Gość

Massey czy NH ?

Polecane posty

statek    140

cena jest rewelacyjna, bierz go z zamknietymi oczami


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

heh cena jest niezla ale przedstawiciel powiedzial ze przed swietami moze jeszcze troche spasc euro wiec warto poczekac. A pozatym musze jeszcze sprzedac swojego zetorka;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

korbanek liczą Euro do 4 miejsc po przecinku i to z dnia kiedy będziesz miał wystawianą fakturę (to euro to liczą tak jak byś chciał je kupić w banku czyli po kursie "sprzedaży"


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Euro jest liczone wg. kursu sprzedaży w NBP, a ten jest ustalany na podstawie ceny waluty z dnia poprzedniego. Tak więc, aby dobrze wybrać kurs trzeba mieć kasę w tym samym banku co korbanek, co umożliwi zaksięgowanie wpłaty w tym samym dniu. Warunkiem jest posiadanie gotówki na koncie :) Ja płaciłem właśnie w ten sposób, gdybym zrobił przelew z BGŻ, a nie BZ WBK jak to zrobiłem to byłbym 4000zł do tyłu, takie były wahania kursu walut :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

@dawid2009 wytargowaliśmy 37 tys euro netto za masseya 5435, także jeszcze sporo możesz utargować, @bogdan mam pytanie do ciebie, jak kształtuje się spalanie(minimalne, średnie, maksymalne) w twoim masseyu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

od 4,5 (może i mniej, ale miałem liczone z przejazdem) litra w ładowaczu 7-8 l/h w kosiarce i prasie, 15 l/ha w orce 170 cm szerokości 30 głębokości ziemia ciężka i mokra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie dzisiaj był facet z JD z 80KM z zapasem mocy do 87 przeliczał z euro na złotówki po 3,7. znakomity czas na kupno ciągnika wszystko idzie w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

wcale nie taki znakomity:)

 

w JD zawsze bedziesz mial 50gr, promocje przedluzą

 

a euro bedzie oscylowalo o pomiedzy 4-4,2

przelicz tez ile zaoszczedzisz na paliwie biorac MF robiac 5tys h zaoszczedzisz okolo 35 tys


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

z tą oszczędnością to może być różnie, raczej radził bym porównać wyposażenie w tych ciągnikach, bo może się okazać że "wszystko mający" JD nie ma połowy tego co MF w standardzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

przelicz tez ile zaoszczedzisz na paliwie biorac MF robiac 5tys h zaoszczedzisz okolo 35 tys

 

Tak a niby jak to wyliczyłeś? :( W orce niby spali 2 litry mniej bo to perpetum mobile ma zainstalowane :( Weź mnie nie rozwalaj, tylko zejdź na ziemię.

Jakbym inteligentów z Korbankowa słuchał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

w białymstoku u dilera JD na ulicy elewatorskiej powiedziano przy mnie dla potencjalnego klienta ze JD serii 5R spala przy ladowaczu 6l, nie wiem ile w tym prawdy ale na tym sie opieram

 

moj MF przy ladowaczu spala 4l, przy beczce 6, przy agregacie 9-10, a przy plugu 4 zagonowy 10-12, zalezy od gleby

 

u mnie chodzi tylko w ladowaczu bo do tego zostal kupiony. Robiac 5tys h zaoszczedzi sie 10tys l ON (biorac pod uwage ladowacz, nie wiem jak z reszta) ale przy cenie 3,5zł wychodzi 35tys

 

wiem RobertBara ze JD sa oszczedne, widac to we wszystkich testach na spalanie ;-)

 

prosilbym bez zgryzliwosci, bo wydaje mi sie ze nie o to chodzi na forum.

Przedstawilem moje spostrzezenia wiec czekam na riposte


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w moim przypadku z tym MF to sie zrobiła chora sytuacja. rozmawiałem z dwoma dealerami i ten co miał tańszą oferte dowiedział się o drugim i powiedział ze nie chce mu wchodzić w drogę. a na tym samym ciągniku jest różnica w cenie ok 13 tyś. (i jak to nazwać???)

 

więc z ojcem po krótkim namyśle lekko zdenerwowani dwoniliśmy do konkurencji. był deutz- fahr, kubota, itd. ale nam najbardziej spodobał sie John Deere.

 

zaoferował nam serię 5080 (80KM z zapasem mocy do 87) i wyszedł nam za 219 tyś z turem. ale ma przyjechać do nas z Żabina Karniewskiego, przez telefon mówił ze bedzie takie coś za ok 210 - kwestia dogadania się.

 

i teraz jesteśmy w kropce bo nie wiemy co robić. Chętnie posłucham waszych wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja mialem tak samo jak kolega:)

 

zadzwon do korbanka i powiedz o zaistanialej sytuacji i ze jestes gotowy zrezygnowac jesli nie dostaniesz ceny tego pierwszego dilera.

