Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem.

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 00:17

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. Pytanie kieruję do użytkowników paszowozów z poziomymi ślimakami. Jakie mają zapotrzebowanie na moc w stosunku do pojemności. Ile wynosi średni czas mieszania TMR-u? Czy taki wóz paszowy poradzi sobie z rozdrobnieniem beli kiszonki? Wśród ofert na rynku wtórnym przeważnie spotkać można maszyny z poziomym układem mieszania. Sprzęty te w większości są sprowadzane z Europy zachodniej. Czy mnogość tych ofert świadczy o tym że ta technologia się nie sprawdziła i wszyscy przechodzą na paszowozy z pionowym ślimakiem? Dodam jeszcze, że większość firm odchodzi od poziomych mieszadeł i promuje pionowe slimaki. Sam myślę o zakupie używanego wozu paszowego. Niestety nie mam możliwości zobaczenia takiego wozu w pracy i ocenienia samemu jego zalet i wad.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. Dzisiaj, 23:25
  •  

#2 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 22:22

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. Z wozem paszowym o pozilomych ślimakach jest jeden problem, rzadko zdarza się żeby można było wyłączyć w nich noże. Czyli po kilku minutach wymieszania i pocięcia TMRu jedziesz zadać paszę to nim dojedziesz pierwsza grupa ma ładną strukturę, ostatnia ma sieczkę.
Natomiast bardzo ładnie tną, rozdrabniają i mieszają wsad, aż za dobrze...

#3 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 10:58

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. Na tym filmie pokazane jest szczegółowo jak taki paszowóz miesza paszę.

Może ktoś ma film jak rozdrabnia belki sianokiszonki?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 11:05

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. Myśmy mieli paszowóz DeLaval 12m3 to nie za bardzo byliśmy z niego zadowoleni . Poziome ślimaki są mocniej obciążone niż pionowe , dosyć często się urywał cały ślimak i musieliśmy mieszać na jeden aż do przyjazdu ślusarza , teraz mamy Trioliet Solomix 2 2400 24m3 i pionowe ślimaki są super bardzo szybko tną na krótkie kawałeczki dokładnie jest wymieszana pasza z kiszonką . Ciągnik nie musi tak długo być na wysokich obrotach :lol:

#5 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 12:39

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. 24m?? to jednorazowo dla 150 krów gdzieś mieszasz tak??
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#6 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 30 grudzień 2009 - 13:03

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. Znajomy kupił wóz "Supermix Daweke" czy jakoś tak, jak wyglądają noże w takim wozie bo on jest chyba tylko do ciętych pasz. Jak powinien być wyposażony wóz z poziomymi ślimakami aby rozdrabniał bele?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#7 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:35

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. ja mam strautmanna 1000s , samozaładowczy z wibratorem i 4 slimakami poziomymi. mieszam podczas załadunku i około 2 minuty po skończeniu ładowania. do beli sianokiszonki raczej sie nie nadaje. sianokiszonkie robie przyczepa samozbierajaca w pryzmie i paszowów super wycina. paszowóz kupiłem używany i przez 5 lat uzytkowanie wymieniałem tylko dno i pare noży. u mnie chodzy przy tym 912 i daje sobie rade. jak planujesz robic sianokiszoke w belach to kup sobie lepiej z pionowym. ja z mojego jestem bardzo zadowolony.

#8 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:26

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. Adrianos ;[ Na oborę wolnostanowiskową gdzie chodzi około 215 krów to trzeba na dwa razy jeden pełen wozik nakarmi calutką jedną stronę potem drugi mieszamy i druga strona :lol: Ale poprzednim musieliśmy na 4 razy , to jeszcze się pod śniadaniu mieszało :) A tak to Same Silver 130 KM ukręci 24m3 i raz dwa nakarmione , jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z tego paszowozu :) Tylko jeszcze musimy dorobić taką żmijkę żeby wciągała paszę do paszowozu ponieważ jak trzeba te 20 worków wsypać na ładowarkę to krzyże w 2 miechy powysiadają ;[ :)

Co do ślimaków to podpisuję się pod tym co napisał arturs860 jeżeli bele to lepiej pionowe jak pryzma to spokojnie sobie poradzą poziome ponieważ poziome nie radzą sobie z przepchnięciem beli :) W tym paszowozie z pionowymi są między ślimakami dwa duże przeciwnoże jak się dobrze wrzuci bele to jak przepchnie na drugi ślimak już balot jest rozwalony cały :)

