Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey czy NH ?

99 odpowiedzi na ten temat

#1 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 08 listopad 2009 - 13:31

Massey czy NH ? Mam dylemat nad wyborem ciągnika. Zastanawiam się nad kupnem ciągnika z turem.
czy kupić NH T5050 (95 KM) z oryginalnym turem za ok 205 tys, czy może massey fergusona 5435 (86 KM) z turem sthola za mniej wiecej tą samą cenę.

Proszę o wypowiedzi na temat obu ciągników. który warton wybrać ??? a może wogole kupić coś innego.

Wszystkie posty mile widziane :P:P:)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey czy NH ? Dzisiaj, 19:38
  •  

#2 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 13:39

Massey czy NH ? MF ma 96KM, wejdź w moją galerię poczytaj komentarze :P

#3 Share atakwares

atakwares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty , no i kobiety

Napisany 08 listopad 2009 - 14:11

Massey czy NH ? chyba lepiej kupić mocniejszego (Massey) ale to moja myśl nie wiem co doradzą inni agroforumowicze

ups nie przeczytałem tego posta wyżej
.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

#4 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 14:29

Massey czy NH ? w NH ładowacz jest Stolla tylko po prostu w barwach NH takze ładowacz to to samo;)

#5 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 14:36

Massey czy NH ? zależy też w jakiej normie te moce są podawane to 95 koni 96 koni to może być większa różnica niż 1 koń

#6 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 08 listopad 2009 - 14:39

Massey czy NH ? to jest wogole inna bajka
seria T5000 ma tylko 1 polbieg i skrzynie w calosci mechaniczna
w MF masz 16x16 wraz z możliwością regulacji agresywnosci co jest idealne przy pracach z ladowaczem
nastepnym plusem jest widocznosc, w MF masz scieta maske (za doplata)
jestem uzytkownikiem MF5435 z ladowaczem stolla i dla mnie wybor wydaje sie oczywisty

wydaje mi sie ze ceny ktore podales sa cenami netto? tak na marginesie to naprawde duzo Ci chca za tego NH

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#7 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 08 listopad 2009 - 14:43

Massey czy NH ? są to ceny brutto. w NH proponują nam juz szersze ogumienie klime elektro-hydrauliczny revers i inne zabawki w tej cenie. zresztą w masseyu tak samo..

tylko martwi mnie masa i spalanie w NH. bo podobno dużo palą, a w turze to nie ekonomiczne

#8 Share dawid2009

dawid2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 14:59

Massey czy NH ? Ale jesteś pewien że około 205 tys za fergusona z ładowaczem to cena brutto??? Bo to chyba troche mało jak za taki zestaw przy dzisiejszym kursie euro.

#9 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 08 listopad 2009 - 15:44

Massey czy NH ? tak jestem pewien. nie chcą dac osprzetu do tura, powiedzieli ze sie jeszcze zastanowią. ma okno w dachu tylko nie wiem jak bedzie z maską.

prosze o dalsze opinie

#10 Share dawid2009

dawid2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 08:32

Massey czy NH ? Jeżeli fergusona 5435 (96km) z turem dostaniesz za 205 tys to nawet bym sie nie zastanawiał. Napewno bedzie oszczedniejszy od NH. Ja juz podpisałem umowę z ARiMR i miałem brac JD 5100M też z ładowaczem ale teraz zaczynam sie zastanawiać czy nie dołożyć troche pieniędzy i kupić tego MF. A wiesz może czy do tego MF można założyć polski ładowacz? Zawsze by to było troche taniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 08:52

Massey czy NH ? Co do wielkiej oszczędności w paliwie MF-a względem NH to bym się nie spodziewał. W samym ładowaczu i lekkim transporcie to 4,5 l/h, ale już w orce 170cm na 30 cm w dość ciężkiej ziemi to 15 l/ha łyknie :P

#12 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 11:26

Massey czy NH ? Ponoć montowali kiedyś Hydramet do MF i Claasów, ale nie wytrzymywały. Jest za to opcja założenia ładowacza Stoll, ale przyrządy polskie, wychodzi taniej.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#13 Share dawid2009

dawid2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 12:13

Massey czy NH ? Całe spalanie zależy od wielu czynników. Zaoszczędzić można wtedy gdy dużo sie pracuje z ładowaczem czy po prostu przy każdej lekkiej pracy bo przy ciężkiej robocie każdy ciągnik dużo spali czy to jest MF, NH czy nawet Fendt.

#14 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 14:12

Massey czy NH ? jeździ koło mnie MF 5425 z ładowaczem Hydrametu, kupiony przed Vatem, pewnie jeden z pierwszych...co do MF'a z tematu, to może on jest jeszcze bez CR i w starej masce, 86KM i dlatego tak tanio???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#15 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 09 listopad 2009 - 17:00

Massey czy NH ?

jeździ koło mnie MF 5425 z ładowaczem Hydrametu, kupiony przed Vatem, pewnie jeden z pierwszych...co do MF'a z tematu, to może on jest jeszcze bez CR i w starej masce, 86KM i dlatego tak tanio???

poprostu deeler zarabia mniej dlatego ze chce wejść na rynek. i po wszytskich upustach odliczeniu przednich obciążników tak wychodzi. maske ma nową, już ścięta i okno w dachu specjalne do tura. polski tur odpada. na tym nie chce oszczedzać

bedzie służył jako ciągnik wyłącznie do tura wiec ile spali w orce nie robi roznicy.

dziękuję za wszystkie wypowiedzi i porosze o nastęne. :P

#16 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 18:46

Massey czy NH ? to nie jest MF od korbanka? Ta wersja którą opisałeś jest idealna do ładowacza, tylko że te obciążniki które odjąłeś, po zawieszeniu na ramce i na tylnym tuz są idealną przeciwwagą, bo jak złapiesz pełne widły obornika to bez przeciwwagi potrafi nieźle gibać ciągnikiem :P

#17 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:00

Massey czy NH ? no dokladnie, ja bym te obciazniki zostawil:)
musi byc jakies dociazanie z tylu, jak sie bedzie bralo bele 800kg to bedzie problem.

Co do ceny jakos mi sie wierzyc nie chce. Podaj namiar do dealera dla udowodnienia, ja tyle dalem w kwietniu za sam ciagnik, dokladnie 202 brutto + 34,5tys brutto za sam ladowacz

Jesli za NH krzycza Ci tyle to chca z Ciebie zedrze. W bialymstoku za niewiele wiecej mialbys wersje T6000

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#18 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 10 listopad 2009 - 17:11

Massey czy NH ? w Goniądzu niedaleko Moniek. jak ktos chce konktretne dane prosze pisać. cena to dlatego ze w mojej okolicy nikt nie ma masseya i dał upust za jakby taką reklamę (sam nie znam dobrze tej marką dlatego korzystam z forum ). bo chciał 220 z obciąznikami. ale odliczyło to i tamto i stąd cena dokładnie 209, ale 4tys nie robią roznicy

mam tura z mrągowa na pronarze to z przeciw wagą jest ok i myslalem ze tu tez bedzie ale skoro mowicie ze jest inaczej to chyba zmienie zdanie.

a NH ma tura z osprzętem a MF bez. i moze to dlatego taka roznica :)

#19 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 18:12

Massey czy NH ? koło moniek to masz dealera Dariusza?

no ale cena naprawde bardzo ladna, nie zastanawiaj sie tylko bierz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 10 listopad 2009 - 18:37

Massey czy NH ? tak tak dealera może i Dariusz. jednak zdecydowalem tego MF-a, skoro mowicie ze to okazja i niezły sprzet.

dziękuję wszystkim za wypowiedzi. pozdrowienia :):):)

Dodaj odpowiedź