Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niekończąca się opowiesć

287 odpowiedzi na ten temat

#181 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 19:02

Niekończąca się opowiesć Dokładnie tak.... jaki jest każdy widzi, a dokładniej wie jak na nim popracował.... Powiem tak i krótko, ciągnik jest niezbyt paliwożerny, dobrze sprawujący się w warunkach do jakich go stworzono czyli polowych, ale jest dla tego rolnika , który ma czas na jego obsługę, ma pojecie o jako takiej mechanice, nie boi się sam rozebrać i złożyć. A jak ktoś nie jest mechanikiem, ani nie ma polotu do tego, nie ma cierpliwości, to nawet niech się w ta markę nie pcha bo szkoda chłopa i nerwów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niekończąca się opowiesć Dzisiaj, 09:26
  •  

#182 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 19:23

Niekończąca się opowiesć Pochodzę z najbiedniejszego regionu lubelszczyzny gdzie ziemia to sam piach i bagna w około jedynie kto ma hodowlę nie tyle może sobie pozwolić ale musi kupić nowy ciągnik, fakt Ci bez hodowli lub Ci co mają czas mogą się bawić w używane zachodnie sprzęty, więc co zrobić jak nie ma nigdy hajsu krecha na 15 lat i spłacamy no i wielu znajomych opowidało o tych belarusach że fajny bo tani bo nie ma kasy bo może warto, a potem dowiaduje się że pokupili przynajmniej zetory albo zachodnie ciągniki po 150-170 tyś plus maszyny, bo jak nazbierali na tego belarusa pomyśleli że może lepiej przeznaczyć tą kasę na wkład własny w kredyt ;) bo jaka jest różnica w spłacaniu belarusa a zetora? - 50zł miesięcznie?

#183 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 19:25

Niekończąca się opowiesć Ogólnie sam przymierzam się do zakupu ciągnika tej marki ( najprawdopodobniej nowy ) nigdy nie miałem styczności z tą marką cierpliwy za bardzo nie jestem wiec nie dziwić sie jak za 3 lata kupie 20 letniego zetora 7745 ;) ;) Ale mogę również za 3 lata zachwalać i porównywać do marek zachodnich ;)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#184 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 16 listopad 2009 - 19:27

Niekończąca się opowiesć ale jak z rozdzielacza to widac jakby cały bylby ulany, moze tez mu leciec z opasek skąd wiesz
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#185 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 19:36

Niekończąca się opowiesć Nie wiem skąd mu leci ale chyba z każdego możliwego miejsca Dodany obrazek -po prostu jest usrany olejem i już-co tam dużo mówić-rok temu sprzedawałem słomę jemu i jego sąsiadowi-ten przyjechał Białorusem tamten Pronarem (każdy z ładowaczem)-jako że bel było sporawo więc i ja pomogłem Zetorkiem-krótko i na temat-Zetor mimo 20 lat (w porównaniu z czteroletnimi tamtymi)-wyglądał jak nówka sztuka Dodany obrazek -żeby nie było-gospodarstwa mamy zbliżone wielkością.

#186 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 16 listopad 2009 - 19:42

Niekończąca się opowiesć poprosty nie dbają o ciągniki jak sie dba to z niczego i nigdzei ni9e leci czyli ile miej więcej ha mieli

więcej informacji na PW

#187 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 19:51

Niekończąca się opowiesć Tak jak kolega pisze albo jakiś uszczelniacz na rozdzielaczu lub ewntualnie wąż i cały ciągnik zapaprany. Na takim zetorze, czy ursusie to nie bedzie widać przecieku, bo pompe i rozdzielacz masz w srodku, a w mtz-ecie na zewnątrz. 
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#188 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 20:01

Niekończąca się opowiesć tak jak u mnie oryginalne zaciski na węzykach od oleju nie trzymały i leciał olej i na rozdizelaczu jak wymieniłem nan nowe odrazu ciągnik suchszy

więcej informacji na PW

#189 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 16 listopad 2009 - 20:13

Niekończąca się opowiesć widze ze wiecie gdzie najcześciej MTZ krwawi, ale z przodu niema zadnego rozdzielacza? tylko go przywieźli miał góra 5 mtg i już sie pocił, lało się z okolic wału napędowego przy przednim moście.

#190 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 20:18

Niekończąca się opowiesć Wystarczy, że jakaś złączka od wspomagania była nie dokręcona. Nie ma maszyn idealnych, nie raz widziałem jak koń pocił się w okolicach wałka, co tam się pociła, normalnie się lało ;)
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 listopad 2009 - 20:52

Niekończąca się opowiesć

...więc i ja pomogłem Zetorkiem-krótko i na temat-Zetor mimo 20 lat (w porównaniu z czteroletnimi tamtymi)-wyglądał jak nówka sztuka, żeby nie było-gospodarstwa mamy zbliżone wielkością.

znajomy ostatnio ursusiakiem UR2 914 (czyli jakby zetorkiem 8145) zafajdał z 300 metrów drogi.
Ciągnik odpicowany puszką farby bo kupiony od handlarza.
300 metrów zalane no i musi sobie znajomy kupic nowy olej do skrzyni.
Ma też MTZ80 i takiej akcji nigdy nie miał (ma go od nowości a przywiózł sam z białorusi).

Ogólnie sam przymierzam się do zakupu ciągnika tej marki ( najprawdopodobniej nowy ) nigdy nie miałem styczności z tą marką cierpliwy za bardzo nie jestem wiec nie dziwić sie jak za 3 lata kupie 20 letniego zetora 7745 ;) ;) Ale mogę również za 3 lata zachwalać i porównywać do marek zachodnich ;)

Nie tylko Ty się przymierzasz. Ja też się zastanawiam czy nie da sie przyspieszyć jakoś 2etapu w PROWie i właśnie strzelić sobie białorusa. I tak mając i 10145 i białorusa dałoby sie szybciej obrobić tą ziemię co jest. A jakby sie ziemi dokupiło to może w przyszłości siakiś zachodni ciągniczek bo na razie małe widoki na ziemię a w bardziej zaawansowany ciągnik nie ma co sie pchać szczególnie że Zetorkiem obrabiamy wszystko na czas.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#192 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2009 - 00:33

Niekończąca się opowiesć A ja dzisiaj miałem odwiedziny w kabinie swojego ciągnika.Po utylizacji produktu powstałego z fermentacji 15 kg żyta ,jestem w stanie za poranne piwo napisać post w którym osobiście potwierdzę iż Mtz to najgorszy ciągnik na świecie ,zobowiążę się do poruszania nim tylko w godzinach nocnych ,by nie uwłaczać godności polskiego rolnika,a jeśli sytuacja zmusi mnie do używania tej maszyny w dzień ,będę to robił w kominiarce, by zatuszować mój biały kolor skóry,który nie przystoi do poruszania się tym parchem.
Pozdrawiam Biało-czarnych.

#193 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 08:42

Niekończąca się opowiesć Widzisz Xemit ty musisz spożyć jakąś tam potworną dawkę produktu pofermentacyjnego (pamiętaj pierwsze 50 ml wylewamy Dodany obrazek ) żeby napisać kilka słów prawdy-muszę przyznać że dzięki temu różnisz się (i to in plus) od bandy sprzedajnych pismaków w polskojęzycznych gazetach którym to słowa prawdy nie wyszłyby spod pióra choćby i katowali się owym produktem po koniec dni swoich Dodany obrazek .
Pax,pax-od dzisiaj lubię Białorusa a Białorusinki jeszcze bardziej Dodany obrazek (swego czasu byłem z dziewczyną właśnie białoruskiego pochodzenia).Tylko proszę bez żartów typu "czy ciekła bardziej niż Białorus"-bo się wścieknę.

#194 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2009 - 09:03

Niekończąca się opowiesć @jaro rozbawiłeś mnie ostatnim akapitem swojego postu. ;)

@xemit w kwestii MTZ'a i i podobnych wytworów myśli technicznej, ciężko Cię wyczuć, raz tak, raz tak.

#195 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 09:05

Niekończąca się opowiesć Bobek-po prostu czasami @Xemit używa ciężkiej ironii .

#196 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 16:04

Niekończąca się opowiesć

A ja dzisiaj miałem odwiedziny w kabinie swojego ciągnika.Po utylizacji produktu powstałego z fermentacji 15 kg żyta ,jestem w stanie za poranne piwo napisać post w którym osobiście potwierdzę iż Mtz to najgorszy ciągnik na świecie ,zobowiążę się do poruszania nim tylko w godzinach nocnych ,by nie uwłaczać godności polskiego rolnika,a jeśli sytuacja zmusi mnie do używania tej maszyny w dzień ,będę to robił w kominiarce, by zatuszować mój biały kolor skóry,który nie przystoi do poruszania się tym parchem.
Pozdrawiam Biało-czarnych.

Xemit dobże robisz bo wkońcu ktoś musi te nadwyżki żyta zagospodarować,a jeśli ktoś jest abstynentem to pozostają wyrazy współczucia i gęste ruszta w piecu ;) .Dzieś dziś czytałem ,może na PPR że hałdy miału na punktach sprzedaży leżą i sie nie zmniejszają a na wsiach jakiś dziwny zapach sie wydob ;) .
PS.Wysokich procentów życze i uwaga na schodki w MTZ w drodze powrotnej ;)

#197 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 17 listopad 2009 - 16:21

Niekończąca się opowiesć co by nam kolega w nałóg nie popadł ;) kto nam takie fajne posty bedzie pisał ;) chyba ma znowu odwiedziny, albo pryska jeczmień bo nic nie pisze. ;)

#198 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 16:30

Niekończąca się opowiesć byle nie pryskał po spożyciu, bo to niezgodne z BHP ;) Ale kolega Xemit pisał, że ma w głębokim poważaniu unijne prawo ;)

#199 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 16:34

Niekończąca się opowiesć Wrzuta.pl - Traktorzysta oby nie przesadzić ;) trudna sztuka zejść z tego belarusa ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 16:52

Niekończąca się opowiesć Dla takiego to napewno  ;), mysle ze taki kierowca to już za kółko nie powinien siadać, pewnie ten rusek to po dwóch wiadrach spirytusu dlatego go troche rzuca  ;)

Dodaj odpowiedź