Skocz do zawartości

Zdjęcie

JOhn deere 3030LS

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share luksmaster12

luksmaster12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 18:47

JOhn deere 3030LS Witam. Mam taki problem. MAm john deera 3030LS i w tym roku kupiłem nową prasę warfamę. Prasa bezawaryjna tylko jest duży problem. gdy podnoszę klapę to powoli ją podnosi jak opuszczam to szybko a jak zmienię przewody to podnosi szybko a bardzo powoli opuszcza 0k 40s. no i nawet jak podnoszę podbieracz to na manometrze skacze ciśnienie. a jak dociskam klapę to prawie momentalnie ciśnienie skacze na maksa. kiedy podczepiłem się pod zachodniiego classa rollanta to w mgnieniu oka podniósł i opuścił klapę. mechanik stwierdził że mam poprostu za duże ciśnienie w hudraulice że olej cały czas goni a nie nadąży wracać a prasa przy tym strasznie trzeszczy i się trzęsie. kupiłem jeden zawór dławiący na zasilanie i na pusto moment podniósł i opóścił klapę ale teraz nie mogę w żaden sposób docisnąć klapy sam już nie wiem co mam robić bo się normalnie nie da tak robić w żniwa czy sianokosy. Proszę o szybką odp jeśli ktokolwiek wie co zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JOhn deere 3030LS Dzisiaj, 03:58
  •  

#2 Share farmerjohndeere3640

farmerjohndeere3640

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 19:56

JOhn deere 3030LS Może masz za gęsty olej w hydraulice i przez to powoli opuszcza

#3 Share luksmaster12

luksmaster12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 13:42

JOhn deere 3030LS nie no w to to wątpie bo jak jest ciepły to olej jest rzadki wiec to nie to a z drugiej strony taki olej mi do niego dali w serwisie john deera

#4 Share luksmaster12

luksmaster12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 16:10

JOhn deere 3030LS NO ludzie nie wiece co maożna z tym zrobić??? cokolwiek podpowiedzcie. A poza tym od jakiegoś czasu cieknie mi olej hydrauliczny tuż przy połączeniu z blokiem silnika. Myslałem że to z bloku ale to olej hydrauliczny. TAk niby wygląda mi to na cieniutką rurkę przekroju moę 1-2mm ale nie jestem pewnien macie jakieś sugestie?

#5 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:25

JOhn deere 3030LS Kolego jeżeli w tej zachodniej działa ok. to może w twojej jest coś nie tak ,czy aby szybo złącza są ok?

#6 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 15:06

JOhn deere 3030LS A dużo ubywa Tobie tego oleju? U mnie wyciekał olej pomiędzy skrzynią pośrednią a silnikiem i wina była bloku skrzyni pośredniej jak również uszczelniaczy na wałku który wychodzi ze skrzyni pośredniej. Miałem całe sprzęgło zawalone plejem. Najlepiej jak wstawisz zdjęcie to będzie bardziej wiadomo którędy wycieka.
Pozdrawiam

#7 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 17:53

JOhn deere 3030LS a ile masz par wyjść hydraulicznych?? podłącz powrót od prasy do tego zero co jest specjalnie robiony do maszyn o dużym zapotrzebowaniu na olej
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share skrzyp

skrzyp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:16

JOhn deere 3030LS Witam. Luksmaster wymień gniazda hydrauliki bo poprostu są wyklepane te stożki w środku i się nie otwierają tak jak powinny po podłączeniu szybkozłaczy. Jak to nie pomoże to spróbuj wyregulować cięgiełko od dżwigni do rozdzielacza. Ten olej przy silniku to inna bajka i niema nic z tym wspólnego, tak samo jak za wysokie ciśnienie.

#9 Share luksmaster12

luksmaster12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 17:03

JOhn deere 3030LS Witam. A więc tak odnośnie prasy. To tak najpierw postaram sie wymienić te gniazda hydrauliczne chociaż dziwię się dlaczego w zachodziniej prasie wszystko idealnie współgra tzn szybko i sprawnie chodzi tylna klapa. Drugie słyszałem że JD ma wydajnośc hydrauliki 160-190 bar a ten rozdzielacz na prasie ma 130 bar a więc o połowę prawie za dużo. Napisłem do Warfamy do serwisu to nic mi nie odpisali bo pytałem czy można dostać taki rozdzielacz tylko działający pod większym ciśnieniem i czy wtedy przewody i siłowniki wytrzymają bo wiadomo polska jakość jest różna a narazie głucha cisza.
Natomiast odnośnie tego wycieku oleju to wycieka on z prawej strony pod kabiną gdzieś na górze złączenia sprzęgła z blokiem silnika.
A a co wyrególuję tą dźwigienką? Tzn chodzi Ci chyba o to może nie otwierać do końca sekcji tak? ale to juz patrzyłem i nic;/

#10 Share skrzyp

skrzyp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:45

JOhn deere 3030LS Nie rozdzielacz w prasie nie ma nic do tego, a tym bardziej za wysokie ciśnienie w ciągniku. Próbowałeś może podłączyć przewód zasilający pod szybkozłącze a powrót puść swobodnie nawet przez korek od wlewu do skrzyni. Jak rozumiem do prasy podłączone są dwa przewody i zasilanie jest cały czas przesterowane dziwignią rozdzielacza w ciągniku , a prasa ma swój rozdzielacz którym wszystkim sterujesz?

#11 Share luksmaster12

luksmaster12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 08:23

JOhn deere 3030LS Tak Skrzyp sterowanie jest z dzwignią hydrauliki i do prasy idą 2 przewoy. A prasa ma własny rozdzielacz i dźwigienkę do przełącznia go mam w ciągniku. Przełączam nią między 3 sekcjami tj. podawanie sznurka, podbieracz, tylna klapa. No a tego z wolnym spustem do skrzyni jeszcze nie robiłem.

#12 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 12:59

JOhn deere 3030LS Dużo właśnie traktorów ma zrobione swobodne spuszczanie oleju. Z tyłu jest śruba na gimbys i dość często spotykam się z tym że tam mają zrobiony swobodny spływ oleju do skrzyni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 20:29

JOhn deere 3030LS witam czy ten jonhndere to dobry traktor bo mam możliwość kupić taki i nie weim czy dobry