Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej??

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 15:06

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? Więc tak kredyt spłacony czyli prasa sprzedana :P ...Czekamy teraz z utęsknieniem na dopłaty... Będę miał ich ok. 13 tyś zł... plus/minus mogę 2 tysie dołożyć żeby kupić jakiś ciągnik... Moje gospodarstwo liczy w tym momencie z 15ha plus dokupuje zawsze z 20 ha słomy do prasowania... Pracują na nim w tej chwili dwa ciągniczki mianowicie zetor 7211 z turem (ciągnik główny) i C330 ( on mało co robi: opryskiwacz, siewka nawozowa i funkcja przynieś wynieś pozamiataj... ) Poszukuje jakiegoś taniego ciągniczka by ciągał prasę rolkę bo 7211 troszkę ciężko ma z jd 550 z resztą tak to można byłoby od razu wozić a teraz najpierw się prasuje potem się wozi... a zależy człowiekowi na szybkości... Co byście radzili kupić?? Ja osobiście myślałem o C385 bądź o zetorku 8011 ale chyba to te same ciągniki są... O napędzie raczej zapominam bo za taką kase nie kupie a z resztą ciągnik jest bardziej zwrotniejszy bez przedniego napędu... co polecacie w tej kasie ??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? Dzisiaj, 09:54
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 listopad 2009 - 15:21

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? w zeszłym roku znajomy kupił trochę sprzętu z PROWu, m.in prasę zwijającą - nie wiem jaki model. Z racji że wziął też ciągnik z TURem to miał problem jak Ty bo albo prasowanie albo zwózka.
Kupił Ursusa 1002 - dał chyba 14tysięcy. Poprawił w nim parę rzeczy na kwotę 1 tysiąca PLN i ciągnik robi tylko przy tej prasie.
Imho dobrze zrobił bo ten ciągniczek ma ok 90KM
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 15:44

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? <<LANDINI 105,1982r,4x4>> (805469704) - Aukcje internetowe Allegro a co byś powiedział o takim, wiem że chcesz beż przedniego napędu ale cena nie jest chyba zbyt wygórowana (pod warunkiem że ciągnik jest sprawny, ale to dowiesz się pewnie dopiero przy oględzinach) z tych 16 tys pewnie jeszcze coś da się urwać bo ciągnik już trochę stoi na allegro a w sierpniu czy też lipcu kosztował chyba jak dobrze pamiętam 21 czy 22 tys. silnik jest w nim perkinsa 6 wolnossąca taka jaką mamy u siebie w kombajnie i spalanie u nas z m kosą wynosi ok 7l na godzinę zegarową

#4 Share mateusz99

mateusz99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 15:47

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? Ja Bym Ci polecił Ursusa 912,902 ale najbardziej c385 ponieważ masz tyle kasy ile potrzeba:D

#5 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 16:25

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? gazi taki ferguson pod inną nazwą :P Tylko pojawia się mały problem... Co on taki tani i czy do dopłat będzie jeszcze stał no i 6 cylindrów :/ wolałbym 4 bo wiadomo na łąki to ciągnik lżejszy i mniej spali :P ... Na 100% komfort lepszy niż w takim ursusie c385 chodź nie wiem jak tam jest po nigdy nie miałem okazji takim jeździć :D

#6 Share Lukasso

Lukasso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co rolnicze.
    i sport:)

Napisany 05 listopad 2009 - 16:36

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? U mnie przez ponad pół roku do prasy jest podczepiony ursus 5314(71KM) . robi kilka tysiecy balotów na rok i jedyny minus to brak rewersu a poza tym to bardzo dobrze sie spisuje z prasą więc jesli bys znalazł taki nie drogi ciąnik to powaznie sie zastanów nad tym :P osobiscie polecam.  

#7 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 16:41

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? No ciężki to on jest wg konedata waży ponad 4900kg, co do komfortu to moim zdaniem lepszy jak w tych ursusach, czy mniej spali to nie wiem, znajomy ma 914 to mówił że pali ok 7-8 na godzinę w lekkiej pracy, taki sam silnik w naszym kombajnie pali też ok 7 litry ale już w pracy na max dla kombajnu( bo 3m to jest nic na taki silnik w dodatku bez sieczkarni) więc spalanie może być podobne, a co taki tani to trzeba już go z bliska obejrzeć, mieliśmy już jechać go oglądać jak kosztował 20tys ale nie wyszło(i chyba dobrze). ale mając w perspektywie powiększenie gospodarstwa czy "wymyślenie" jakichś cięższych prac to może być całkiem "niezły" ciągnik. Mając te 100KM wałek włączysz na 1000obr, silnik na 1300-1400 i tej prasy czuł nie będzie i dość szybko pojedziesz.
A czy do dopłat będzie jeszcze to nie wiem ale przypuszczam że jeszcze trochę na allegro postoi

#8 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 16:53

U mnie przez ponad pół roku do prasy jest podczepiony ursus 5314(71KM) . robi kilka tysiecy balotów na rok i jedyny minus to brak rewersu a poza tym to bardzo dobrze sie spisuje z prasą więc jesli bys znalazł taki nie drogi ciąnik to powaznie sie zastanów nad tym :P osobiscie polecam.  

Czy ty umiesz czytać ? Przecież pisał że cena 13 tyś. zł. + 2 tyś. może dołożyć a raczej takiego ursusa 5314 za 15 000 zł. nie kupi :P

Za tą cene to chyba najlepszy będzie ursus c-385 tylko jego wadą jest mikropompka która napędza wałek i po dłuższym czasie wysiada
sami chcemy kupić c-385/902 lub 912
tu masz pare ofert tylko cena do 17 tyś
ursus c-385 912 c385 (797168800) - Aukcje internetowe Allegro
ZETOR 8011 / URSUS C-385 POLECAM !!! (798119288) - Aukcje internetowe Allegro
URSUS C-385 - Po remoncie KAPITALNYM (802399832) - Aukcje internetowe Allegro
Ursus 902 (799063342) - Aukcje internetowe Allegro
Ursus 902 (912) (804664761) - Aukcje internetowe Allegro

#9 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 12:24

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? A Panowie warto dołożyć te z 3 tysie na zetorka 8111?? Czym on się różni od 8011 oprócz kabiny??

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 17:11

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? możliwe że typem bloku silnika (w 8111 jest otworek na smarowanie turbiny z prawej strony czego może nie być w 8011 i ten blok z 8011może mieć po lewej stronie takie pokrywki, nie wiem czy miska olejowa między tymi blokami jest taka sama czy nie ale obstawiałbym że inna), może różnić sie też skrzynią - bebechy trochę inne wiem bo taką skrzynię miałem w swojej C385 (zewnętrznie wygląda tak sam i ma tyle samo przełożeń). Swoją skrzynie przesypaliśmy nowymi częściami bo blok skrzyni w obu przypadkach jest taki sam.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 17:44

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? @gazi miałeś jechać oglądać tego landini 105 z agllero???to jest dwa km ode mnie... :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 17:49

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? mieliśmy jechać ale dnia nie starczyło, a potem ford się trafił i już tam nie dojechaliśmy :P

#13 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 08:29

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? Nikita_Bennet dzięki czyli będziemy szukać 8111 :P No bo komfort jest bez porównywalny z 8011 i widać że jest to ciut nowszy ciągnik :P Ogólnie to tym landinim też się interesuje no ale 6 cylindrów raczej do mnie nie przemawia :( ...

P.S. qazi przeglądałem całą twoją galerie i chętnie bym Ci swoją C330 odprowadził do renowacji czyli nowy lakierek :( :) Bo teraz wygląda okropnie :D

#14 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 11:53

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? Ciągnik rolniczy ZETOR 8111, 1989r., 80KM - otoMoto za te kase to mysle ze warto tylko on chyba chodzil w turze to juz moze nie byc tak kolorowo
Ciągnik rolniczy Ciągnik ZETOR 8111 1985 rok zetor 8111 1, 1985r., 80KM - otoMoto
Zetor 8111 (799355629) - Aukcje internetowe Allegro
Ciągnik rolniczy ZETOR 8111 1985 rok zetor 8111 1985 rok, 1985r., 80KM - otoMoto
Ciągnik rolniczy Zetor 10111, 1992r. - otoMoto dziwnie tani
Z zetorow wszystko :P
Ursus 912 (799068774) - Aukcje internetowe Allegro
Ciągnik rolniczy Ursus 912, 1988r. - otoMoto
URSUS 1012 TURBO. !!!!!!!(ZETOR,MF,SAME) (807736550) - Aukcje internetowe Allegro
Ursus 1222 (799068725) - Aukcje internetowe Allegro
No to z ursusow i zetorow to chyba wszystko.JA na twoim miejscu wziolbym jakas 4 z turbo najlepiej te 1012 za 19500 moze troche droge ale na moje to sie opyla.

#15 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 15:25

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? może lepiej wziąć 6 cylindrowego to wałek przełożysz na 1000 i będziesz pykać na 1200 obrotów, bo nie wiem czy 4ka o mocy 70-80 koni da radę, nie znam się na prasach i ich zapotrzebowaniu na moc.
Kolega ma jakąś prasę zwijającą vicona, nowa z różnymi tam bajerami ale nie pamiętam bo mnie to zbytnio nie interesowało ( kostka nie wchodziła w grę bo za droga) i chodzi z nią NH T6080 PC i mówi że wolał by mieć do niej mocniejszy ciągnik. Zdziwiłem się bo w końcu ma coś 150, prawie 160 koni w nim i dodatkową moc na wom. Teraz miał brać drugi ciągnik z serii T6000 ale weźmie T7050 lub T7060 żeby lekko w prasie miał i horschu pronto 4 m.

#16 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 15:45

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? yarecki ona nie ma rotora ani noży więc myslę że to 80 KM do niej styknie :P zetor jakby miał z 10KM więcej to by śmigało to wszystko aż by huczało no ale takto w sianokiszonce to wolno się jeździ niestety i chmure sadzi... Ja będę celował raczej w 4 cylindrowca :D W każdym bądź razie muszę poczekać na dopłaty :P

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 16:15

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? co do propozycji z Ursusem C385 czy U902.
Dwa lata temu wzieliśmy znajomego z nową Warfamą i chyba C385 do belowania (albo U902-czwórka bez przodu i bez turbiny).
Uwierzcie mi że miał co robić i nie mógł popędzić a ostatnie dwie bele to ciągnik jęczał, stękał i walił ciemnym dymem. Może nie był już w dobrym stanie silnik itp ale ja bym raczej celował w coś z turbinką. Poza tym znajomy nie chciał zaczynać trzeciej beli i tak dobijał.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#18 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 17:32

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? @Luke wszystko jest do ustalenia ale to już na PW

#19 Share STANIK

STANIK

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 17:56

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej?? ja mam zetorka 8111 i prase WEGLER 12RP walcowa baloty 120-120 i dymka nie pusci . wiec mysle ze wystarczy ta moc a balotuje 3 lub 4 polowa nie jade za szybko poniewaz mam waski podbierak i nie chce jej zapchac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 20:14

yarecki ona nie ma rotora ani noży więc myslę że to 80 KM do niej styknie :D zetor jakby miał z 10KM więcej to by śmigało to wszystko aż by huczało no ale takto w sianokiszonce to wolno się jeździ niestety i chmure sadzi... Ja będę celował raczej w 4 cylindrowca :P W każdym bądź razie muszę poczekać na dopłaty :P

No, możliwe ja tam się nie znam, tamten chyba ma noże , rotor i inne różne rzeczy, coś tam z komorami bo są dwa typy ale w prasach jestem zielony, wiem tylko że są prasy kostkujące i rolujące i tyle na ten temat.
Ale tu chodzi o to żeby ciągnik miał dużą moc na wom, niektóre ciągniki o tej samy mocy na silniku mają różne moce na wom, w niektorych przypadkach mogą to być duże różnice. No ale w końcu między 8011/8011 a 7211 jest duża różnica w mocy, więc jeżeli mówisz że 7211 +10 koni da radę to 80tka też, ale zawsze lepiej mieć więcej mocy i jak masz możliwość to kup 4ke z turbiną.

Dodaj odpowiedź