Zaloguj się, aby obserwować  
Nikita_Bennet

KRUS i jesienne zmiany w 2009roku

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

Witam.

W ostatnich kwitkach (druczkach do opłacenia) z KRUSu znalazły się inne papierki - chodzi mi o oświadczenie które trzeba wypełnić (że posiadam tyle a tyle hektarów przeliczeniowych). Jak to jest u was - też macie dostarczyć kopie nakazu płatniczego z tym "oświadczeniem"?

Także macie niby 14 dni na dostarczenie tego?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A to ciekawostka-znajomi też mi o tym wspominali-ale do mnie nic takiego nie przyszło-co tam jest dokładnie i jakimi groźbami te żądania popierają biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Sorki że może nie na temat, ale musze się zapytać jak to jest z tym ubespieczeniem domownika w KRUS, w tej chwili nie pracuje i pomagam rodzicom w gosp. czy mogą płacić za siebie składkę krus i przez jaki czas, czy całą czy tylko ubespieczeniową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@jaro

w papierkach nic nie ma - masz dostarczyć im podpisane oświadczenie że masz tyle a tyle ha przeliczeniowych + kopie nakazu podatku rolnego.

Co do "żądań" to - nie wysłali tego poleconym, więc nie wiedzą kiedy odebrałem a jestem teraz u znajomego i wrócę w grudniu po południu i wtedy przejrzę skrzynkę na listy gdzie listonosz wrzuca wszystkie listy których nie trzeba podpisać :D

No i oczywiście wtedy im to dostarczę w ciągu 14 dni od otrzymania :)

A tak poważnie - nic poważnego nie ma, są podane jakieś przepisy itp, nie mam tego pod ręką. Tylko po co im kopia nakazu - pokazać im mogę tę kopię żeby uwierzyli ile mam hektarów ale nie chcę dawać do swoich akt bo oddział KRUSu gdzie podlegam niezbyt dba o bezpieczeństwo danych rolników bo pokazują byle obszczymurkom kto na co się leczył no i kierowniczka mnie pamięta bo wytknąłem jej troche błędów na publicznym zebraniu w działaniach prewencyjnych których to KRUS był sponsorem.

 

 

@Kuki19

Jaśniej waść jaśniej.

Jako domownik jak będziesz miał wypadek to nie wiem jak jest z ubezpieczeniem. Też muszę sie rozeznać w tej sprawie co tak naprawdę daje ubezpieczenie jako "domownika" bo składka jest niższa ale nie wiem czy nie lepiej notarialnie wydzierżawić 1ha ziemi i niech ta osoba będzie niby rolnikiem i ma pełne ubezpieczenie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woytas    1

@Kuki19 uczysz się gdzieś? Nie chcę wprowadzać w błąd, ale ja rejestrowałem się jako domownik w ostatni czwartek, nie uczę się i nie pracuję poza gospodarstwem rodziców, więc będę opłacać chyba całą składkę ubezpieczeniową. Jeśli np. studiujesz zaocznie to wtedy masz wybór jak opłacać, lub przedstawić zaświadczenie o kontynuacji nauki i nie płacić. Tak przynajmniej mówili w moim oddziale KRUSu, (ale to była taka bieganina w stylu "ale to nie u mnie proszę się zgłosić do pokoju nr 4" itd.). Tak na marginesie to nie jestem przekonany do kompetencji sporej części urzędników.

 

Przy okazji jeśli będziesz się rejestrować to najlepiej mieć przy sobie:

-wszystkich współposiadaczy gospodarstwa :D z dowodami osobistymi, NIPami i nakazem, datą rozpoczęcia prowadzenia przez nich gospodarstwa (można sprawdzić w KRUS),

-świadectwo ukończenia szkoły (kazali mi przynieść, ale się nie przydało),

-swój dowód i NIP,

 

Teraz na temat

Przy okazji wypełniania wniosków wyszło na jaw, że powierzchnia gospodarstwa z nakazów w porównaniu z tą w ich bazie danych nie zgadza się o +/- 10 ha przeliczeniowych. To trochę dziwne, bo powierzchnia nie zmieniła się od początku prowadzenia gospodarstwa przez rodziców. Urzędniczka próbowała nam wmówić, że dokupiliśmy ziemi, a nie podaliśmy, żeby mniej płacić. Nie wiem, jak się to dalej rozwinie, ale już taki urok posiadania ziemi w 2 gminach, w dodatku w różnych powiatach :)

 

Edit: nie wiem jaka to jest składka, bo to dopiero przyjdzie pocztą. Myślę, że w razie wypadku nie powinno być większych problemów, ale kto ich tam wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3020

wszystkim przysylaja takie papiery? bo u mnie byl tylko o zmianie terminu platnosci,chyba ze cos bylo na drugiej stronie .a wywalilem to do kosza.

to pewnie jest zwiazane ze zwiekszeniem skladki dla'obszarnikow' i musza wiedziec ile komu podnies


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Miesiąc temu otrzymałem wyliczenie składki na czwarty kwartał 2009 i nie widzę aby domownik miał płacić mniej, jak sugeruje wcześniej @Nikita. Właśnie nie wiem czy domownik za składkę w tej samej wysokości ma takie same świadczenia jak posiadacz gospodarstwa.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj