marka

Niekończąca się opowiesć

Polecane posty

timasz    55

wiesz ale jednak wydaje mi sie ze w mtz siedzi sie na wiekszej wysokosci niz w mf np 3050 i dlatego te bujanie ciagnika jest tak bardzo odczuwalne przez operatora pozatym z kim nie pogadasz to kazdy mowi ze ten ciagnik sprawia wrazenie niestabilnego na wzniesieniach (moze to tylko subiektywne odczucie ale jak sie jedzie kolem w bruzdzie na gorce robi sie cieplo)ale ja tam praktycznie go nie uzywam to pal to diabli(do orki mam tego rollerka)

pozatym WOM na tasmy ktory pod wiekszym obciazeniem sie slizga a naciaganie tasm jest dosc uporczywe bo trzeba do tego przesunac silownik od podnosnika (ze tak powiem w dupe moga sobie schowac takie rozwiazanie w tym womie dobrze ze ten ciagnik nie lata u mnie z prasa tylko z tym rozrzutnikiem to jeszcze moge to przezyc)

no i odpalanie w niskich temperaturach tez nie jest latwe nawet w nowych pronarach ale ja tam w zime nie latam tym sprzetem

reasumujac ma kilka zalet lecz wiecej wad jesli ktos jest wyrozumialy i lubi pomajsterkowac to bedzie zadowolony a jesli nie to nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma co ukrywać, wschodni przemysł i myśl techniczna, w gruncie rzeczy nic nie potrafiła sama zrobić, a jedynie adoptować z mniejszym lub większym skutkiem i było to dobre, do kiedy nie było za bardzo przekombinowane.... udany silnik MTZa to konstrukcja caterpilara, wladymirec to niemiecki silnik, kałasznikow to niemiecki sturmgewehr, t34 to pochodna rozwojowa wersja czołgu szybkiego Jamesa Waltera Christi, słynny kamaz to japońska ciężarówka (na pierwszych wersjach były jeszcze japońskie napisy (sic!). mnóstwo technologi, które zostały albo zdobyte na wojnie, albo zdobyte przez wywiad, albo po prostu chamsko ściągniete bez obawy o karę za złamanie praw patentowych....

O tu cie chyba poniosło.Konstrukcja AK 44 jest powojenna i rodzimie rosyjska.Samochody Kamaz nie mają sobie równych w rajdzie Dakar i niestety są dużo bardziej dzielne niż słynny Mercedes ,Mann i Daf.Sztuka jest korzystać z wynalazków lub zdobywać je siłą.Ilość noblistów w naukach ścisłych pochodzących z Rosji jest imponująca,medycyna ,fizyka ,chemia i matematyka to potęga w tym kraju.SU-27 to myśliwiec szturmowy do którego porównuje się wszelkie samoloty produkowane do dzisiaj.Rosyjskie okręty podwodne to wyższa szkoła jazdy ,a F16 które to kupili Polacy nazywane są latającym złomem.Smieszą mnie opinie o naszych wschodnich sąsiadach ,jeśli sami mamy tylko jedną M.Skłodowską-Curie ,a motoryzacja kończy się na Syrenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Niestabilność mtz wynika raczej z bardzo małego rozstawu kół i dość wysokiego prześwitu a wyoko umieszczona kabina potęguje dodatkowo wrażenia

@Zbigi chciał nie chciał, może i taki nowy belarus kilka lat popracuje ale ja miałem na myśli używanego, bo miałem wielokrotnie propozycja kupna czy zamiany na c 330 ale i tak nie zamienił bym na c 330 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A ja tam c330 na mtz wymienilbym bez wachanie, bo np w moim gosp to taki ciapek nic nie da rady zrobic i jest nieprzydatny, a po zatym mtz a ciapek to przecierz ogromna roznica. Ale jkaby nie było to belarus jakos prosperuje, nie jak nasz rodzimy ursus ktory wielokrotnie byl na skraju bankructwa. A inne polskie maszyny to tez szkoda slow na ten zlom co w polse jest produkowany, niestety taka prawda. A rafi11 widac ze nie ma pojecia o czym pisze cos tam podslyszał i pododawał od siebie i mamy puszczona famę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O tu cie chyba poniosło.Konstrukcja AK 44 jest powojenna i rodzimie rosyjska.Samochody Kamaz nie mają sobie równych w rajdzie Dakar i niestety są dużo bardziej dzielne niż słynny Mercedes ,Mann i Daf.Sztuka jest korzystać z wynalazków lub zdobywać je siłą.Ilość noblistów w naukach ścisłych pochodzących z Rosji jest imponująca,medycyna ,fizyka ,chemia i matematyka to potęga w tym kraju.SU-27 to myśliwiec szturmowy do którego porównuje się wszelkie samoloty produkowane do dzisiaj.Rosyjskie okręty podwodne to wyższa szkoła jazdy ,a F16 które to kupili Polacy nazywane są latającym złomem.Smieszą mnie opinie o naszych wschodnich sąsiadach ,jeśli sami mamy tylko jedną M.Skłodowską-Curie ,a motoryzacja kończy się na Syrenie.

Zgadzam się z tymi słowami ;) . Rosjanie mają niesamowitą technologię, zwłaszcza wojskową, np śmigłowiec o udźwigu 40 ton, o którym mało kto wie. Amerykański Chinook jest daleko w tyle. Niestety władze wyraźnie odpuściły motoryzację i rolnictwo(stać ich było na więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

OO to kolega też miał z tym do czynienia więc jak o ruskich maszynach to i o samarce pozwolę sobie napisać to i owo, a myślę że odnieść będzie to można i do mtz, a więc silnik (licencja vw) i zawieszenie samary opracowali inżynierowie porshe i chwała im za to szkoda że tylko to ;) i faktycznie zawieszenie i silnik wytrzymuje spokojnie 200 tyś po 150 tyś zmieniłem tylko jedną zwrotniczkę w przednim zawieszeniu, ale cala reszta tragednia do pewnego czasu samochód sprawował się w miarę, ale po 150 tyś tragedia nigdy nie wiadomo czy odpali i tak przez elektrykę po gaźnik ( gaźnik chyba jakaś licencja z programu kosmicznego CCCP) to jakieś membrany to przytkana dyszka to coś w elektryce i tak niekończące się problemy ale to tylko jeden temat, książkę można by napisać co stworzyli radzieccy inżynierowie, np. zużywające się (coraz cieńsze) tarcze hamulcowe przy nie zdzierających się klockach, konstrukcyjnie brak jakiejkolwiek elastycznej łączki w tłumiku podczas gdy silnik jest na poduszkach, nie wspominając że samochód fabrycznie jest krzywy i jedno przednie koło od 2giego jest ze 4 cm do przodu, podsumowując na polskich drogach było dużo samarek obecnie nie spotykane, powód taki jak opisałem do pewnego czasu jest OK ale jak zaczną się problemy z elektryką czy z gaźnikiem tak nikt nie potrafi dojść co i jak ;) a jakość części woła o pomstę do nieba, no i jak czytam sobie tematy o mtz czy rozmawiam z właścicielami mtz to coś w ten deseń opisane problemy, więc mam takie zdanie o mtz i już ;)

Jesli silnik w Samarze to licencja VW ,to może uświadomisz mnie w jakim modelu VW był montowany oryginał.Po drugie ,punkt skupu złomu jest w każdej większej miejscowości,sprzedaj tam Samarę i kup coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie wiem w jakim od wielu osób słyszałem że to licencja wv ale nie są to sprawdzone informacje, tak sprzedaj i autobusami się wozić? Dla mnie to samochód awaryjny, czasami stoi po 4 miechy ale czasami się przydaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Xemit-raczej AK-47 no ale to raczej literówka,owszem SU-27 to wspaniała maszyna ale awioniką chyba z lejtka odstaje od Amerikancow biggrin.gif -no a niestety na współczesnym polu walki brakuje okazji aby sobie z działek postrzelać i wygrać walkę powietrzną korzystając z większej manewrowości-niestety koniec z romantyką-rakiety załatwiają sprawę.

Mariusz X-tak mają ten śmigłowiec tyle że zauważ jak często był wykorzystywany w porównaniu z Chinookiem -Rosjanie słynęli z tego iż często prezentowali coś co w praktyce nie miało praktycznego znaczenia biggrin.gif .

No ale do rzeczy-oprócz M.C Skłodowskiej zaręczam że mieliśmy mnóstwo utalentowanych naukowców,konstruktorów,inżynierów-większość z nich została PLANOWO eksterminowana-czy to przez Niemców czy to przez naszych słowiańskich braci-Rosjan-dlatego też sku...ynom nie mogę darować dzisiejszych wypowiedzi w TV,prasie czy gdziekolwiek-znacie chyba to przysłowie -"kurica nie ptica...."?-tak nas traktują-zostaliśmy przez nich wielokrotnie okradzeni ,każdy polski wynalazek powstały po 2 WŚ musiał przejść przez ichnią "cenzurę" i albo trafić do produkcji albo zniknąć na zawsze albo też pojawić się jako rdzennie radziecki wynalazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To może Antonov 225 będzie lepszym przykładem? Lata do dziś, Amerkanie próbowali zbudować większy samolot, ale nie nadawał się do latania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Autobusem jechałem może 15 lat temu,ładą śmigałem ostatni raz w 1981 r i był to model 2106.Może dlatego że zamiast Lambo mam Iwana to problemy z samochodem są mi obce.Ale w ciągniku spędzam 100h, natomiast w samochodzie 500 a może i więcej ,więc auto musi być dobre P.S..VW nie ma nic wspólnego z silnikiem w Samarze ,choć tak naprawdę nie jest on powodem do wstydu.Jaro ,niestety świat jest tak skonstruowany że silniejszy ma racje.By nie być okradanym,eksterminowanym itd wystarczy się po prostu obronić.A tego prawa nikt nikomu nie odbiera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Xemit-poważnie spędzasz tylko 100 h rocznie w ciągniku ?-też bym tak chciał smile.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

30 ha x 1,2 h orki + 30 x 1 h agregat uprawowo -siewny,20 h gruber.5 h agregat uprawowy 10 h tależowka.To tyle na ciągnik 80 km.Mam jeszcze dwa ciągniki 50 km ale w każdym max 70-80 mtg.Pronar z 2006 ma 420 MTG ,a sprzedany w 2008 MTZ z 1987 miał 2050 mtg.Niestety nie stać mnie na zachodni ciągnik ,przez co nie nabijam godzin jeżdżąc dla szpanu po wsi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie nawet gdybyś chciał to się nie uda poszpanować -wieś za mała a i do widoku przywykli smile.gif -jakbyś chciał robić więcej mth rocznie to polecam krówki-mth zaczną się same nabijać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

to tobie wszystko jedno,jakoś wytrzymasz te 100 godz, ;) po tych 100godz to ty już pewnie na stojąco śpisz ;) a co dopiero poszpanować po wsi ;) na te ha to dobry sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Xemit sugerujesz że zachodnie ciągniki są 2 razy droższe od pronarów? Bo jak ja kupowałem ciągnik to pronar 82sa był niecałe 10 tyś tańszy od r3, no i ja zrobiłem ponad 400 mtg ;)

Może i do pola ten pronar/belarus się nadaje ale w łąki to chyba tylko do robienia melioracji i nawet szersze koła i most krzyżakowy nie pomoże jak jest z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie rozumiem -jakoś wytrzymasz to 100h,a za chwilę po tych 100h to ty pewnie na stojąco śpisz. ;) Niestety Pronar to tania marka ,więc nie muszę stać przy nim w nocy na warcie i zasypiać na stojąco.Zresztą do spania posiadam odpowiedniej wielkości łoże ,w którym poza spaniem uprawiam również sex.Ta druga czynność, owszem może być uprawiana na stojąco ,ale niestety nie w moim wieku.Ferdek jeśli pisałem o zachodnim ciągniku ,to mialem na myśli godnego przeciwnika dla MTZ.Niestety Lambo R3 do takich nie należy,co też ma uzasadnienie w jego skandalicznie niskiej cenie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

jak byś miał zachodni ciągnik, to jeszcze mógł byś na stojąco,a tak technologia radziecka poz bawiła cię tej przyjemności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety brak prawej nogi nie ma nic wspólnego z technologią radziecką.Dyskomfortu kopulowania na stojąco nabawiłem się spadając z dachu poniemieckiej stodoły. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Coś Ty ,problem jest gdy stracisz jaja.Te dosłowne i te w przenośni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Musisz korzystać z usług kobiet podobnego wzrostu lub wyższych.Gdy będzie wyższa zawsze możesz stać na palcach ,przy równej wzrostem nie widzę problemu ,natomiast takie o wzroście karła wymagają przykucnięcia, a to przy twoim kącie zginania kolana wydaje się nie do zrealizowania,chyba że sprawa będzie odbywać się gdzieś w stodole to postawisz babsko na beliku i po problemie.Tylko z trumny nie ma wyjścia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

@ferdek taki otrzaskany jesteś ale nie widzę zebyś zauważył ze pronar w porównaniu z innymi markami w swojej mocy ma dość szerokie lacze, ale Ty masz jeszcze szersze to masz okazje przykozaczyć ;)

 

 

@xemit co było powodem sprzedaży pronara?

82A miałes?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Xemit-musisz jeszcze uwzględnić długość nóg rzeczonej onej smile.gif -bo może być tak że wysoka a nogi krótkie...no i balik wtedy jedynie sytuację ratuje,nie od rzeczy byłoby jeszcze uwzględnić długość przyrodzenia onego-no wiesz może dwa baliki biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj