Zaloguj się, aby obserwować  
tomek1

Ursus 4514 AgroBis czy Farmtrac 675 DT

Polecane posty

tomek1    0

Co polecacie, który z tych dwóch byście wybrali i dlaczego. Bo mam dylemat i nie wiem co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dziwne porównanie jak już to porównaj 5314 do tego farmtracka, z tych 2 to wolał bym farmtracka od 4514 ale jakbym miał do wyboru 5524 to bym się długo zastanawiał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

jak już sie na te napaliłes to wes farmtracka napewno troche lepszy komfort niz w ursusie bo podzespoły to raczej to samo


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

oj raczej nie to samo, ursus jest na bazie Mf starego, bardzo starego, a farmtrac ma skrzynię 12x12 carraro oraz wszystko inne jak w ursusie, nawet silnik ma tylko nazwę(i to nie do końca bo w ursusie jest silnik już UR na bazie perkinsa, a w farmtaracu jest oryginalny perkins z tego co wyczytałem na metce na silniku nawet made in UK) producenta taka samą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1    0

no wybrałem te dwa ponieważ mają zbliżoną cene ok. 100 tys nowy kosztuje. A ten 5524 to różnica rzędu 20 tys. A może znacie jeszcze lepszy w tej cenie ciągnik taki około 70 km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Stare nie znaczy złe, napewno nie krytykuje tutaj farmtracka, ale sam w sobie ursus oparty na "starej" technologi to dobra alternatywa dla belarusa, gdybym miał do wybory 5314 agro i belarusa 820 nawet z przednim mostem carraro to chwili bym się nie zastanawiał i brał ursusa, 4514 w wersji agro w ostatnich kilku latach przybyło w okolicy wśród mniejszych rolników 15-20ha, a dlaczego akurat ursus agro a nie jakiś nh td czy farmtrac czy inne nowoczesne ciągniczki, bo ursusa każdy kto miał mf 235/255 zna na wylot, sam przeprowadzi 90% napraw, części są tanie i ogólnie dostępne, a to że mniejszy komfort nie przeszkadza jeśli rocznie zrobi 300 mtg tym bardziej nie przeszkadza to że ten przestarzały perkins wykonany z "polską jakością" wykałata bez remontu z 5-7 tyś mtg jak to wystarczy na 15-20 lat, z tych samych względów powodzenie mają belarusy wśród miłośników marki mtz, problem z ursusem polega jednak na tym że farbryczna cena działa bardzo odstraszająco, ale można znaleźć egzęplaże z dużym rabatem w wersji agro i mamy przeciętny znany ciągnik i za rozsądne pieniądze :P

 

Farmtrac skorko już taki nowoczesny i ma 2 lata gwarancji powinien mieć więcej do roboty, żeby chociaż na ten serwis na przeglądach zarobił he he,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Za 100tys wybrałbym proxime 65 z lepszą skrzynią i szerokimi oponami (potarguj się to za tą cene taką dostaniesz). Sąsiad ma 5314 i nie polecam nikomu tego ciągnika, co chwile jakieś awarie, słaby silnik pod względem mocy. Słaby komfort w środku.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

oba ciągniczki mają niestety prędkość max 30 na godzinę jak mnie pamięć nie myli. Oba to dobry wybór ale osobiście skłaniałbym sie ku MTZtowi bo w transporcie jednak się szybki traktor przyda.

Co do farmtraca i ursusa - jeśli tylko te dwa bierzesz pod uwagę to faktycznie spory dylemat bo oba ciągniki wg mnie są dosyć dobre. Jeśli nie myślisz o założeniu tura to może jednak lepiej ursusa 4514 lub jak radza przedmówcy 5314.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ze wszystkim co piszesz się zgodzę ale nie z tym

sam przeprowadzi 90% napraw, części są tanie i ogólnie dostępne,

części nie są tanie i nie są ogólnie dostępne już na forum pisałem jak to jest z np łożyskami do skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Łożyska do skrzyni to co 2 lata się nie wymienia, jak już to pewnie raz na cały żywot ciągnika (sorki jeśli się mylę opieram to o doświadczenia z mf 255) sam musiałem się naszukać kosza satelit i kilku innych wałków), ale zrobić kapitalkę silnika w 4514 napewno będzie 3 razy taniej jak nowoczesnego perkinsa, czy takie elementy jak pompa wodna chłodnica, jakieś drobnostki, końcówki wtrysków, filtry itd itd będą znacznie tańsze do ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no u jednego gościa w 5314 w ciągu 3 czy 4 lat były 2 razy wymieniane wszystko do przebiegu 1500mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

zalezy kto jak uzytkuje gaz w podłoge i do przedu to dziecko umie tak jezdzic i nic dziwnego ze pozniej trzeba remontowac jak sie wszystko szanuje to nawet "gówno" posluzy na 1500 mth to watpie zeby ktos go szanowal a olej i filtry to podstawa sam sie nie wymieni


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aquarius    0

Ja bym się na Twoim miejscu mocno zastanowił zanim bym miał kupić któregoś z nich. I nawet jak by mi mówili że to nowe to bym wybrał coś używanego za niższą cenę wydał na przegląd wziął jeszcze ze sobą mechanika żeby mi pomógł wybrać ( nauczyłem się na błędach) i kupił np coś takiego Valtra Valmet 900 z turem, 2000r, 90KM, jak nowy! (794050774) - Aukcje internetowe Allegro , CiÄgnik rolniczy Zetor 8540, 1997r. - otoMoto , CiÄgnik FENDT 308 KLIMA ĹADOWACZ STOLL 1998 12 (798610131) - Aukcje internetowe Allegro , Zetor 5341 rok 2004 (798925088) - Aukcje internetowe Allegro , ZETOR 8441 PROXIMA 2007r. (800378100) - Aukcje internetowe Allegro to zobacz ,

Nie będę więcej wklejał bo nie ma sensu. Z całego serca Ci odradzam to nad czym się zastanawiasz.

To nad czym się zastanawiasz nie jest godne uwagi. Przemyśl to poważnie nie śpiesz się z kupnem czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

Co racja to racja Ursusa we własnym garażu naprawi za pare groszy, chociaż te ciągniki rzadko się psują jak juz to jakies drobne awarie. Według mnie to skrzynia ma za mało przełożeń. Dośc drogi ciągnik jak na swoją klasę. Rozpatrzył bym jeszcze ofertę MTZ-a bo za taka kasę miał byś ciagnik mocniejszy, z przodkiem na krzyzakach i w miarę funkcjonalną skrzynia

EDIT: Tylko jak kupisz cos nowego to wiesz co użytkujesz, Używane moga mieć jakas wadę której na pierwszy rzut oka nie wykryjesz dopiero w czasie pracy może być rozczarowanie. Jednak co nowe to nowe, ma gwarancję ale musisz sam się zastanowić co ci bardziej odpowiada


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że pierwsza wymiana łożysk była ok 3 mies po skończeniu się gwarancji i ciągnik nie był katowany tylko normalnie użytkowany na ok 50 ha jako główny, głównie przy prasie i ładowaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

To jakiś pechowy mu się trafił, u mnie 5314 ma przesżło 4tys mth i z poważniejszych awarii robiona była pompa wodna, przodek (pracuje z ładowaczem), wymiana tarczy sprzęgła. Reszta to takie drobne awarie jak to w ursusie :P


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Aguarius a miałeś któryś z tych ciągników których linki podałeś? bo poza tym fendtem to ja znam dobrze kązdego właściciela z tych ciągników oraz własciciela farmtracka i nowy farmtrac to bardzo ciekawa propozycja i bardzo ekonomiczny ciągnik za rozsądne pieniądze

ps. ja bym brał 685dt :P (dla szybkiej skrzyni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aquarius    0

No nie mów mi że fandt nie jest ekonomiczny, każdy ciągnik normalnie eksploatowany będzie ekonomiczny na swoją klasę. Nie miałem żadnego z nich bo mnie na nie nie stać;/ Wystarczy porównać którykolwiek z nich do ursusa czy farmtrac i już wiadomo co kupić.

Chociaż ten farmtrac 685dt całkiem nieźle się prezentuje to z taką gotówką bym i tak wybrał jakąś używkę nie koniecznie z tych linków, które wcześniej podałem. Lata doświadczeń robią swoje. To jest moje zdanie na ten temat, nie każdy musi mieć takie samo :P Mam takie przekonanie i raczej go nie zmienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

No nie mów mi że fandt nie jest ekonomiczny, każdy ciągnik normalnie eksploatowany będzie ekonomiczny na swoją klasę. Nie miałem żadnego z nich bo mnie na nie nie stać;/ Wystarczy porównać którykolwiek z nich do ursusa czy farmtrac i już wiadomo co kupić.

Chociaż ten farmtrac 685dt całkiem nieźle się prezentuje to z taką gotówką bym i tak wybrał jakąś używkę nie koniecznie z tych linków, które wcześniej podałem. Lata doświadczeń robią swoje. To jest moje zdanie na ten temat, nie każdy musi mieć takie samo :P Mam takie przekonanie i raczej go nie zmienię.

 

Nie zebym się czepiał ale, Skoro cię na nie nie stać to dlaczego mówisz o doswiadczeniu w użytkowaniu takiego sprzętu?


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aquarius    0

Kolego bo mam starego fendta611 massey fergusona3060 i 698 i ten ostatni można porównać do ursusa np 5314 choć mocą go przewyższa. Piszesz, że wymieniałeś w swoim pompę wodną itp u mnie w 698 od czasu jego kupienia jeszcze nic sie nie działo a ma 8tys godzin i na pewno jeszcze w pamięci tego licznika sporo. Wsiadasz do 3060 a do farmtraca, kolosalna różnica jak dla mnie a to są już ciągniki stare i nawet do nich im daleko. A co do tych co podałem w linkach to myślę, ze każdy jest lepszy od ursusa czy farmtraca.

Z tymi latami doświadczeń chodziło mi o firmy np fendt, a nie o moją osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

Aha, no to zwracam honor i sorka za nieporozumienie, masz racje co "rasowy" MF to nie farmtrac ani ursus, komfortu i wytrzymałości podzespołów nie ma co porównywać


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Co racja to racja Ursusa we własnym garażu naprawi za pare groszy, chociaż te ciągniki rzadko się psują jak juz to jakies drobne awarie. Według mnie to skrzynia ma za mało przełożeń. Dośc drogi ciągnik jak na swoją klasę. Rozpatrzył bym jeszcze ofertę MTZ-a bo za taka kasę miał byś ciagnik mocniejszy, z przodkiem na krzyzakach i w miarę funkcjonalną skrzynia...

 

no i jest szybszy co w transporcie sporo daje.

Sam się zastanawiam co ciekawego w cenie do 100 tysi można znaleźć z nowych ciągników.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1    0

główny, jako pomocniczy będzie C-360 . A areał niezbyt duży tak do 15 h będzie obrabiany nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj