Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SzaX

SzaX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 21:03

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Witam, ile według was może kosztować (jak w załączonej grafice) postawienie i wyposażenie obory(sz=31m, dl=39.5m) przez firmę typu rolstal. Konstrukcja stalowa, ściany z prefabrykatów, z jednej strony kurtyna, świetlik kalenicowy, itd...

http://img689.images...wolnostanow.jpg
http://img9.imagesha...rybyrolstal.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Dzisiaj, 12:04
  •  

#2 Share Pawel820

Pawel820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 08 listopad 2009 - 07:49

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Mój sąsiad za oborę na 30 krów zapłacił około 300tyś
Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

#3 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 09:10

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Kolega za oborę na 60-70 dojnych plus 30 opasów zamkną się w kwocie 700 tys jednak budował w czasie kiedy mat. bud. były strasznie drogie

#4 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 08 listopad 2009 - 17:12

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Musisz najpierw ustalić z czego będziesz budował i czy wszystko firmy czy własnym sposobem z majstrem. A później kalkulacja materiałów i robocizny. Na oko licząc około 10000 zł na stanowisko w zależności od wyposażenia.

#5 Share SzaX

SzaX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 12:57

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Czyli w melonie się nie zmieszczę? :P Chodzi mi o postawienie i wyposażenie w całości przez firmę typu Rolstal... a mamy tu 60 stanowisk dla krów dojnych, 29 na krowy zasuszone i jałówki powyzej 1.5 roku, 38 na jałówki do 1.5 roku, 4 porodowki, hale udojową typu rybia ość z boksem dezynfekacyjnym, pomieszczenie na chłodnię, pomieszczenie na pompę, pomieszczenie socjalne i WC...

#6 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 13:53

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych jeżeli całość będzie zrealizowana z przez wynajmowane ekipy, konstrukcja gotowa, czyli ogólnie przy minimalnym wkładzie własnej robocizny. A obiekt dość dobrze wyposażony to trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 14-16 tyś na stanowisko w obiektach do 100 sztuk.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#7 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 09 listopad 2009 - 15:00

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Zgadzam się z przedmówcą ze koszt jednostkowy stanowiska może wynieść nawet 16 tysi (choć kiedyś czytałem o jakiej oborze w której koszt stanowiska wynosił 20 tysi z groszami to zwrot takiej inwestycji to chyba ze 100 lat haha) lecz jeśli przyjmiemy średnie wyposażenie to razem z budowa szamba itp myślę ze w jakiś 12 tysiącach na stanowisko powinieneś się zemścić lecz osobiście uważam iż jeśli stanowisko kosztuje więcej jak te "skromne" 10 tysi przy obecnej bardzo niestabilnej koniunkturze i dosyć kiepskich widokach na przyszłość (zniesienie kwot po 2015 i stale rosnące koszty oraz straszne trudności z pracownikami) to taka inwestycja staje się niecelowa bo z produkcji prowadzonej w takim obiekcie może nie stykać na spłatę kredytu

#8 Share SzaX

SzaX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 15:21

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Sęk w tym, że w przeciągu najbliższych lat cześć rolników będzie likwidować swoje gospodarstwa, albo powoli wycofywać się z rynku, ze względu na kryzys, tym samym reszta gospodarstw umocni swoją pozycję na rynku. Trzeba być silnym i wytrwałym i działać z rozwagą. Dlatego zawsze się mówi, aby inwestować w to co upada (oczywiście z głową :P) Cena mleka będzie spadać i wzrastać, tak to już jest. Spadła znacznie i wróci na przyzwoitą wartość, chodź już nie tak wysoką jak jakiś czas temu, ale spokojnie pozwoli na dalszy rozwój tej gałęzi rolnictwa.

#9 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 09 listopad 2009 - 16:53

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Lecz sek w tym ze jeśli nawet cześć rolników zlikwiduje swoje stada to trzeba wziazc pod uwagę to z wydajność mleczna wzrasta dziś ten kto nie ma wydajności na poziomie 8 tys litrów wypada z gry (lecz jak wiemy wcale tak się nie staje poniewaz tacy rolnicy dalej produkują choć nawet nic nie zarabiają można to określić jako przywiązanie )a za kilka lat wydajność na poziomie 9 tys litrów w dobrych stadach będzie standartem wiec nie ma co liczyć na to iż zmniejszy się ilość dostępnego a rynku surowca a co za tym idzie pozycja gospodarstw zajmujących się tym działem produkcji tez się nie wzmocni (tak samo jak w produkcjitrzody tez odpadlo wiele gospodarstw a na rynkunie ma bardzo dobrych cen )

A co do tego ze trzeba kupować jak wszyscy sprzedają a sprzedawać jak wszyscy kupują to raczej odnosi się to do handlu a nie do rolnictwa poniewaz w rolnictwie stopa zwrotu inwestycji jest bardzo niska (w przeciwieństwie do handlu np mleko przerzutowe jest po okolo 1,45 i mleczarenka trzepie kasę a gospodarz zadowala się zyskiem uśrednionym na poziomie 20 gr za litr choc to zbyt optymistyczny scenariusz)

Lecz wracając do tematu myślę ze biorąc pod uwagę dość niskie ceny materiałów budowlanych i lekki spadek cen robocizny koszt jednego stanowiska w wysokości 12 tysi jest ja najbardziej realny

#10 Share SzaX

SzaX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 17:59

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych No tak... czyli tak jak myślałem, ok 1.500.000

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 11:24

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych W sąsiedniej wiosce rolnik półtora roku temu wybudował oborę na 150szt. dojnych za 2mln zł, tylko że w tej kwocie kupił jeszcze kilka maszyn za łączną kwotę ponad 200tys i 40 jałówek. Hale udojową ma 2x10. Koszt wyposażenia hali udojowej oraz zbiornik na mleko jeśli dobrze pamiętam to coś około 260 tys zł.

#12 Share atakwares

atakwares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty , no i kobiety

Napisany 10 listopad 2009 - 19:51

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Strasznie drogie te obory
No może zwróci się szybciej kto wie zależy jakie ceny będą na rynku

Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

#13 Share SzaX

SzaX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 21:31

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych A na jaki maxymalny zwrot można liczyć z Unii? Z PROWu tylko 100 tysi i chyba nic poza tym, co...?

#14 Share atakwares

atakwares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty , no i kobiety

Napisany 10 listopad 2009 - 22:17

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Dobrze że ta unia trochę pomaga ale to i tak kropla w morzu potrzeb
.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

#15 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 10:57

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych

A na jaki maxymalny zwrot można liczyć z Unii? Z PROWu tylko 100 tysi i chyba nic poza tym, co...?

300 tysięcy a nie 100.

#16 Share SzaX

SzaX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 14:31

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych 300, to jak zapewnie minimum 5 miejsc pracy rocznie.

#17 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 17:34

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Tego to ja nie wiedziałem, ale ze zwrotami na maszyny chyba tak nie jest?

Edytowany przez andrzej2110, 11 listopad 2009 - 17:38.
Cytowanie poprzedniego posta

#18 Share SzaX

SzaX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 19:26

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Tobie pewnie chodzilo o to...:

Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego

b. "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw"
(...)
- Forma i wysokość pomocy

Pomoc ma formę zwrotu części kosztów kwalifikowalnych operacji. Wysokość pomocy przyznanej na realizację operacji nie może przekroczyć:

1) 100 000 zł - jeśli biznesplan przewiduje utworzenie od 1 do 2 miejsc pracy (w przeliczeniu na pełne etaty średnioroczne), co uzasadnione jest zakresem rzeczowym operacji;
2) 200 000 zł - jeśli biznesplan przewiduje utworzenie powyżej 2 i mniej niż 5 miejsc pracy (w przeliczeniu na pełne etaty średnioroczne), co uzasadnione jest zakresem rzeczowym operacji;
3) 300 000 zł - jeśli biznesplan przewiduje utworzenie co najmniej 5 miejsc pracy (w przeliczeniu na pełne etaty średnioroczne), co uzasadnione jest zakresem rzeczowym operacji.

Maksymalna wysokość pomocy udzielonej jednemu beneficjentowi, w okresie realizacji Programu, nie może przekroczyć 300 000 zł.

a na te maszyny tak nie jest, to calkiem inny "podpunkt" PROWu.

#19 Share zajac28

zajac28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 15:46

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Tak jak kolega napisał wyżej te 300000 i zatrudnianie pracowników to jest przy przedsiębiorstwach, a przy działaniu modernizacja jest do wzięcia 300000 na zakup maszyn, budowę obory lub tym podobne działania, dodatkowo te 300tyś to jest zwrot, czyli: jeżeli rolnik planuje inwestycje związaną z zakupem czy budową może napisać wniosek na podstawie zwrócą mu procent (50% jeżeli jest to rolnik do 40 lat, a 60% jeżeli jest to rolnik do 40 lat i gospodaruje na terenach ONW)czyli rolnik chce kupić ciągnik który kosztuje netto 100000 to zwrócą mu w zależności bądź 50 tyś bądź 60 tyś w zależności od obszaru i wieku, należy pamiętać że VAT nie jest kosztem kwalifikowanym dlatego zwrot jest zawsze od kwot netto. Może trochę nie jasno to napisałem ale jeżeli ktoś będzie potrzebował info to niech pisze na forum lub na priv. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share SzaX

SzaX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 08:29

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych Acha, mój błąd, cały czas tkwiłem w przekonaniu ze max 100tysi. Nie wiedziałem, a podasz mi link odnośnie zasad jakie trzeba spełnić, przy budowie nowego budynku o charakterze gospodarczym, aby dostać te 300tysi?