Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niekończąca się opowiesć

287 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 18:09

Niekończąca się opowiesć Xemit-poważnie spędzasz tylko 100 h rocznie w ciągniku ?-też bym tak chciał Dodany obrazek .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niekończąca się opowiesć Dzisiaj, 07:39
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2009 - 18:14

Niekończąca się opowiesć 30 ha x 1,2 h orki + 30 x 1 h agregat uprawowo -siewny,20 h gruber.5 h agregat uprawowy 10 h tależowka.To tyle na ciągnik 80 km.Mam jeszcze dwa ciągniki 50 km ale w każdym max 70-80 mtg.Pronar z 2006 ma 420 MTG ,a sprzedany w 2008 MTZ z 1987 miał 2050 mtg.Niestety nie stać mnie na zachodni ciągnik ,przez co nie nabijam godzin jeżdżąc dla szpanu po wsi. ;)

#63 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 18:25

Niekończąca się opowiesć U mnie nawet gdybyś chciał to się nie uda poszpanować -wieś za mała a i do widoku przywykli Dodany obrazek -jakbyś chciał robić więcej mth rocznie to polecam krówki-mth zaczną się same nabijać....

#64 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 14 listopad 2009 - 18:30

Niekończąca się opowiesć to tobie wszystko jedno,jakoś wytrzymasz te 100 godz, ;) po tych 100godz to ty już pewnie na stojąco śpisz ;) a co dopiero poszpanować po wsi ;) na te ha to dobry sprzęt :)

#65 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 18:37

Niekończąca się opowiesć @Xemit sugerujesz że zachodnie ciągniki są 2 razy droższe od pronarów? Bo jak ja kupowałem ciągnik to pronar 82sa był niecałe 10 tyś tańszy od r3, no i ja zrobiłem ponad 400 mtg ;)
Może i do pola ten pronar/belarus się nadaje ale w łąki to chyba tylko do robienia melioracji i nawet szersze koła i most krzyżakowy nie pomoże jak jest z turem

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2009 - 18:40

Niekończąca się opowiesć Nie rozumiem -jakoś wytrzymasz to 100h,a za chwilę po tych 100h to ty pewnie na stojąco śpisz. ;) Niestety Pronar to tania marka ,więc nie muszę stać przy nim w nocy na warcie i zasypiać na stojąco.Zresztą do spania posiadam odpowiedniej wielkości łoże ,w którym poza spaniem uprawiam również sex.Ta druga czynność, owszem może być uprawiana na stojąco ,ale niestety nie w moim wieku.Ferdek jeśli pisałem o zachodnim ciągniku ,to mialem na myśli godnego przeciwnika dla MTZ.Niestety Lambo R3 do takich nie należy,co też ma uzasadnienie w jego skandalicznie niskiej cenie. ;)

#67 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 14 listopad 2009 - 18:51

Niekończąca się opowiesć jak byś miał zachodni ciągnik, to jeszcze mógł byś na stojąco,a tak technologia radziecka poz bawiła cię tej przyjemności ;)

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2009 - 19:00

Niekończąca się opowiesć Niestety brak prawej nogi nie ma nic wspólnego z technologią radziecką.Dyskomfortu kopulowania na stojąco nabawiłem się spadając z dachu poniemieckiej stodoły. ;)

#69 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 14 listopad 2009 - 19:11

Niekończąca się opowiesć Przejb@ne nie miec nogi ;)

#70 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2009 - 19:13

Niekończąca się opowiesć Coś Ty ,problem jest gdy stracisz jaja.Te dosłowne i te w przenośni. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 19:17

Niekończąca się opowiesć no tu by był DUZY problem ;)
Też mam problem z prawa noga - zgina mi sie tylko 35 stopni ;)

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2009 - 19:24

Niekończąca się opowiesć Musisz korzystać z usług kobiet podobnego wzrostu lub wyższych.Gdy będzie wyższa zawsze możesz stać na palcach ,przy równej wzrostem nie widzę problemu ,natomiast takie o wzroście karła wymagają przykucnięcia, a to przy twoim kącie zginania kolana wydaje się nie do zrealizowania,chyba że sprawa będzie odbywać się gdzieś w stodole to postawisz babsko na beliku i po problemie.Tylko z trumny nie ma wyjścia. ;)

#73 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 19:26

Niekończąca się opowiesć Hahaha ;) ;) Rozwaliło mnie to ;)

#74 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 19:29

Niekończąca się opowiesć @ferdek taki otrzaskany jesteś ale nie widzę zebyś zauważył ze pronar w porównaniu z innymi markami w swojej mocy ma dość szerokie lacze, ale Ty masz jeszcze szersze to masz okazje przykozaczyć ;)

@xemit co było powodem sprzedaży pronara?
82A miałes?

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#75 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 19:32

Niekończąca się opowiesć Xemit-musisz jeszcze uwzględnić długość nóg rzeczonej onej Dodany obrazek -bo może być tak że wysoka a nogi krótkie...no i balik wtedy jedynie sytuację ratuje,nie od rzeczy byłoby jeszcze uwzględnić długość przyrodzenia onego-no wiesz może dwa baliki Dodany obrazek

#76 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 19:37

Niekończąca się opowiesć @jaro o moje przyrodzenie nie musisz sie martwic ;) ;)

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2009 - 19:41

Niekończąca się opowiesć Nogi długie tułów krótki to budowa prostytutki - tak mówi starocerkiewne przysłowie.Dlatego wybieram te z krótkimi nogami,ma to również tą zaletę że taka wolniej się ewakuuje i w przypadku niedyspozycji łatwiej dogonić i spróbować ponownie.Choć często krótkie nogi idą w parze z szybkością przebierania nimi i wtedy pozostaje zaufana przyjaciólka-Tereska Rączkowska ;) .Marcin.Mtz-a sprzedałem a Pronara kupiłem.Powodem był zbyt słaby podnośnik i to że chciałem kupić coś nowszego.Trafiła się używka która miała 160 mtg w idealnym stanie to ją kupiłem.

#78 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 20:10

Niekończąca się opowiesć

@jaro o moje przyrodzenie nie musisz sie martwic Dodany obrazek Dodany obrazek

Przeczytaj uważnie to co napisałem powyżej-nie martwiłem się a wręcz odwrotnie Dodany obrazek .
Xemit-dogonić ???-myślałem że musisz się opędzać Dodany obrazek .

#79 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 01:11

Niekończąca się opowiesć Pożartować możemy zawsze, ale sugestie fanatyków mtz ostatnimy czasy dały mi się trochę weznaki dlatego może tak się udzielam w tym temcie, to co wybrałem uważam za njlepszy wybór w "tamtym" czasie gdy euro było tanie i kupiłem zachodnią maszynę w cenie minimalnie niższej od zetora ( uwzględniając wyposarzenie i dane techniczne) ale zawse ktoś "mądrzejszy" skomentuje jakie to głupstwo zrobiłem że miałbym 2 belarusy tylko jakie? belarus z wyposarzeniem takim jak r3 (tzn prawie takim) kosztowął by ponad 90 tys) może pronar i przeliczyłem to dokładnie że pronar byłby droższy jakieś 5 tyś od belarusa ( a mamy lepszą kabinę lepszą instalację elektryczną i opony) więc napewno warto dołożyć te 5 tyś, i co za radziecką myśl techniczną dał bym może z 10- 15% mniej niż za zachodni ciągnik to chyba niewiele, proponuje najpier porównać dokładnie dane techniczne i wyposażenie a nie ma co z pieniędzmi robić ten co kupuje belarusa!!! ( bo kupuje przestarzałą technologię za cieżkie pieniądze i nie wprowadza nic nowego) bo belarusa (dokładie takiego samego jak nowy belarus) to ja mogę mieć zamieniając starą c 330 czyli praktycznie za darmo ;) he he

