Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 1072

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 02:03

John Deere 1072 Koledzy właśnie wszedłem w posiadanie John Deere 1072 studiowałem fora opinie i katalogi szukając i wczesniej zebym wiedział czego szukam. Dużo jest opini i wypowiedzi na temat 1075 bo chyba te modele są częściej spotykane. Róznica między nimi to chyba tylko moc silnika bo 1072 ma 125 km a 1075 ma 150 km. Model który mi się trafił ma heder 4,8 . Prosiłbym o jaieś opinie albo informacje na temat tej maszyny. Jak się sprawuje, jakie mankamenty, na co zwracać uwagę? Swietnie by było gdyby wypowiedział sie ktoś kto uzytkuje taką maszynę. Okres zimy to czas aby ja dobrze przygotować i w sezonie ustrzec się awari.
Ciężko mi również oszacować czy ta moc nie będzie zbyt mała do takiego hedera? Katalog podaje że ten model występuje z hederami od 3,65 do 5,5 .

John Deere puimureiden teknisiä tietoja

Jeszcze mam pytanie w jaki sposób jest uzyskiwana jest zmiana mocy w tych kombajnach? Czy może to tylko zmina dawki paliwa? Czy może silniki maja jakieś różnice konstrukcyjne? Jeżeli jest możliwość podniesienia mocy to chętnie posłucham?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 1072 Dzisiaj, 09:05
  •  

#2 Share buczo84

buczo84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 00:51

John Deere 1072 Witam
Na początku chciałem zaznaczyć, że nie posiadam modelu 1072 tylko 1075. Tak jak pisałeś Twój model jest słabszy o 25 KM (nie wiem jakie są różnice w silniku i czy da się podnieś moc do 150 KM) reszta parametrów jest taka sama . Co do hederu mam taki sam jak Ty i u mnie nie ma jakiegokolwiek problemu z brakiem mocy, bez różnicy czy z włączoną sieczkarnią czy bez. Myślę,że u Ciebie kosząc bez sieczkarni też nie powinno jej brakować, może jedynie po jej włączeniu (o ile ją posiadasz) będziesz musiał trochę wolniej kosić, ale to już sam wyczujesz :D. I jeszcze jedno co do szerokości hedera jeżeli masz większy to kosisz wolniej robiąc tam samą robotę co kosząc szybciej z mniejszym, co za tym idzie przy większym łatwej jest kierować maszyną i masz więcej czasu na reakcję, ale za to gorzej jest się poruszać po drogach, chyba że każdym razem będziesz odpinał heder (znają życie raczej nie będziesz ;) ). Co do awaryjności i słabych punktów serii 10XX pisano już na forum więc nie będę się już powtarzał (tyczą się one tak samo twojego modelu). Co do przeglądu maszyny zwróć uwagę na:
-instalację elektryczną (pourywane przewody, poprzecierana lub pogryziona izolacji-myszy mogą narobić strasznego bałaganu)
-hydraulikę i poprawność działania jej wszystkich mechanizmów (najlepiej w ciepłe dni), pousuwać ewentualne wycieki
-luzy na wytrząsaczach-klawiszach jeżeli występują usunąć wyciągając podkładki znajdujące się pomiędzy połówkami drewnianych panewek, ale tu z dużym wyczuciem WAŁ PODCZAS PRACY NIE MOŻE SIĘ GRZAĆ!!!
-pasy i łańcuch, jeżeli są w kiepskiej kondycji wymienić je albo mieć już je na zapasie
-stan kosy i bagnetów
-sita żaluzjowe ich poprawność składania się i rozkładnia i ich szczelność brak ewentualnych listków uzupełnić
-olej nie tylko w silniku ale w skrzyni biegów, zwolnicach i hydrauliki
-filtr powietrza, oleju silnikowego i hydrauliki
-klepisko i cepy (czy nie są pogięte) jaki i również na prawidłowe ustawienie (równoległe) oraz prawidłową szczelinę
Ogólnie maszynę musisz całą dokładnie obejrzeć, uruchomić i osłuchać jeżeli będą Cię dochodziły jakieś niepokojące odgłosy próbować je lokalizować i usuwać ich przyczynę. Posprawdzaj czy łożyska się nie grzeją albo nie mają już luzów, jeżeli maszyna ma już powyżej 2000mth to powoli będą już jakieś zaczynać siadać. Jak coś to dalej pytaj postara się odpowiedzieć :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share zolwik129

zolwik129

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 08:46

John Deere 1072 Witam Kolege

Użytkowałem tego typu kobajny i mogę jednoznacznie stwierdzic ze heder 4.8 m jest stosunkowo za duży do takiego modelu. Jezeli koszisz normalne zboża to kombaj bedzie miał po prostu problemy. Silnik bedzie ci sie grzał a i przepustowosc kombajny właściwie jest za mała na taki heder. Optymalne rozwiazanie to 4,2 metra. Jezeli chciałbyś cos z wiekszym hederem to musiz zainwestowac po prostu w wiekszy model kombajnu.
Ale jak masz słabe sadzone zboża to jak najbardziej polecam. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 11:42