Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niekończąca się opowiesć

287 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 19:55

Niekończąca się opowiesć

fakt że bardzo szczęśliwi są świeżo upieczeni posiadacze mtz, złaszcza jeśli przesiedli się z c 330 lub podobnych,

Nie tylko mtz'a bo kazdej marki i kazdy uzytkownik...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niekończąca się opowiesć Dzisiaj, 23:59
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2009 - 20:37

Niekończąca się opowiesć

@Xemit, bronisz mtz że to taki "normalny" ciągnik, ale wystarczy zapytać jakiegokolwiek posiadacza mtz kogoś kto ma kilkanaście lat tą bestie wystarczy, fakt że bardzo szczęśliwi są świeżo upieczeni posiadacze mtz, złaszcza jeśli przesiedli się z c 330 lub podobnych, zresztą ja też wiem doskonale co znaczy radziecka technologia z własnego garażu :P

Miałem takiego 21 lat.osobiście kupiłem go jeszcze "na przydział" i mimo iz już sprzedany ,następny właściciel złego, słowa na niego nie powie,ba jest szczęśliwy że go kupił.Życzę każdemu tak udanego ciągnika niezależnie od marki.

Co do Ursusa,to może to przykre,ale MTZ to ekstraliga w stosunku do badziewia które on reprezentuje z jedynym rodzimym 330 i licencją MF z lat 70, oraz kooperacją z Martinem z technologią lat 60.912 to wierzcie mi -żaden powód do dumy i dla producenta i własciciela.

#23 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 07 listopad 2009 - 11:33

Niekończąca się opowiesć Na polskim zazwyaczaj jeździłem. Albo na ruskim mieszane z polskim. To nie wina paliwa. Tylko wina silnika.

#24 Share marka

marka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 19:02

Niekończąca się opowiesć Sprawdziłem na zegarze elekrtonicznym w czasie orki 1 mtg ~ 1 godzinie zegarowej.

#25 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 18:24

Niekończąca się opowiesć Jak już dajecie porównania to tak ursusy miały wolnął skrzynie(do 25km/h) mtz(do 40) spalanie mtz ma miejsze osobiscie znam wiele osób które mówią że do ursusa ile wlejesz tyle spali więc moim zdaniem mtz jest równie dobry jak inne klasowe marki tylko ze ma mniejszy komfort za czym idzie przystępna cena bo przecierz aby miec komfort to polecam kupic samochód:)

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 20:22

Niekończąca się opowiesć Nie znam ciągnika który nie spali tego co się wleje,jeśli oczywiście jest sprawny.Z tym "równie dobry" to chyba też przesadziłeś.Owszem jest to wystarczający sprzęt do przeciętnego gospodarstwa <35-40 ha ,pozwalający na sprzęgnięcie z miarę logiczną maszyną. Czy tylko tyle lub aż tyle, to już zależy od gustu i zasobności portfela.

#27 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 13 listopad 2009 - 20:29

Niekończąca się opowiesć nie dodałeś jeszcze że to ekstraliga :)

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 22:12

Niekończąca się opowiesć szkoda słów na codzień muszę znosić mądrości posiadaczy mtz ile to ksztują częsci do mtz a ile do sdf i takie tam inne tylko że oni cały czas wymiają ceny tych częsci i co zmieniali a ja nie mam co wymieniać hehe bo nic nie zmieniam ha ha

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 22:20

Niekończąca się opowiesć A te biegi w Lambo ci jeszcze wyskakują jak jedziesz zbyt szybko po dziurach?Dalej pękają ci przewody paliwowe?Jak nie kupujesz ich nowych to chyba je łatasz.

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 22:24

Niekończąca się opowiesć przewody dorobiłem za gorsze a biegi nie wyskakują tzn rewers wyskakiwał :) takie tam problemy dorobne na dotarciu he he

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 22:29

Niekończąca się opowiesć A czytałem ,czytałem coś tam wbiłeś w podłogę,miedzy wajchę.A podskakuje jeszcze obciążony jak jedziesz po drodze. I mam radę na twoje kłopoty z odsłuchem radia przy włączonym wentylatorze.Daj w obwód zasilania silnika wentylatora kondensator.Ile masz Mth na dzisiaj?Czy faktycznie by przestał się kopać jak głębiej pług zapuścisz i by wydobyć więcej mocy polecasz lepsze paliwo typu 'Verwa"

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 22:35

Niekończąca się opowiesć na dzisiaj 520 mtg a z wentylatorem to rmfke troche zakłuca ale w sumie OK, zetke słucham he he :) no cóż takie czasy że i po niemcu trzeba po swojemu poprawić, czy poprawić iwana miał bym zdrowie to nie wiem :)

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 22:49

Niekończąca się opowiesć Zapamiętaj sobie raz na zawsze,IWANA się nie poprawia.To jest maszyna która "Gniotsa nie łamiotsa". :lol:P.S.I nie kopie się z byłe powodu z byle jakim pługiem choć śmiga na Redbulu :) He ,he,he,he.

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 22:54

Niekończąca się opowiesć @Xemit żeby nie było że się czepiam mam już jedną maszynę co się gniotsa nie łamiotsa a imie jej samara i tak Ci powiem że więcej jak zyję tak radzieckiej technologii nie chcę znać i widzieć, bo cóż mogę powiedzieć darmo nic co ruskie niechce mieć znać i widzieć :)

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 22:59

Niekończąca się opowiesć To podobnie jak ja olewam produkty włoskie.Mam niemiłe wspomnienia z Fiatem i więcej nigdy,on ani gniotsa,ani łamiotsa on zgnił.Stary masz w chacie Lambo ,a Samarą pomykasz?Ja tam odwrotnie ,ciągnik ruski, ale bryka nie wąska.P.s.Zresztą Łada to włoska technologia,stąd masz kłopoty z parchem.

#36 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 23:04

Niekończąca się opowiesć ale jaki efekt i wrażenie robi mówiąc że labo jeździDodany obrazek

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 23:10

Niekończąca się opowiesć Było kupić Iwana.Za zaoszczędzoną kasę wyrwał byś niezłą furę,laski by sikały w gacie jak byś śmigał po rejonie.A w Lambo to tylko na kolana i w poprzek przez kartoflisko.Trza być kurna joginem ,to nie na moje lata. :)

#38 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 23:31

Niekończąca się opowiesć Samara, to niemiecka technologia, na wiejskie drogi, to przecinak nie do zatrzymania. Swoją 2108 przekroczyłem 200tys i nie dolałem grama oleju, nic w zespołach napędowych nie wymieniałem.
Opracowało ją Porsche na zlecenie Rosjan.

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 23:43

Niekończąca się opowiesć Był to z pewnością najlepszy wytwór motoryzacji w krajach RWPG.Wymienialność walut i realne zarobki niestety zrobiły swoje i dzisiaj Samara w obliczu konkurencji jest jak porównanie osła z ogierem ,co nie wyklucza jazdy na ośle czy też mule.P.s Porsche to chyba tylko próbowało zrobić coś z silnikiem ,który zresztą był dużo bardziej nowoczesny jak w Polonezie(wałek rozrządu w głowicy,wał korbowy podparty na pięciu stopach który gwarantował dużo większe przebiegi między naprawcze)Dzisiaj 200tyś km nie robi żadnego wrażenia,taki silnik pracuje nie gorzej jak nowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 08:16

Niekończąca się opowiesć OO to kolega też miał z tym do czynienia więc jak o ruskich maszynach to i o samarce pozwolę sobie napisać to i owo, a myślę że odnieść będzie to można i do mtz, a więc silnik (licencja vw) i zawieszenie samary opracowali inżynierowie porshe i chwała im za to szkoda że tylko to :) i faktycznie zawieszenie i silnik wytrzymuje spokojnie 200 tyś po 150 tyś zmieniłem tylko jedną zwrotniczkę w przednim zawieszeniu, ale cala reszta tragednia do pewnego czasu samochód sprawował się w miarę, ale po 150 tyś tragedia nigdy nie wiadomo czy odpali i tak przez elektrykę po gaźnik ( gaźnik chyba jakaś licencja z programu kosmicznego CCCP) to jakieś membrany to przytkana dyszka to coś w elektryce i tak niekończące się problemy ale to tylko jeden temat, książkę można by napisać co stworzyli radzieccy inżynierowie, np. zużywające się (coraz cieńsze) tarcze hamulcowe przy nie zdzierających się klockach, konstrukcyjnie brak jakiejkolwiek elastycznej łączki w tłumiku podczas gdy silnik jest na poduszkach, nie wspominając że samochód fabrycznie jest krzywy i jedno przednie koło od 2giego jest ze 4 cm do przodu, podsumowując na polskich drogach było dużo samarek obecnie nie spotykane, powód taki jak opisałem do pewnego czasu jest OK ale jak zaczną się problemy z elektryką czy z gaźnikiem tak nikt nie potrafi dojść co i jak :) a jakość części woła o pomstę do nieba, no i jak czytam sobie tematy o mtz czy rozmawiam z właścicielami mtz to coś w ten deseń opisane problemy, więc mam takie zdanie o mtz i już :)

Dodaj odpowiedź