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 listopad 2009 - 10:25

Niekończąca się opowiesć Ferdek sprawiasz wrażenie człowieka który sam siebie chce przekonać że dokonał właściwego wyboru kupując ciągnik.Czy po orce twoim ciągnikiem ,pszenica lepiej plonuje jak po np.Mtz-e,czy może jesteś w stanie ciągnąć nim przyczepy o większym ciężarze ,a może agregat uprawowo siewny ,który zapinasz ma większa wydajność,a może tez masz większy udzwig podnośnika?Niestety te wszystkie parametry albo nie mają wpływu na plon ,albo są podobne lub nieosiągalne przez twój ciągnik, a co najwyżej podobne.Owszem jest on ładniej pomalowany,pięknie oklejony nalepkami,ma bardziej opływowy kształt ,jest ciekawszy z wyglądu,nowocześniejszy,zapewnia lepszy komfort.Tylko niestety kosztuje więcej i najczęściej zakup okupiony jest albo kredytem ,albo brakiem środków na narzędzia które można by do niego zapiąć.Ja mam niewielkie gospodarstwo (w porywach uprawiam 35 ha ,a dziś 30 i więcej nie potrzebuje)i uważam że życie ludzkie jest zbyt krótkie by poświęcić je na zakup maszyn ,które kosztują dużo więcej, niż może gorsze ,ale umożliwiające tą samą pracę.Sam dochodzę do wniosku że niepotrzebnie kupiłem Pronara,robi to samo co stary Mtz,ma ten sam uciąg,oprócz słabszego podnośnika te same możliwości.Należało kupić Ursusa-Zetora 80-100km,za 30-35tyś,zainwestować w niego ewentualne 10 tyś i nie sprzedawać Mtz.Robotę bym wykonał tą samą,miał bym 2 ciągnik 80 km i parę złotych w portfelu.A że ciągniki są używane,no i co z tego,każdy kupiony jako nowy ,jest używany.Spróbuj wystawić swoje Lambo na sprzedaż ,a gwarantuję ci że nikt nie da 70% tego co kosztował,jeśli w ogóle ktoś go będzie chciał za takie pieniadze,a traktowany będzie jak używka.W swoich postach piszesz o częstych awariach Mtz i wiecznych kłopotach użytkowników tych ciągników.Ale jak Ja zauważyłem to najbardziej psują się one Tym co ich nie mają i to Oni są z nich najmniej zadowoleni ;) .A czy ty jesteś zadowolony ze swojego wyboru,wątpię,w jakim celu próbujesz tak się dowartościować negując Mtz.Dobry produkt powinien się sam obronić.Widzisz,ja mogłem kupić nawet JD,ba nawet Fendta,tylko po co?na Ch*** to biednemu.Kupiłem Pronara,mam do niego wszystkie potrzebne narzędzia krajowej produkcji, nie starsze jak 4-5 lat,a za zaoszczędzoną kasę wybudowałem w zeszłym roku dom i to wszystko bez udziału nawet grosza pomocy Unijnej ,ani złotówki kredytu.Kiedyś gdy będę już niedołężny i skazany na psie pieniądze z emerytury sprzedam nowy, lub stary dom zależnie od tego który wybierze następca i będę jako-tako żył.Fendt ,JD i Lambo razem wzięte nie będą wtedy już nic warte.Pozdrawiam Ferdek,jak będziesz starszy i osobiście finansował wydatki w gospodarstwie które pewnie przejmiesz zrozumiesz co napisałem,dzisiaj ja cie rozumiem.Mój syn zakleszczając po raz kolejny C-360 ,stwierdził że wypadało by kupić nowy ciągnik 50 km gdyż ten ma swoje lata,ja mu na to że będzie robił to samo co stary tylko portfel będzie o 60000 lżejszy,a jak gdzieś nim zahaczysz ,podrapiesz to joby murowane, a C-360 ewentualne 400zł za nową maskę i zaś nówka ,że się psuje?I ci z tego ,12 h i naprawiona , i to w domciu a i części przywiozą ,choćby w niedzielę.To się nazywa konflikt pokoleń ,kij wie kto ma rację?

Dodaj odpowiedź