Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni?

441 odpowiedzi na ten temat

#261 Share PatroLLBwo

PatroLLBwo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 17:27

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? 2x C-355, Unia Ares, i z 50 ha użytku rolnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Dzisiaj, 12:18
  •  

#262 Share Dominik01

Dominik01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo :)

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:11

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? platforme na bele
tura do rollera z oprzyrządowaniem (już zamówiłem i narazie czekam ;))
pług 3 obrotową :D
Same Roller 60
Ursus 3512 :)

#263 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 12:06

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Baterie silosów, suszarnie, Zetora 125, kombajn Rekord, 80ha i byłoby tyle

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Dzisiaj, 12:18
  •  

#264 Share Tomi1910

Tomi1910

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się Kulturystyką oraz maszynami rolniczymi i wszystkim co się z nimi wiąże ;]

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:09

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? 1. W stajni u krów wyciąg do gnoju.
2. Ciągnik 75km-90km (Najlepiej jakiś MF)
3. Więcej ziemi (tak z 10 hektarów więcej)
4. Reszta to takie drobnostki :D

#265 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 29 styczeń 2010 - 18:50

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? jeszcze 20 ha , 2 Nowe zetory ok.80km,nowa chlewnia I Nowe Maszyny ;D

#266 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 19:58

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? 1.Jakiegoś zetorka 100 koni z turem
2.Prasę rolującą
3.Jakomś chlewnie
4.I jeszcze z 20 hektarów ziemi

#267 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 03 luty 2010 - 15:54

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Zetora 8245
Opryskiwacz pilmet 1500l
Pług IBIS XL vario 4 skibowy
jeszcze z 50ha
i takie tam drobnostki :)

#268 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i świrowanie na crossie i czym sie da w terenie

Napisany 03 luty 2010 - 22:18

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? ja to mam małe wymaganie narazie to tak powiem:BIZON Z056 może będzie po tegorocznych żniwach ale napewno będzie,zetor12145 bo ten co mam troche słaby jak na moje potrzeby,no i pole jakieś dzierżawy tak około 30ha i to by było na tyle :blink:

#269 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 04 luty 2010 - 20:42

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Bizona Z058,
Ładowacz do 3065,
Pług 3 skibowy obracany,
Agregat uprawowy 3m,
Prasę rolującą,
Owijarkę do bel,
Przejąć oborę która jest bardzo blisko mojej posesji (na dodatek praktycznie stoi nie używana ale są tacy dzierżawcy co za nic jej nie oddadzą),
Z 10 niewolników (najlepiej cudzoziemców) abym nie musiał rąk do pracy wynajmować przy rumianku,
W odległej przyszłości ciągnik 110-140 km i znaczne powiększenie areału.

#270 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 04 luty 2010 - 20:54

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? -Sprężarkę
-2x Urusus C-360
-2x Ursus 1224
-Ursus 914 + TUR
-Garaż na te traktory bo mój za mały :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 11 luty 2010 - 19:05

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? U nasz by się przydał ciągnik 80 km -pomocniczy .Czekamy na weryfikacje wniosku .Może niebawem się spełni :D .Nowe przyczepy ,ale to dopiero za xxxxx lat.Wcześniej musimy przełożyć 2 dachy ok. 500m2. :D .I ziemi jak by przybyło to bym się nie obraził :D

#272 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 12 luty 2010 - 16:27

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Przydało by się kupić wóz paszowy ze 12 m3 bo 7m3 to troszkę ciasno jak na 55 krów (liczba stale rośnie). I odrazu traktor do niego z 80 km (z porządną skrzynią dobrze zestopniowaną najlepiej z bezstponiową i wytrzymałym silnikiem i z dobrą komfortową kabiną, Claas albo Fendt lub coś zachodniego) bo Ursus 4514 przy większym wozie może mieć kłopoty przy cięciu balota. Nową zachodnią zmiennokomorową prasę belującą z nożami i rotorem, wiązaniem siatką i sterownikiem elektronicznym i żeby dało włączać się nim podawanie siatki (Krone,Claas albo Welger). I nową zgrabiarkę na WOM. Przydała by się większa beczka do gnojowicy (tak ze 11000 l większa nie bo Zetor Forterra 10641 może z większą mieć problemy z ciąganiem po miękkim polu) bo ta co mam czyli 6700l troszkę przy mała i długo jest nią wywozić gnojowicę ze zbiornika 1000m3. Porządny agregat talerzowy 3m. Sieczkarnia do kukurydzy mało używana w dobrym stanie (najlepiej Claas) I jakiegoś busa lub małą ciężarówkę (używane w dobrym stanie może być) do wożenia krów lub czegoś cięższego gdzie osobówką nie zawieziesz a traktorem za daleko żeby to wieźć. I dobra ciężarowa przyczepa do ciągnika albo rolnicza z Vmax=40km/h o ładowności pow. 6t. Jeszcze żeby utwardzić podwórze kostką i pobudować jakąś blaszaną wiatę na maszyny bo mi się wszystkie w stodole nie mieszczą ze słomą i niszczeją na dworze. I ziemi ze 40ha więcej na własność bo 17ha własnego to trochę dla mnie mało. I po powiększeniu areału gospodarstwa jakiś kombajn zbożowy (zachodni też Claas może być mało używany i w dobrym stanie heder 5m). I silosy na zboże albo strych w starej oborze przerobić na magazyn na zboże. Zbieracz kamieni, gniotownik ziarna Rivakka i prasa do napychania kiszonki w rękawy(na zarobek bym chodził) I bym ogrodził całe podwórze ogrodzeniem z klinkieru i obsadził podwórze wokół domu iglakami. Pozmieniał bym dach na stodole z eternitu na Eurofalę wszędzię mam blachę lub eurofalę tylko jeszcze na stodole został się eternit.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#273 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 13 luty 2010 - 22:16

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? mi by sie przydało z 20ha ziemi ornej, agregat uprawowy Unie Ares , tur do 914 albo chociarz do 60-ki i kupić bina 15-25 tonowego , oraz zbudować chlewnię na ok. 130 sztuk świnek

#274 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 13 luty 2010 - 23:18

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Te które się prawdopodobnie spełnią to:
Nowa prasa zwijająca,
nowa owijarka,
Ciągnik o mocy ok. 100KM z ładowaczem czołowym lub ładowarka przegubowa
dokupienie ziemi,
dostawienie kolejnego BIN-a.

A tak w marzeniach, ale morze do spełnienia za kilka lat to:
Nowy kombajn i ciągnik główny,
powiększenie hodowli.

#275 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 14 luty 2010 - 00:49

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? ja bym chciał wygrać w totolotka ^^

#276 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 15 luty 2010 - 23:17

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? A mi by sie jeszcze przydała Valtra N111 (lecz to nie realne) agregat uprawowo siewny aktywny, beczka asenizacyjna, Zgrabiarka karuzelowa, przewracarka karuzelowa, jakiś zetor 7711, ze 2 przyczepy 8tonowe (jak znalazł do mojego 1014) z 50ha ziemi nowa obora, rozsiewacz do nawozów, wiata by sie jakaś przydała no i jeszcze jakieś 20 cielaków darmowych :D Jeśli ktoś ma ochotę spełnić moje życzenia to bardzo proszę. O i jeszcze jakiś wóz paszowy by był jak znalazł no i do kompletu jakaś większa kidara :) ^^

#277 Share Patryk96

Patryk96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechannizacja, elektryka, Polskie maszyny PRL-u

Napisany 16 luty 2010 - 17:48

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Ze 20 ha pola ale najbardziej bym chciał wyremontować ciągniki

#278 Share krzysiek55577

krzysiek55577

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 21 luty 2010 - 20:12

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Najpierw bym kupił z 50 ha ziemi potem:
- ciągnik 100 km
- ciągnik 70km z turem
- prasę rolująca
- owijarkę
- beczkowóz
- plug
- agregat
i jakiś fajny samochód
a przede wszystkim gumowce

#279 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 21 luty 2010 - 20:15

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? ja bym chcial jeszcze nowy kombajn i drugo ciagnik pomocniczy nowy bo glowny kupilem w grudniu i do starego nie chce mi sie wsiadac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Kamil385

Kamil385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 luty 2010 - 21:40

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Żeby z rolnictwa można było godnie żyć. ;)