Skocz do zawartości

Zdjęcie

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzesiek1916

grzesiek1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 17:47

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu pracuję u sąsiadki MTZ-tem 82 i niewiem jak włączyc blokadę tylnego mostu proszę o pomoc dodam jeszcze że MTZ jest z 98r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu Dzisiaj, 03:26
  •  

#2 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 listopad 2009 - 17:52

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu W mtz-ecie blokada tylnego mostu jest włączana hydraulicznie w moim mtz-ecie od nowści ona nie działała mtz z 94r. Pod kierownicą masz takie chyba 3 przyciski które sie wyciaga

#3 Share Pawel820

Pawel820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 07 listopad 2009 - 17:53

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu niewiem dokładnie jak jest w tym modelu ale w podłodz pomiędzy sprzęgłem a chamulcem powinien być przycisk coś w rodzaju sprzęgła (takie małe)
Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

#4 Share grzesiek1916

grzesiek1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 18:01

W mtz-ecie blokada tylnego mostu jest włączana hydraulicznie w moim mtz-ecie od nowści ona nie działała mtz z 94r. Pod kierownicą masz takie chyba 3 przyciski które sie wyciaga

są tam 2 po jednym tylko otwór został jak kiedyś z ciekawości pociągnąłem za ten przycisk to nic się nie działo i nie było żadnego oporu przy pociągnięciu

niewiem dokładnie jak jest w tym modelu ale w podłodz pomiędzy sprzęgłem a chamulcem powinien być przycisk coś w rodzaju sprzęgła (takie małe)

nie widziałem w podłodze nic takiego i nie wiem co teraz zrobi przedni napęd nie działa i blokady nie mogę uruchomic i nieda się orac

#5 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 18:12

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu A czy ten MTZ ma układ kierowniczy na serwo czy już na orbitrol?
Jeżeli na serwo to podnieś maskę i sprawdź linkę od włączania blokady(są dwie linki jedna od żaluzji chłodnicy druga od blokady) i na serwie są cech porobione w którym miejscu jest włączony a w którym wykończony.

#6 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 07 listopad 2009 - 18:22

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu Dokładnie tak jak mówi @MTZ1 podnieś maske i na serwie będzie takie pokretło z rowkami jak nie ma linki to przekrec bodajże do przodu i blokada jest

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 listopad 2009 - 18:22

są tam 2 po jednym tylko otwór został jak kiedyś z ciekawości pociągnąłem za ten przycisk to nic się nie działo i nie było żadnego oporu przy pociągnięciu

nie widziałem w podłodze nic takiego i nie wiem co teraz zrobi przedni napęd nie działa i blokady nie mogę uruchomic i nieda się orac

Po co ci blokada do orki?Przedni napęd trzeba naprawić.

#8 Share grzesiek1916

grzesiek1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 21:31

Po co ci blokada do orki?Przedni napęd trzeba naprawić.

jak to był by mój ciągnik to bym naprawił a ja tylko mam zaorac jak by blokada była to by jakoś szło

Dokładnie tak jak mówi @MTZ1 podnieś maske i na serwie będzie takie pokretło z rowkami jak nie ma linki to przekrec bodajże do przodu i blokada jest

w poniedziałek sprawdzę dzięki za pomoc

A czy ten MTZ ma układ kierowniczy na serwo czy już na orbitrol?
Jeżeli na serwo to podnieś maskę i sprawdź linkę od włączania blokady(są dwie linki jedna od żaluzji chłodnicy druga od blokady) i na serwie są cech porobione w którym miejscu jest włączony a w którym wykończony.

dokładni to nie wiem robię nim dopiero pierwszy dzień w poniedziałek sprawdzę dziękuje za pomoc

#9 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 22:24

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu te roczniki miały już na orbitrolu, ja mam 96r i już go mam. Ale blokada jest nie zmieniona, cały ten słup przed chłodnicą pozostał, i w nim na górze od lewej strony jest to pokrętło. Ale nie tylko może być to winne, mogą być też zaoliwione tarczki, które załączają blokade i będą sie ślizgać, przez co blokada nie będzie działać.
Ps. Przy moim MTZ gdy jest ślisko i włącze blokade to kręcą się oba koła, lecz gdy ma dobre zaparcie na jedno koła, a gorsze na drugie, to i tak będzie sie kręcić to co ma lżej.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2009 - 21:25

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu Dominik ma całkowitą rację,ja ze swojej strony pragnę dodać że trzeba uważać by nie naruszyć( przy grzebaniu w regulacji włączania blokady)systemu samoczynnego wyłączania po przekroczeniu pewnego kąta skrętu(nie pamiętam ile stopni).Mogą być jajca na zakręcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 17:59

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu no tak... ten kąt jest bardzo niewielki, wystarczy leciutko skręcić a blokadę już rozłączy...

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#12 Share danielo89

danielo89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 12:35

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu [u mnie w belarusie blokadę włącza sie z lewej strony pod kierownicą pociągając do siebie taką mała wajchę . ale kiedy kupiliśmy ten ciagnik wajcha ta po wyciągnieciu jej czyli właczeniu blokady nie odbijała z powrotem tylko była wyciągnieta a teraz gdy ja wyciągam czyli chce właczyc blokade ucieka z powrotem czy tak powinno być czy pierwotnie było dobrze ?

#13 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 16:58

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu no jak chcesz mieć blokadę załączoną to musisz wyciągnąć i przekręcić w którąś stronę aż zazębi się ta dźwigienka no i wtedy działa przy jeździe na wprost, a jak skręcisz to rozłącza. A jak pociągniesz do samego końca i będziesz trzymał to działa nawet jak będziesz skręcał. Tylko ta opcja jest do chwilowego użycia. Po zwolnieniu powinna wracać. Może miałeś sprężynkę pękniętą co odpowiada za powrót dźwigni
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#14 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 19:54

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu O blokadzie przedniego czy tylnego mostu jest mowa?
Rolnik z powołania :-)

#15 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 20:03

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu W temacie jest wyrazie napisane o blokadzie tylnego mostu :)
Chłop ze wsi

#16 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 16:33

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu A przedniego można włączyć jak tak to w jaki sposób?
Rolnik z powołania :-)

#17 Share danielo89

danielo89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:26

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu gelo707 miałeś rację :) dzięki za pomoc .
i mam jeszcze jedno pytanie gdy włączam tę blokadę na "4"koła to tył ciągnie cały czas a przód różnicowo tak ?

#18 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:39

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu niet blokada jest tylko tylnego mostu przód nie ma blokady :)

#19 Share danielo89

danielo89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 21:38

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu czyli mimo że mowi sie ze ciagnie na 4 koła to przód ciągnie roznicowo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 19:51

mtz 82 jak łączyc blokadę tylnego mostu nom czyli na 4 kola ciągnie ale nie zawsze :) ale się nie martw bo większość starszych ciągników tak ma

Dodaj odpowiedź