Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki.

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 19:25

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. Widziałem i to nie raz, ale nie tak łatwo im przejść przez taką siatkę,nie wiem jak jest w rzeczywistości ale podobno pomogło :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. Dzisiaj, 23:32
  •  

#22 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 19:33

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. Okryj bele starą folią od sianokiszonki i przygnieć oponami - u nas pomaga.

#23 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 19:33

A nie widziałeś żeby kot wskakiwał na słupek od siatki i potem skakał dowoli po kulkach, a jak również małe koty przechodzą miedzy oczkami od siatki 5x5 oczko i co ty na to??

Oczko 3x3 słupki metalowe po wewnętrznej stronie. Jeszcze nie widziałem żeby kot po mojej siatce chodził a mam prawie wszystko siatko ogrodzone.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#24 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 19:38

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. Koty tam idą z jakiegoś powodu/ :P :P
Jak nie koty to gryzonie, tak czy tak będą straty.

#25 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 20:29

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. Gryzonie nie gryzą foli tylko kopią tunele pod belą przynajmniej u mnie tak jest a z kotami też mam problem nie rozwiązany

#26 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 06 listopad 2009 - 20:43

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. U mnie zdarza się, że coś od spodu wgryzło się w bele (gryzoń), czasami jak podniosę bele to 10-20 myszy wybiega :P. Ja z kotami nie mam problemu, bele są niedaleko domu, mój pies bruno ( w mojej galerii) jest tak cięty na koty, że żaden po podwórku i wokoło budynków nie wyjdzie, może czasem ale to się zazwyczaj dla kota źle kończy :P.
Wieczny kawaler ;)

#27 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 20:43

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. Wytruj gryzonie to koty dadzą sobie spokój

#28 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 23:05

HATSAN jest najlepszy;D 5,5mm i wszystko pada.

Niestety będę oponował :P dostałem hatsana od sąsiada na test i wcale nie jest lepszy od Slavi, niestety jest gorszy. A co do 5,5 mm wiatrówka 5,5mm jest mniej precyzyjna z prostej przyczyny nabój jest cięższy i szybciej zaczyna schodzić po paraboli fizyka po prostu... Ma większą siłę penetracji to się zgodzę ale jest mniej precyzyjna a ja uważam że to najważniejsze ale to subiektywna opinia;)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#29 Share atakwares

atakwares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty , no i kobiety

Napisany 07 listopad 2009 - 19:05

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. Najlepiej psa puścić koło bel i może nie będą wskakiwały a jak nie to wiatrówkowa najwyżej sobie potrenujesz strzelanie
Z trucizną lepiej nie ryzykować jakieś dzieciaki mogą przyjść i się potruć chodziarz to nie była by twoja wina spróbować można wszystkiego
.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

#30 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 23:04

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. wsk125 chyba skorzystam z twojej rady, zbieram folię ze starych bel i jak będę ustawiał nowe to te od zewnątrz okryje nią. Wielkie dzięki za pomysł!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share JohnDeere6330

JohnDeere6330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AF

Napisany 15 czerwiec 2010 - 05:52

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. Ja też tak robiłem ale zlatywały, trzeba przydusić albo obwiązać

Edytowany przez andrzej2110, 15 czerwiec 2010 - 06:07.
Cytowanie poprzedniego posta

#32 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 18:39

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. Z wiatrówką to też próbowałem ale najgorzej jest gdy nie zabijesz kota na śmierć :) wtedy przychodzi sąsiad z pretensją

#33 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 19:52

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. U mnie koty wskakują na belki i z belek na garaż sąsiada a tam na ptactwo polują sobie i mnie szlak trafia już. W tamtym roku wiatrówka trochę je przegoniłem, wczoraj kupiłem sznurek do pastucha i poprzyklejałem na folie do belek na wysokość 1m (kilka rzędów tego sznurka) i podłączyłem pastucha. I jak narazie kurki i kaczuszki dały spokój a kota tez narazie nie widziałem

#34 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 20:13

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. Dzisiaj przypadkiem natknąłem się na program, chyba Maja w ogrodzie, w którym mówili o preparatach odstraszających psy i koty. Preparat nazywa się Agrecol psy i koty. Więcej info poniżej.

Preparat odstraszający

P.S. Mimo, że mam 2 kotki i 1 kota to nie mam problemu z dziurawieniem bel, i dobrze, ale gdyby nawet dziurawiły to strzelać do nich z wiatrówki to przesada.

#35 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 10:50

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. A zrobić coś takiego ze wylać podłogę np 10x10 warstwa taka spora żeby gryzonie nie przechodziły od środka, i można szkła dać na spód. potem dać siatkę tak za 2metry i na wierzch też siatkę ale wygiętą od bel na zewnątrz, kot nie wejdzie chyba tak ?
Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

#36 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 29 lipiec 2010 - 11:51

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. Oo, widzę że już jest taki temat bo miałem w tym tygodniu taki założyć.
Ja z kotami walczę wiatrówką tylko wiadomo że nie z bliska i tak żeby nie trafić.
O truciu też myślałem ale przy okazji można tylko szkody sobie narobić.
U mnie belki ustawiane są tuż za stodołą i koty wchodzą na nie bo nie chce im się ich omijać. Wejdą z jednej strony, przejdą w drugi koniec i zeskakują.
Stawianie jedna na drugiej nic nie dało. Już po pierwszym dniu od wstawienia ślady pazurów były na drugim piętrze. Nie mamy chwytaka i specjalnie wynajmowaliśmy znajomego. Jak widać - bezskutecznie.
Kiedyś starymi foliami przykrywaliśmy je i obwiązywaliśmy sznurkiem. Folia musi być bardzo mocno naciągnięta a i to niewiele daje. Dodatkowo jest z tym więcej roboty a szczególnie zimą kiedy trzeba to zdejmować.
Myślałem o tym, żeby skoro już chodzą to niech sobie chodzą ale o belki poopierać deski i niech sobie po nich wchodzą. We wsi jest taki kot który grzeje się na nich. Wujek wychodzi za stodołę a ten jak pan leży sobie na belkach zadowolony. I co tu z nimi robić... Ogrodzenie siatką jest trochę kosztowne...

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#37 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 14:22

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. Moim zdaniem lepiej jest wykosztować się te 5 tyś i zrobić takie ogrodzenie niż żeby koty albo inne zwierzaki miały folie rwać.

#38 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 29 lipiec 2010 - 18:12

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. Weź to sobie ogrodź... To już by było na zawsze a ja tamtędy przejeżdżam tysiące razy w ciągu roku

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#39 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 19:48

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. A to rzeczywiście duży problem. Może plandeką nakryć taką grubą???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share adamoadamo1

adamoadamo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Traktory, dobre maszyny rolnicze, hodowla bydła, konie.

Napisany 10 maj 2014 - 10:29

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki. Ja też mam duży problem z kotami. Od paru lat dziurawią nam bele. Ok 30 procent uszkodzonych bel przez kocury. Ostrzą sobie pazury o folię. W tym roku zamierzam skutecznie z nimi zawalczyć. Jest ich około 20 sztuk, to dużo. Myślę że jakiegoś rodzaju ogrodzenie pastuchem zda egzamin.. Są też środki do odstraszania kotów np. bross-a. Myślę, że musi być jakiś skuteczny sposób. Wiatrówka, trucie to za łatwe. Kto będzie łapał myszy???