Ursusc385

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursusc385    1561

U mnie na gospodarce by się przydało kupić :

-Nowy ciągnik z turem 60/70 km

-Belownicę

-Owijarkę

-przyczepę do bel

-mały traktorek z turem (do wywalania obornika z obory )

-utwardzic teren za oborą

- i z 10 ha ziemi :lol:

 

A u was ?

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

U mnie to utwardzić podwórko kostką brukową, zainstalować automatyczne zadawanie paszy lochom, wymienić pozostałe pokrycia dachów na blachę trapezową, kupić nowy ciągnik około 80KM z ładowaczem czołowym, jeszcze kilka maszyn i nowy kombajn zbożowy.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

Ja to bym nie chciał nawet nowego ciagnika z komfortem tylko do C-330M załozyc komfortowo i szczelno kabine z ogrzewaniem i klimo i oczywiscie kolor czarny metalik przedni napent i leki tuning silnika do 40km :lol:

A po za tym to prasa FAMAROL nowa oczywiscie kombajn ziemniaczany anna lub bolko i przyczepa 4t a i jeszcze cyklop.


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g_eorge    0

Mi by się przydał jeszcze jakiś Zetor 7211 lub 7011 (najlepiej z Turem), belownica, owijarka i jakaś nowa przyczepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3
Ja to bym nie chciał nawet nowego ciagnika z komfortem tylko do C-330M załozyc komfortowo i szczelno kabine z ogrzewaniem i klimo i oczywiscie kolor czarny metalik przedni napent i leki tuning silnika do 40km

 

Raczej niemożliwe do wykonania, daj spokoj, 40km mocy to by Ci skrzynia biegow nie wytrzymala, i jeszcze naped, hoho :lol: Lepiej kup se 3514 z komfortową kabiną, taniej wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Eee u mnie to wystarczyłoby 20h pola, troche chlewika, U5314 z przednim i turem, jakiś lepszy rozrzutnik i kombajn do kartofli najlepiej bolko albo karlik. No a do T25 nowa szczelna kabina z wszystkimi szybami :lol: i jeszcze Bizon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

u mnie to przydaloby się tak z 20 ha więcej bo na ten sprzęt co mam to mam za malo ziemi a kupic jej nie idzie bo nie ma.

a z maszyn - kopaczka jednorzędowa na dwurzędową, k. ścierniskowy i może opryskiwacz


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

U mnie lista jest długa:

Jeśli chodzi o infrastrukturę to: trzeba utwardzić dojazd do gospodarstwa, przydałaby sie nowa, wolnostanowiskowa obora tak na 50 dojnych i silos na kukurydzę.

Jeśli chodzi o maszyny: ciągnik 100-120km z turem, U3512 (wtedy mógłbym sprzedać c330 i c360), prasa zwijająca (moż będzie w tym roku, jakaś większa przyczepa, większa kosiarka, kombajn do ziemniaków, pług obrotowy lub wahadłowy, kultywator podorywkowy, rozsiewacz do nawozów (lejek już się sypie) i agregat uprawowo - siewny.

Niestety wszystkich tych inwestycji nie da się zrealizować w ciągu jednego roku. Trzeba to robić systematycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

a mi przydało by się jeszcze jakiś ursus 5314(+tur) lub 4514(+tur) zamiast c360 (chociaż nie narzekam :lol: ) jakieś 24metry chlewni lub obory na krówki (mięsne lub mleczne) Bizon jakiś albo nowy NH i wiele wiele innych rzeczy a najlepiej to wygrać mln w totka ;) i bym zrobił to na raz ;)

PS.

A co byście mi zaproponowali trzodę? krówki mleczne a może mięsne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

mi by sie tylko ze 100ha przydalo :lol:


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz16    0

U nas przydałby sie nowy ciągnik o mocy około 60-80 km najlepiej z turem, możnaby utwardzić podwórko kostką, remon obory, silos na zboże, kombajn zbożowy i prase- najlepiej nowe, troche ziemii (około 5ha). :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

zebym był zadowolony to przydała by się wymiana całego parku maszynowego, kupno ciągnika i dokupić parę ha ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nowa sieczkarnia, ciagnik ok 60-70km z napędem, większy siewnik do kukurydzy, nowy rozsiewacz i druga obora na jałowizne


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ciągnik 90-100KM, agregat uprawowo siewny 3m, opryskiwacz 1,5tyś l, rozsiewacz nawozu 1,5t... troche tego jest :lol: mam nadzieje że za 2-3lata powoli spełnią się te marzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

Nowy traktor najlepi ursus np. 912 maszyny do niego i kombajn jakis bizon :lol:


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

dociągnąć do 100 ha :lol: uprawianej ziemi (najchętniej żeby była własna), większy opryskiwacz i nowy kombajn coś w stylu Dominator 150 lub NH TC56.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

U mnie to tak: wymiana ciagnika z MTZ na coś nowocześniejszego 100km, nowy wiekszy rozrzutnik ok 5t, nowy wiekszy wóz asenizacyjny 5000l, nowy plug obracalny 4 skiby, rozsiewacz nawozu zawieszany 1t, i marzenie NH TC56 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek7    0

jakiś ciągnik 130-140 km np. valtra full wypas ;) sprzęt do takiego ciągnika do uprawy, sieczkarnia do kukurydzy claas 695 SL mega :lol: , nowa obora na 60 szt. dojnych, utwardzenie podwórka i jakieś 80 ha żeby sprzęt został wykorzystany, narzazie mamy 45 ha i mtz 82, t-25 to nie mają za bardzo co robic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ja to bym kupił 300 ha ziemi:] i jeszcze ciągnik z skrzynią bezstopniową do siania by był fajny;] np case cvx 135 koni :]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

pługi obracane xl z uni do mojego zetora, talerzówka oczywiście z uni, opryskiwacz pilmet 1200, prasa kostka sipmy 30 ha pola i juz jestem happy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Dla mnie to piorytetem to była by ziemia bo w ciągu ostatnich dwóch lat ubyło około 380ha :/. A wszędzie obok lasy :/. Jak już się bedzie miało ziemię (najlepiej na własność) to dalej jakoś pójdzie :D U mnie to wogóle żby być zadowolonym to bym musial w totka wygrać :blink:


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

Podajnik ślimakowy do zborza, nowy beczkowóz, agregat uprawowo siewny i pare hektarów ziemi. Tak jak już wszyscy napiszemy co chcemy mieć to można to dla Święteo Mikołaja podesłać :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Kilka drobnych pozycji, które mogłyby się znaleźć w moim gospodarstwie: :D

-Jelonek 160 konny (no i wtedy do pługa 5 skiba)

-Sieczkarnia polowa z kemperem i podbierakiem do traw

-Przetrząsacz o szerokości ponad 6 m (to jeszcze w tym roku mam nadzieję)

-Jeszcze parę ha

-I kilka może z 30 krówek z dobudowaną oborą

-Betonowe silosy na kukurydzę i sianokiszonkę

 

O coś dużo tego wyszło :D , może w 5 lat przynajmniej połowę wymienionych pozycji uda nam się zrealizować. :blink:

Oczywiście z pomocą unijnych funduszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj