samex69

Sposób na koty które niszczą bele sianokiszonki.

Polecane posty

samex69    34

Witam! Mamy z sąsiadem problem z kotami które wchodząc na bele sianokiszonki niszczą folie. :P Żeby było ciekawiej koty nie są nasze, więc to jeszcze bardziej nas wku...a! Macie może rade na to? Raczej humanitarną ale nie będę się upierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci łuku pożyczyć :P z 30 m strzała przelatuje przez belę słomy po pasówce i leci jeszcze dalej :P w pełni humanitarny sposób(jestem zootechnikiem wiem co mówię :D humanitarny znaczy taki aby jak najmniej bólu sprawiał zwierzęciu a nie koniecznie nie pozbawiał go życia :() szybki i skuteczny a na poważnie to może ultradźwiękowe odstraszacze na gryzonie? nie ma ktoś znajomy żeby pożyczyć i zobaczyć czy i koty by tego miejsca nie omijały? wiatrówki nie polecam to męczenie zwierząt, ewentualnie dubeltówka i strzał breneką. Trucie to draństwo i dodatkowo swoje zwierzaki możesz więc srogo odradzam.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Miałem ten sam problem, ja go rozwiązałem wiatrówką.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ogrodzić tern z balami siatko. Będzie ronił nie tylko przed kotami ale i innymi zwierzętami.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Stawianie balotów jeden na drugim, u mnie pomogło koty stwierdziły, że włażenie na taka wysokość to za dużo na ich zdrowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie wiem co ci da ogrodzenie siatka, u mnie tak jest ogrodzone i dalej łaziły sobie jak chcialy, ale wiatrowka zalatwila cala sprawe.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kot chodzący po siatce??? Nie widziałem. Po drewnianym płocie to i owszem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Może to i draństwo ale rozsyp trutke na myszy i szczury. Część kotów potrafi zjeść padniętą mysz a jesli mysz się zatruła trutką to może i kot się rozchoruje. Ty będziesz kryty bo chronisz pasze dla zwierząt przed szczurami, poza tym rozważ opcję z wiatrówką, ja się coraz bardziej skłaniam do zakupu tej zabawki na psy, koty, gołębie i inne tałatajstwo które przyłazi lub przylatuje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

I odrazu fotel bujany żebyś mógł siedzieć i polować kiszonek :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A nie widziałeś żeby kot wskakiwał na słupek od siatki i potem skakał dowoli po kulkach, a jak również małe koty przechodzą miedzy oczkami od siatki 5x5 oczko i co ty na to??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym dał nie za wysoką siatkę odizolował od ziemi i pastucha podłączył :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A swoje koty masz? Zapewne nie masz dużego kocura że sąsiednie się panoszą, a napewno masz kotki, lepiej zadbaj o swojego kocura, wiskas itp żeby go wzmocnić i jak będziesz miał swojego dużego kocura żadne przybłędy nie będą się panoszyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Najgorzej że mam kocura i to dużego i mój nie skacze po kulkach i tam nie łazi ale kotki do niego na bara bara przyłażą i wiadoma sprawa.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Na allegro można kupić żywołapki ja takie coś pożyczałem od kolegi super sprawa, dajesz do środka kiełbasę kot wchodzi i zostaje w tej klatce. A co dalej zrobisz z tym kotem to już Twoja sprawa bo w mojej wsi zdecydowanie spadła populacja kotów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kolego bennet będziesz szukał wiatrówki to skłoń się ku czeskim sam przerobiłem 2 chińskie i teraz mam Slavie z czeskiej zbrojówki niby według danych jest dwa razy słabsza i w ogóle... ale realnie strzela dużo dalej i o wiele celniej(czeska zbrojówka to fabryka broni ostrej a nie zabawek) a jak dopracowana jest kolba z drewna... aż miło głaskać. Niestety kosztuje nie 100 zł a 600 ale tej za 100 z chin nawet nie dotykaj kupiłem i po prostu wyrzuciłem... co do trucia to odradzam to broń obusieczna i nieludzka.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

HATSAN jest najlepszy;D 5,5mm i wszystko pada.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Gdzieś chyba był już podobny temat, ale nie moge go znaleźc. Chyba @Piotrus89 pisał (jeśli dobrze pamiętam), żeby wkroplic muchomora do mleka. Czy skuteczne to nie wiem, musiałbyś zapytac :P


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...co do trucia to odradzam to broń obusieczna i nieludzka.

Wiem wiem, dlatego u siebie nie używam trutek bo szkoda mi naszych kotów.

A co do wiatrówek - dobrze wiedzieć, thx za info :P


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

U znajomego mojego ojca plac na bele jest ogrodzony na wysokość ok 2m słupki są metalowe całość zamyka brama tej samej wysokości i podobno skończyły się problemy z dziurawieniem bel :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kolego @Zetor10045 musze Ci powiedziec że chyba sprytu kotów nie widziałeś.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Widziałem i to nie raz, ale nie tak łatwo im przejść przez taką siatkę,nie wiem jak jest w rzeczywistości ale podobno pomogło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A nie widziałeś żeby kot wskakiwał na słupek od siatki i potem skakał dowoli po kulkach, a jak również małe koty przechodzą miedzy oczkami od siatki 5x5 oczko i co ty na to??

 

Oczko 3x3 słupki metalowe po wewnętrznej stronie. Jeszcze nie widziałem żeby kot po mojej siatce chodził a mam prawie wszystko siatko ogrodzone.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Koty tam idą z jakiegoś powodu/ :P :P

Jak nie koty to gryzonie, tak czy tak będą straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Gryzonie nie gryzą foli tylko kopią tunele pod belą przynajmniej u mnie tak jest a z kotami też mam problem nie rozwiązany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj