Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z Dynashift massey ferguson 3120

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share massey3120

massey3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie głównie rolnictwem w szczególności maszynami ;) stąd też studiuję technikę rolniczą i leśną;)

Napisany 05 listopad 2009 - 18:05

problem z Dynashift massey ferguson 3120 Mam fergusona 3120 95r NIewiem dlaczego ale dynashift nie dziala poprawnie. NIe działa na małych obrotach tzn poniżej 1300 obr i gdy zmienie na zakres A to czuje sie jakby koła sie kleszczyły (blokują np. ciągnik nie zjezdza z górki)? na zakresie D wszystko działa ok (nie blokują sie) Czy możliwe że to wina pompy hydraulicznej? Chociaż podnośnik działa bez zarzutu! Może miał ktoś z was podobny problem? Piszczie co wiecie.... pomocy :P
Mój sprzęt: Massey ferguson 3120, ursus 912, ursus 914 z turem, zetor 5211 i ursus c 330;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z Dynashift massey ferguson 3120 Dzisiaj, 05:48
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 18:54

problem z Dynashift massey ferguson 3120 dynashift to skąplikowane urządzenie i raczej zwróć się o pomoc do jakiegoś dobrego podkreślam dobrego mecghanika zamiast zakładać posta i słuchać cżęsto sprzecznych wypowiedzi które nie jednokrotnie zamiast pomóc mogą zaszkodzić ale moim zdaniem może być to sprawa komputera i kalibracji samego dynashiftu i moje pytanie takiego kupiłeś czy coś się ztało w trakcie eksploatacji?
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share massey3120

massey3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie głównie rolnictwem w szczególności maszynami ;) stąd też studiuję technikę rolniczą i leśną;)

Napisany 05 listopad 2009 - 20:34

problem z Dynashift massey ferguson 3120 kupilem go takiego... niechodzily wogole... wymienilem elektrozawór od dynashiftu, komputer jest ok... wiec niewiem! ale jesli chodzi op ciagnik jestem z niego bardzo zadowolony... ciagnik poprostu zaj...sty ;D
Mój sprzęt: Massey ferguson 3120, ursus 912, ursus 914 z turem, zetor 5211 i ursus c 330;)

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 21:17

problem z Dynashift massey ferguson 3120 ciągkiki są za....ste ale ten nie rozpina najprawdopodobniej odpowiednio koszy nie jest zgrany albo ma problemy z utrzymaniem ciśnień lub zurzyte tarczki bez rozebrania i diagnozy w warsztaCIE MOŻEMY GDYBAĆ ale to że nie działa przy niskich obrotach to dziwne ? nie spotkałem się z tym ale obstawiam komputer
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share massey3120

massey3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 11:31

problem z Dynashift massey ferguson 3120 No własnie.... przy wyższych obrotach przerzuca ale sie kleszczą... komputer był u naprawie i stwierdzili ze wszystko z nim ok. Mówisz ze to niejest wina pompy? gdyby miała za male cisnienie lub wydajnosc mogłaby niezałanczac? gdy sie zwiekszy obroty zwiekszy sie cisnienie i przełączy? Martwi mnie jednak msprawa z tym że na niskim zakresie kleszcza sie koła? Co to może być za przyczyna? wiesz może?

#6 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 13:34

problem z Dynashift massey ferguson 3120 Może być pompa jak nie daje ciśnienia ale wtedy były by i inne problemy typu problem ze skrętem z załączaniem wom i innych bo niby jest ona dwu sekcyjna ale zasilana tym samym olejem przez ten sam filtr więc nie padnie jedna sekcja a dróga będzie lala ale może też na trujdziale nie trzymać skoro twierdzisz że komp jest ok ale bez podpięcia i diagnozy nigdy się tego nie dowiedz bo przyjmujemy tylko możliwości a nie konktety a metoda na chybił trafioł jest droga więc zaproś dobrego mechanika niech się wepnie i wszystko będzie jasne ja jestem z Mazowieckiego nie wiem z kąd ty jesteś
Mechanika Rolnicza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share massey3120

massey3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 15:51

problem z Dynashift massey ferguson 3120 ja jestem z wielkopolski.... troche daleko ;p o jaki trójdział chodzi?? wymieniałem elektrozawór od dynashiftu (z prawej strony pod drzwiami za komputerem) i było przez jakis czas lepiej. Wymieniłem tylko jeden moze ten drugi tez by trzeba wymienic? Ty zajmujesz sie naprawianiem takich rzeczy? A co myslisz o obejsciu komputera? u nas przerabiaja elektronike wyrzucając komputer? Miałeś z czymś takim doczynienia?

#8 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 18:39

problem z Dynashift massey ferguson 3120 Chłopie zapomnij o tym nawet nie możesz tego zrobić w speed shiffcie to robili ale w rzyciu nie na dyna a poza tym to co z resztą AB wom przedni napęd co za idiota coś takiego wymyślił w ogóle żeby usuwać kompa gwarantuję Ze długo byś nie pojeździł, komputer odpowiada naprzykład za miękki start WOM bez niego walisz na sztywno urwane tarczki to mur beton a to tylko szczyt choinki kategorycznie odradzam tak naprawiamy to daleko nie daleko przyworzę ciągniki z naprawdę daleka twój może jeszcze nie jest zły ale napewno nalerzy mu się wizyta w dobrym zakładzie na porządny przegląd
Mechanika Rolnicza.

#9 Share massey3120

massey3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 19:10

problem z Dynashift massey ferguson 3120 przedni wom wszystko działa! Tyllko ten dynashift.... zakres D idealnie C juz gorzej a najgorzej AB... więc niewiem A ile byś chciał za przegląd? jest możliwość byś dojechał do mnie??

#10 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 21:51

problem z Dynashift massey ferguson 3120 jak daleko ja z siedlec
Mechanika Rolnicza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share massey3120

massey3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 10:53

problem z Dynashift massey ferguson 3120 kolego troche zadalkeko ok 420km...