Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niekończąca się opowiesć

287 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marka

marka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 19:54

Niekończąca się opowiesć Kilka wieczorów poświęciłem na przejrzenie forum dotyczące MTZ i Belarusa i stwierdziłem że każdy ciągnik jest z innej bajki więc postanowiłem otworzyć własny temat na którym będę opisywał własne kłopoty z belarusem 820.3 rocznik 2008 i rozwiązania problemów, zwłaszcza że dzięki forum rozwiązałem już dwie "awarie"patrz problem z WOM w MTZ - Agrofoto.pl Forum - strona 2 i mtz nie odpala - Agrofoto.pl Forum
A na dzisiaj nowy problem czyli niedziałający wentylator nagrzewnicy oraz prawdopodobnie świeca żarowa .studiując schemat doszedłem do wniosku że za wentylator odpowiada przekaźnik pierwszy licząc od strony kierowcy i na kostce powinno być napięcie idące od bezpiecznika .Czy z tą awarią mogą mieć związek bezpieczniki zabezpieczające ładowanie i gdzie one są fizycznie w ciągniku ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niekończąca się opowiesć Dzisiaj, 06:17
  •  

#2 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 22:07

Niekończąca się opowiesć jeśli altelnator nie będzie Ci dobrze ładował to nie załączy wentylatorów

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 08:01

Niekończąca się opowiesć Ile masz już mtg to tylko twój belarus taki udany czy wszystkie?

#4 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 08:07

Niekończąca się opowiesć Ile masz na nim godzin?? Belarus to dobry ciągnik tylko że sie psuje :P :P

#5 Share GGrzesiek85

GGrzesiek85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 10:09

Niekończąca się opowiesć On ma świece żarowe czy ogniowe??? jaki masz problem? ciezko pali?

#6 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 16:12

Niekończąca się opowiesć @Marka zobacz czy nie sa zasyfione bezpieczniki, wentylator i styki mam ten sam problem z tym ale jakos nie moge sie zabrac do tego. Miałem to samo z halogenami mie dzialał mi wentylator i kiedy uprawialem bardzo sie kurzyło a że było gorąco to mialem otwarte drzwi i szyberdach w nocy okazało sie ze nie swieca halogeny ale wystarczyło puknać mocniej w podsufitke lub halogen i działaja. Musze sie zabrac za wyczyszczenie wszystkiego
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 listopad 2009 - 17:04

Niekończąca się opowiesć @marka

Wiesz - znam ludzi co mając ursusa szesciogarowego też rzucali ku***ami na przełącznik 12/24 i jakoś nie narzekają, że to zły ciągnik.
To że coś Ci wpadło pod dzwignię to też nie jest wada ciągnika a raczej operatora, przynajmniej tyle wywnioskowałem z tych postów.

Wiesz, wszystkie ciągniki się psują, czy to JD czy MF czy MTZ. Tylko zobacz ile Ciebie będzie kosztowała naprawa :P
Sam się rozglądam za takim MTZ'tem ale nigdzie w okolicy nie ma przedstawiciela aby sobie nim pojeździć i zobaczyć co można do niego wziąć dodatkowo.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#8 Share marka

marka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 21:54

Niekończąca się opowiesć No i włożyłem kij w mrowisko, wcale nie twierdzę że to zły ciągnik tylko spotkało mnie kilka awarii nie awarii które są tak straszne że aż mogą śmieszyć zwłaszcza że wentylator i świeca nie działały z powodu przepalonego bezpiecznika który nie wiem za co odpowiada gdyż według oznaczeń bezpiecznik od wentylatora jest dwie pozycje dalej a nad przepalonym widnieje ikona podnośnika. Wymieniłem wszystkie bezpieczniki z przezroczystą obudową tak żeby bezproblemowo było widać przepalony drut cdn.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 08:37

Niekończąca się opowiesć I tak Panowie właściciele MTZ macie teraz dobrze, ojciec wspomina jak w sklepach z częściami rolniczymi czy w gminie chłopy organizowali wypady po części do Czarnej Białostockiej, bo nigdzie nic nie można było kupić, MTZ jak się zepsuł to stał po kilka tyg a nawet mc-y nawet aż kilku chłopów się dogadało i pojechało do Czarnej Białostockiej, niektórzy robili tą trase w 1 dzień jak wyjechali o 2 w nocy, a psuły się wszystkie czy te w skr-ze czy u chłopów i to już na gwarancji, skr miał 2 mtz-ty co co raz tylko na lawecie zabierał w sumie to te mtz-ty w sk-rze służyły tylko do wyciągania c 385 gdy się zakopały, może to straszne co napisałem, ale taki wykład zrobił mi ojciec na temat MTZ-ta gdy pojawiły się nowe belarusy, więc się nie czepiajcie he he, jedyna zaleta tych ciągników to moc i uciąg, każdy wtedy przyrównywał żeby te mtz był tak bezawaryjne jak chociaż c 360 :P