U mnie roznica byla w kwocie 20tys


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no i zadzwoniliśmy. ale dopiero jutro bedzie facet od tych spraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

w białymstoku u dilera JD na ulicy elewatorskiej powiedziano przy mnie dla potencjalnego klienta ze JD serii 5R spala przy ladowaczu 6l, nie wiem ile w tym prawdy ale na tym sie opieram

 

wiem RobertBara ze JD sa oszczedne, widac to we wszystkich testach na spalanie ;-)

 

6 może 7 litrów pali mi dokładnie 100 konny JD w siewniku punktowym przy obrotach 1500 i prędkości około 8 km/h, także w ładowaczu bez najmniejszego problemu zamknie się w 5 litrach. No chyba że wjedziesz w super błoto, gaz do dechy to wiadomo.

 

Co do testów spalania to porównaj, w poście 614 jest link do zeskanowanego materiału z testu ciągników 120 koni

 

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? - Agrofoto.pl Forum - strona 31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Robertbara-możesz kol.Statkowi napisać że oczywiście to prawda jest z tą oszczędnością na paliwie-ale to co zaoszczędzi na paliwie w MF to wyda na naprawy-jak wiadomo MF-y słyną z bezawaryjności biggrin.gif a tematy na wszelakich forach rolniczych typu:

pomocy,help,Hilfe mój MF nie chce:jechać,podnosić etc (właściwe skreślić) to są tylko plotki,pomówienia złych ludzi biggrin.gif .

Statek-please uspokój się-żebym tak JD nie miał to może i uwierzyłbym-wiadomo też chciałbym żeby palił jeszcze mniej-ale jak na te osiemdziesiątparę koni myślę że nie jest źle (zresztą na wiosnę chyba pozbędę się TIER 2 biggrin.gif ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jaro wymiana czy mały tuning?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jeszcze nigdy nie spotkalem sie z opinia aby uzytkownik JD powiedzial ze pali malo. A naprawde uwierz ze jezdze w tej chwili i pytam sie uzytkownikow tej marki bo sam mam dylemat czy wziasc fendta 412 czy JD 6430 Premium.

 

zgadzam sie, w tym tescie JD nie wypadl jako paliwozerny ciagnik (zreszta istnieje duzo mitow, byc moze do nich zalicza sie spalanie JD)

 

Jestes pierwsza osoba ktora twierdzi ze malo pali, wiec masz odrebna opinie od wiekszosci, byc moze reszta nie potrafi ekonomicznie jezdzic co jest tez mozliwe.

 

ale kontynujac watek nawet jesli JD spali 5 a MF 4l to i tak oszczednosci wyniosa 17,5tys przy przepracowanych 5 tys h juz nie mowiac o wygodzie jazdy akurat w tym przypadku mamy do czynienia z dyna 4 vs powerquad plus

 

mam nadzieje ze jezdziles dyna-4 i wiesz o czym mowie gdyz ja ostatnio jechalem autoquadplus 24x24 i wydaje mi sie ze dyna-4 jest bardziej wygodna w uzytkowaniu

 

co do bezawaryjnosci to wiem ze seria 64** jest bardziej awaryjna od 54** no i czesci sa drogie;/ ale poki co nie mialem ze swoim zadnych problemow

 

ale skonczmy ten offtop, bo sprawa spalania byla nieraz poruszana

poza tym sam moze bede uzytkownikiem JD i sam sie przekonam ale rozwazajac go w zakupie spalanie ma dla mnie dosc duze znaczenie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@jaro wymiana czy mały tuning?

 

 

Pan Pliszka pomoże mu wyzwolić się z okowów okrutnej normy biggrin.gif .

@Statek-może coś jest na rzeczy w tym co piszesz-bo i paliwożerny Zetor u mnie jest niepaliwożerny biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jaro to czekam na relacje czy Janek na sterydach, będzie miał jaja. :( Ile taki kox kosztuje? laugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja tez mam zetora 11441 i powiem ze nie jest az tak mocno paliwozerny ale wobec MF-a jest naprawde roznica. Pomimo 92koni siła uciagu nie ustepuje zetorowi a spala mniej.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@jaro to czekam na relacje czy Janek na sterydach, będzie miał jaja. smile.gif Ile taki kox kosztuje? laugh.gif

 

 

On i teraz ma solidne,włochate los cojones biggrin.gif .1800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki przyrost można osiągnąć na tym silniku? Wiem, że ma, mam namyśli raczej to czy te 1800 będzie tego wartę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

tez jestem ciekaw ile przyrostu osiagniesz w przypadku ciagnika ze zwykla pompa wtryskowa bo chyba w tym modelu jest silnik PowerTech


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ok 90 KM i 350-360 Nm na wałku+bonus w postaci mniejszego zużycia paliwa biggrin.gif (250-260 g/kWh)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj