Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proszę o radę

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojekjanek

wojekjanek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 22:06

Proszę o radę Chciałbym kupić MF serii 6xx z zamiarem świadczenia usług transportowych gruz, piasek i nie tylko, z przyczepą 5t o ładowności ok. 5 m3.Dodatkowo drobne usługi polowe.Proszę o wasze opinie jaki byłby najlepszy model do moich potrzeb.Myślę o wersji 4WD.Ile tak naprawdę pali taki MF w pracach transportowych? Czy jest jakiś przelicznik lub tabela informacyjna na temat spalania.Bardzo liczę na Waszą pomoc i opinię. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proszę o radę Dzisiaj, 09:21
  •  

#2 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 08:16

Proszę o radę Kolego w ostatnim numerze top technika jest reportarz o MF z seri 6200 zatytułowany jako "Cudowne dziecko MF" sa tam opinie uzytkowników i wszystko po kolei opisane warto zajrzeć.

#3 Share wojekjanek

wojekjanek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 21:58

Proszę o radę Chodzi mi o modele MF 675,675T,690,690T,698,698T,699 z lat '82-'86

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 22:17

Proszę o radę Witam wojekjanek ja posiadam mf 698 i w pełni mogę go polecić, ciągnik bez elektroniki prosty w budowie, cicha kabina choć trochę ciasna(2 osoby trudno zmieścić) polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share congo

congo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 07:20

Proszę o radę Ja bym polecał model 699. Zawsze szóstka to szóstka. Bez turba ma tyle mocy co 698T, silnik nie wytężony. Lata produkcji są dalsze niż 1986, chyba 89 maks. Raczej wszystkie są dobrymi ciągnikami, z tych co wymieniłeś i jak to mają perkinsy, mało palą. Przy kupnie ferdków trzeba uważać na przedni napęd, bo niektóre miały tzw. no spin differential, nie wiem jak po polskiemu się go fachowo określa. Ale jak słychać trykanie, prztykanie przy skręconych na maksa kołach, to mechanizm do wymiany.

Zapomniałbym napisać najważniejszego. Do transportu jest chyba lepiej kupić coś z szybszą skrzynią, a ferdki to max 32km/h idą z tamtych, natomiast mają małą max prędkość obrotową silnika, wiec pewnie mało palą (przynajmniej 699).