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 listopad 2009 - 09:24

Niekończąca się opowiesć dziwne - u nas przeważnie dzwonili i potrzebne rzeczy przesyłano pocztą.
Tak do MTZta jak i Vladymirca. Telefon, nr katalogowy i przesyłką szło do ludzików.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 06 listopad 2009 - 13:20

Niekończąca się opowiesć Twoje problemy to nic w porownaniu z mojimi w pronarze. Silnik caly polecial. Kapitałke musiałem robic.

#12 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 17:23

Niekończąca się opowiesć @pronarek -zacznij troche zdawać sobie z tego sprawę co piszesz, eksploatowałes go zgodnie z zaleceniami producenta?

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2009 - 17:38

Niekończąca się opowiesć

I tak Panowie właściciele MTZ macie teraz dobrze, ojciec wspomina jak w sklepach z częściami rolniczymi czy w gminie chłopy organizowali wypady po części do Czarnej Białostockiej, bo nigdzie nic nie można było kupić, MTZ jak się zepsuł to stał po kilka tyg a nawet mc-y nawet aż kilku chłopów się dogadało i pojechało do Czarnej Białostockiej, niektórzy robili tą trase w 1 dzień jak wyjechali o 2 w nocy, a psuły się wszystkie czy te w skr-ze czy u chłopów i to już na gwarancji, skr miał 2 mtz-ty co co raz tylko na lawecie zabierał w sumie to te mtz-ty w sk-rze służyły tylko do wyciągania c 385 gdy się zakopały, może to straszne co napisałem, ale taki wykład zrobił mi ojciec na temat MTZ-ta gdy pojawiły się nowe belarusy, więc się nie czepiajcie he he, jedyna zaleta tych ciągników to moc i uciąg, każdy wtedy przyrównywał żeby te mtz był tak bezawaryjne jak chociaż c 360 :P

"Jedyna zaleta to moc i uciąg", a co, inne łaskę robią?Czy może ważny jest rodzaj lakieru lub zainstalowanych żarówek?

#14 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 06 listopad 2009 - 17:56

Niekończąca się opowiesć Tak pronar umnir byl dbany olej wymieniałem co 150 mth. Poprostu taki mi sie trafil :P Ale jest dobrze terazz trudno sie mowi.

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 18:02

Niekończąca się opowiesć Kolego @Xemit, inne laski nie robią, są poprostu mniej awaryjne :P

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2009 - 18:07

Niekończąca się opowiesć A ,o tym się dopiero przekonasz.Wszystko wymaga czasu.

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 18:54

Niekończąca się opowiesć @Xemit, bronisz mtz że to taki "normalny" ciągnik, ale wystarczy zapytać jakiegokolwiek posiadacza mtz kogoś kto ma kilkanaście lat tą bestie wystarczy, fakt że bardzo szczęśliwi są świeżo upieczeni posiadacze mtz, złaszcza jeśli przesiedli się z c 330 lub podobnych, zresztą ja też wiem doskonale co znaczy radziecka technologia z własnego garażu :P

#18 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 06 listopad 2009 - 18:55

Niekończąca się opowiesć u mnie jest 8 lat
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#19 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 19:40

Niekończąca się opowiesć

Tak pronar umnir byl dbany olej wymieniałem co 150 mth. Poprostu taki mi sie trafil :P Ale jest dobrze terazz trudno sie mowi.

no co z tego ze oleje wymieniales? Na jakim paliwie jezdziles?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 06 listopad 2009 - 19:41

Niekończąca się opowiesć Mój ojciec miał mtz jeszcze jak były na zlecenia za czasów PRL,robił nim przez 2 lata i mówi że dwa lata za dużo kupił 912 które teraz ja użytkuje,aaa i jeszcze ciężko było dziada sprzedać,wyprowadziliśmy go do Lublina na giełde i nawet nim do domu nie jeździliśmy tylko tam stał przez 3 miechy.

Dodaj odpowiedź