Ursusc385

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3828

traktor 120-150km, komputerek sterujący do opryskiwacza, może przyczepe 6-8ton


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja chciałbym niewiele-3 zeta za które kupiłbym kupon Lotto z sześcioma trafnymi skreśleniami na najbliższe losowanie-akurat takie małe co nieco pod choinkę biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Agregat uprawowo siewny 3m bierny, obciążniki do JD i gruberka na sprężynach. No i żeby jelonek się nie psuł, to chyba skromne wymagania :lol:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

no więc tak lista może być długa:

-belarka

-owijarka

-przyczepy 3

-ciągnik 4x4

-kombajn zbozowy

-talerzówka

-pług obrotowy 3

-I rower z bagażnikiem to moje marzenie a i żeby miał błotniki:)


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wiecie co jak już to wszystko będziecie mieć to lista waszych potrzeb będzie jeszcze dłuższa tak już jest w rolnictwie

 

Na tym polega rozwój. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

Przydało by sie:

-pług podorywkowy 5*25

-pług 3*35

-wał strunowy

-tur do c 360 3p

-siewnik 25 leji

-przyczepa wywrotka 4t

-rozsiewacz 500 kg

-pająk

-10 ha

-10 krów

-i może Fortschritt E 512 B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Ursusa c360

KOmbajn zbozowy bizon z058

dwie przyczepy jednoosiowe

Kupic z 30 owiec

Kupic z 5-10ha ziemi bo troche dla mnie za malo roboty na 15 ha

Jeszcze jedna stodole zbudowac lub uzytkowac u kogos

rozsiewacz nawozow typu"Lej"

Wybudowac płyte obornikowa

Kupic Cyklop

Powiekszyc podworko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Jak na razie przydał by misie tylko TUR do Belarusa 820. Wszystkie inne maszyny króre mi są potrzebne juz mam.


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik01    0

platforme na bele

tura do rollera z oprzyrządowaniem (już zamówiłem i narazie czekam ;))

pług 3 obrotową :D


Same Roller 60
Ursus 3512 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1910    6

1. W stajni u krów wyciąg do gnoju.

2. Ciągnik 75km-90km (Najlepiej jakiś MF)

3. Więcej ziemi (tak z 10 hektarów więcej)

4. Reszta to takie drobnostki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

ja to mam małe wymaganie narazie to tak powiem:BIZON Z056 może będzie po tegorocznych żniwach ale napewno będzie,zetor12145 bo ten co mam troche słaby jak na moje potrzeby,no i pole jakieś dzierżawy tak około 30ha i to by było na tyle :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

Bizona Z058,

Ładowacz do 3065,

Pług 3 skibowy obracany,

Agregat uprawowy 3m,

Prasę rolującą,

Owijarkę do bel,

Przejąć oborę która jest bardzo blisko mojej posesji (na dodatek praktycznie stoi nie używana ale są tacy dzierżawcy co za nic jej nie oddadzą),

Z 10 niewolników (najlepiej cudzoziemców) abym nie musiał rąk do pracy wynajmować przy rumianku,

W odległej przyszłości ciągnik 110-140 km i znaczne powiększenie areału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

-Sprężarkę

-2x Urusus C-360

-2x Ursus 1224

-Ursus 914 + TUR

-Garaż na te traktory bo mój za mały :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

U nasz by się przydał ciągnik 80 km -pomocniczy .Czekamy na weryfikacje wniosku .Może niebawem się spełni :D .Nowe przyczepy ,ale to dopiero za xxxxx lat.Wcześniej musimy przełożyć 2 dachy ok. 500m2. :D .I ziemi jak by przybyło to bym się nie obraził :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się kupić wóz paszowy ze 12 m3 bo 7m3 to troszkę ciasno jak na 55 krów (liczba stale rośnie). I odrazu traktor do niego z 80 km (z porządną skrzynią dobrze zestopniowaną najlepiej z bezstponiową i wytrzymałym silnikiem i z dobrą komfortową kabiną, Claas albo Fendt lub coś zachodniego) bo Ursus 4514 przy większym wozie może mieć kłopoty przy cięciu balota. Nową zachodnią zmiennokomorową prasę belującą z nożami i rotorem, wiązaniem siatką i sterownikiem elektronicznym i żeby dało włączać się nim podawanie siatki (Krone,Claas albo Welger). I nową zgrabiarkę na WOM. Przydała by się większa beczka do gnojowicy (tak ze 11000 l większa nie bo Zetor Forterra 10641 może z większą mieć problemy z ciąganiem po miękkim polu) bo ta co mam czyli 6700l troszkę przy mała i długo jest nią wywozić gnojowicę ze zbiornika 1000m3. Porządny agregat talerzowy 3m. Sieczkarnia do kukurydzy mało używana w dobrym stanie (najlepiej Claas) I jakiegoś busa lub małą ciężarówkę (używane w dobrym stanie może być) do wożenia krów lub czegoś cięższego gdzie osobówką nie zawieziesz a traktorem za daleko żeby to wieźć. I dobra ciężarowa przyczepa do ciągnika albo rolnicza z Vmax=40km/h o ładowności pow. 6t. Jeszcze żeby utwardzić podwórze kostką i pobudować jakąś blaszaną wiatę na maszyny bo mi się wszystkie w stodole nie mieszczą ze słomą i niszczeją na dworze. I ziemi ze 40ha więcej na własność bo 17ha własnego to trochę dla mnie mało. I po powiększeniu areału gospodarstwa jakiś kombajn zbożowy (zachodni też Claas może być mało używany i w dobrym stanie heder 5m). I silosy na zboże albo strych w starej oborze przerobić na magazyn na zboże. Zbieracz kamieni, gniotownik ziarna Rivakka i prasa do napychania kiszonki w rękawy(na zarobek bym chodził) I bym ogrodził całe podwórze ogrodzeniem z klinkieru i obsadził podwórze wokół domu iglakami. Pozmieniał bym dach na stodole z eternitu na Eurofalę wszędzię mam blachę lub eurofalę tylko jeszcze na stodole został się eternit.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

mi by sie przydało z 20ha ziemi ornej, agregat uprawowy Unie Ares , tur do 914 albo chociarz do 60-ki i kupić bina 15-25 tonowego , oraz zbudować chlewnię na ok. 130 sztuk świnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Te które się prawdopodobnie spełnią to:

Nowa prasa zwijająca,

nowa owijarka,

Ciągnik o mocy ok. 100KM z ładowaczem czołowym lub ładowarka przegubowa

dokupienie ziemi,

dostawienie kolejnego BIN-a.

 

A tak w marzeniach, ale morze do spełnienia za kilka lat to:

Nowy kombajn i ciągnik główny,

powiększenie hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj