 - 13:38

Warzywa Witam chciałbym się dowiedzieć gdzie sprzedajecie warzywa i jakie ilości można sprzedać na giełdzie?Jakie są najbardziej chodliwe? Ostatnio zastanawiam się nad produkcją warzyw i nie wiem czy warto byłoby to zaczynać i czy znacie jakieś firmy skupujące warzywa w woj.pomorskim?Dzięki z góry za odpowiedz.
Młody rolnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warzywa Dzisiaj, 00:08
  •  

#2 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 listopad 2009 - 19:39

Warzywa Co do "chodliwości" to nie można powiedzieć jednoznacznie które są chodliwe a które nie zalezy to od roku w jednym płaci ogórek w drugim cebula w trzecim marchew itd. Co do sprzedawania warzyw na giełdzie to odradzam tam to moim zdaniem najszybciej można choroby psychicznej dostać a nie pieniądze zarobić, wg mnie jeżeli chcesz zarobić na warzywach to musisz mieć towar 1 klasa i sprzedawać w dużych ilościach w domu albo mieć podpisaną umowę z jakąś dużą hurtownią lub siecią handlową.A i jeszcze jedna sprawa bez przechowalni a najlepiej chłodni i nawadniania nie ma sobie co głowy z warzywami zawracać. Takie jest moje zdanie wiem to z własnego doświadczenia.
pozdrawiam

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#3 Share pluto2002

pluto2002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 19:50

Warzywa Dzięki za odp.To fakt że na dłuższą metę nie ma szans bez przechowalni :P .A czy można by jakoś przerobić garaż tzn.mam hale na maszyny wymiary 22m na 10m bez stropu wys.ok 4m???Oczywiście miało by to być chwilowe rozwiązanie na kilka lat.Jak by się widziało jakieś perspektywy to można by wybudować coś z prawdziwego zdarzenia.A jak na początek myśle że te 20 ha by starczyło potem stopniowo można by się rozwijać :P
Młody rolnik

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy warto uprawiać dynie? zobacz »

•  

#4 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 09 listopad 2009 - 16:35

Warzywa Pewnie że można, zrobić sufit z płyty warstwowej ściany ocieplić styropianem albo pianką pod posadzkę dać styropian założyć porządne drzwi też najlepiej z płyty a w przyszłości dokupić agregat i chłodnia jest. :P Jak na uprawę warzyw 20 ha to już całkiem spora ilość moim zdaniem, żeby tylko potem było gdzie wyprodukowane plony sprzedać i za jakie takie pieniadze bo to jest największy problem.
pozdrawiam

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#5 Share pluto2002

pluto2002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 18:08

Warzywa Mam 3ha rzepaku tylko że coś nie wyszło i chciałbym tam właśnie zasiać na wiosne warzywa tylko jakie?? Ziemia jest dość ciężka jak wszystkie w mojej okolicy :P Tylko martwie się troche że nie znajde na to zbytu a na giełdzie to takiej ilości raczej bym nie sprzedał :P Nie chciał bym tam siać zboża bo to nie dochodowe :D a w warzywach widzę większą przyszłość nawet ze względu na to że w polsce dąży się do zwiększenia spożycia jarzyn :( a i czy w tak zrobionej przechowalni (bez agregatu bo to za drogo jak na początek) przechowała by się kapusta głowiasta bo pekinka to wiem że nie ma szans...
Młody rolnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 16:50

Warzywa Witam.
Ja bym Ci proponował zasiać pietruszkę.
U nas na giełdzie (teraz) pietruszka stoi po 2zł/kg.
Możesz też zasiać trochę marchwi na wcześniejszą sprzedaż
Lub też cebule na przechowanie.

#7 Share pluto2002

pluto2002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 17:53

Warzywa Dzięki za odp.a na jakim areale mógłbym zasiać warzywa tak żeby to sprzedać na giełdzie bo myśle że jak na poczatek będzie to najlepszym rozwiązaniemtzn a zakładów przetwórczych to nie ma w okolicy niestety.A z czasem może by się znalazło jakieś kontakty.Chciałbym uprawiać kapuste,ogórki,marchew,seler,por pietruszki raczej bym nie zaryzykował bo to dość trudne warzywo do uprawy a nie mam doświadczenia zbytnio<_<Na wiosne miałbym do dyspozycji około 4ha.
Młody rolnik

#8 Share student19

student19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 luty 2010 - 14:54

Warzywa Na klasie 3b raczej ciezka gleba(zniekształcenia warzyw korzennych)mozna uprawiać warzywa.
Bliskość krakowa kolo 30km ale jest problem slyne na całom polske zagłebie warzywnicze igołomia
co wtakiej sytuacji nalezało by siać

#9 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 14 październik 2012 - 16:27

Warzywa
witajcie koledzy uprawia z was koś dynie
chiał bym za rok posadzić kilka ha ale zastanawiają mnie tylko dwie rzeczy ile ok ton jest z ha i czy są jacyś odbiorcy czy da sie ją zakontraktować jak tak to za ile pozdrawiam
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share wegorz7012

wegorz7012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 14:48

Warzywa Ja sprzedaję moje ziemniaki tutaj: http://mik-pol.com.pl/ i sądze, że jest to solidny hurtownik, który ma dobre ceny i często przyjmuje dostawy.