#9 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 14 styczeń 2010 - 00:27

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. ja mam paszowóz keenan 14m3 z wałkiem poziomym i jestem zadowolony i c-360 radzi sobie naprawede bardzo dobrze
wrzucam także bele bo mam przystawke do belotów i ciągnik ma owiele lżej przy poziomym i lepiej wymiesza

#10 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 09:50

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. kazikrol a mieliście kiedyś wóz z pionowymi ślimakami ??? Jesteś pewien że poziome mają lżej ? Ja bym nie powiedział . Wg mnie pionowe mają dużo lżej .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 09 marzec 2010 - 00:29

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. Wito jestem pewien w 100% że paszowozy z poziomym ślimakim mają lżej ponieważ:
Przyjeżdżali do mnie przedstawiciele firm z paszowozami np:Sano, Kuhn(z pionowymi ślimakami) i są zdziwieni że c-360 daję rady przy paszowozie 14m3
Mówią, że nawet mowy niema żeby c-360 pokręciła paszowóz o takiej z pionowym ślimakiem

#12 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 09 marzec 2010 - 08:54

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. Mógłbyś zrobić fotkę tej przystawki?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#13 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 13 marzec 2011 - 23:02

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. Kolego @kazikrol , zgadzam się że paszowóz keenan ma mniejsze zapotrzebowanie na moc. Tylko jest to konstrukcja nowatorska, jedyna firma która robi wozy w ten sposób. faktycznie jest to "poziomy" wóz paszowy, tylko sposobem rozdrabniania odbiega on od innych poziomych wozów. Poziome wozy nie radzą sobie za dobrze z rozdrabnianiem bel( z dwoma wałkami na dole dają radę.Dlatego jak poprzednicy są to wozy dobre jeśli sianokiszonka jest robiona w pryzmach czy silosach, nie polecam do bel.

#14 Share PawelSG

PawelSG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 16:59

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. oczywiscie ze poziome mają lżej... przekładnia kątowa potrzebuje wiecej mocy.. a zakładanie przekładni redukcyjnej to złudna oszczednosc.. mieszamy przy uzyciu mniejszej mocy za to 2x wydłuzamy czas mieszania, no i dwie przekładnie to 2x wiecej czesci, 2x wiecej do psucia. w poziomych slimakach jest jedno tempo mieszania i jedna przekładnia, zadna redukcja nie jest potrzebna. a tak na marginesie c-360 to wg mnie nie jest ciagnik który powinien pracowac z wozem paszowym. pozdrawiam

a jesli chodzi o wyeliminowanie ciecia(w wannie) w wozach poziomych jest to zaden problem. np w gospodarstwie w OHZ Osięciny pracuja 3 wozy z poziomymi ślimakami i w kazdym z nich ciecie w wannie jest wyeliminowane.

#15 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 19 marzec 2011 - 09:16

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. @PawelSG w poziomych jest jedna przekładnia ale przełożenie jest duże. Mam osobiście Walker to jest najpierw jedna przekładnia zmieniająca obroty ,potem jest planetarna( lub dwie) i wtedy dopiero idzie na główny ślimak. Na chłopski rozum więcej będzie potrzebować mocy paszowóz w którym zbija się cała masa w jednym miejscu i tam jest "przepychana" przez noże niż w takim którym masa jest rozrzucana i nie opiera się o żadne części. `Wyeliminować można cięcie, tylko że robisz to przez zdejmowanie noży co jest nieuzasadnione bo wtedy paszowóz ma większe obiciążenie. Nie można wyłączyć cięcia w trakcie mieszania!

#16 Share PawelSG

PawelSG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 12:25

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. http://rpt.pl/index.php?content=1312

#17 Share Krzysiek07120

Krzysiek07120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 08:58

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. Mam pyatnie do posiadaczy lub osób, które sie orientują w cenie paszowozów z poziomymi wałkami, jakie firmy je produkują. Interesuje mnie paszowóz 12m3.

Edytowany przez Krzysiek07120, 19 czerwiec 2014 - 20:31.

#18 Share WontekToJa

WontekToJa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:53

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. http://paszowozy.com...-bez-frezu.html
Osobiście nie mam takowego ale to dobry sprzęt .

#19 Share iktornR

iktornR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 20:21

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. Ja mam kvernlanda szczerze rewelacyjny ursus 360 3 p ciągnie 8.5 m3 mam nadstawke która zwiększa do 10 m.Cena 12 m to 135 tyś brutto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 04 listopad 2014 - 22:01

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem. Zaco. Seco. Frezine. Kvernekand.

Dodaj odpowiedź