Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni?

441 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 04 maj 2007 - 09:46

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? U mnie na gospodarce by się przydało kupić :
-Nowy ciągnik z turem 60/70 km
-Belownicę
-Owijarkę
-przyczepę do bel
-mały traktorek z turem (do wywalania obornika z obory )
-utwardzic teren za oborą
- i z 10 ha ziemi :lol:

A u was ?

Pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Dzisiaj, 01:58
  •  

#2 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 04 maj 2007 - 09:58

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? U mnie to utwardzić podwórko kostką brukową, zainstalować automatyczne zadawanie paszy lochom, wymienić pozostałe pokrycia dachów na blachę trapezową, kupić nowy ciągnik około 80KM z ładowaczem czołowym, jeszcze kilka maszyn i nowy kombajn zbożowy.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#3 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 04 maj 2007 - 10:08

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Ogólnie to dużo by można było wymieniać :lol:. Ale bardzo przydałby mi się ciągnik z TUR-em co ma napęd 4x4 i wspomaganie, bo ta C 360 z TUR-em to czasami wykańcza człowieka ;).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Dzisiaj, 01:58
  •  

#4 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny, AF, %, i jazda wszystkim co ma kola:)

Napisany 04 maj 2007 - 12:15

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Ja to bym nie chciał nawet nowego ciagnika z komfortem tylko do C-330M załozyc komfortowo i szczelno kabine z ogrzewaniem i klimo i oczywiscie kolor czarny metalik przedni napent i leki tuning silnika do 40km :lol:
A po za tym to prasa FAMAROL nowa oczywiscie kombajn ziemniaczany anna lub bolko i przyczepa 4t a i jeszcze cyklop.
URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

#5 Share g_eorge

g_eorge

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 04 maj 2007 - 12:33

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Mi by się przydał jeszcze jakiś Zetor 7211 lub 7011 (najlepiej z Turem), belownica, owijarka i jakaś nowa przyczepa.

#6 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 04 maj 2007 - 12:33

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni?

Ja to bym nie chciał nawet nowego ciagnika z komfortem tylko do C-330M załozyc komfortowo i szczelno kabine z ogrzewaniem i klimo i oczywiscie kolor czarny metalik przedni napent i leki tuning silnika do 40km

Raczej niemożliwe do wykonania, daj spokoj, 40km mocy to by Ci skrzynia biegow nie wytrzymala, i jeszcze naped, hoho :lol: Lepiej kup se 3514 z komfortową kabiną, taniej wyjdzie ;)

#7 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 04 maj 2007 - 12:41

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Eee u mnie to wystarczyłoby 20h pola, troche chlewika, U5314 z przednim i turem, jakiś lepszy rozrzutnik i kombajn do kartofli najlepiej bolko albo karlik. No a do T25 nowa szczelna kabina z wszystkimi szybami :lol: i jeszcze Bizon

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 maj 2007 - 22:29

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? u mnie to przydaloby się tak z 20 ha więcej bo na ten sprzęt co mam to mam za malo ziemi a kupic jej nie idzie bo nie ma.
a z maszyn - kopaczka jednorzędowa na dwurzędową, k. ścierniskowy i może opryskiwacz
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 05 maj 2007 - 07:07

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? U mnie lista jest długa:
Jeśli chodzi o infrastrukturę to: trzeba utwardzić dojazd do gospodarstwa, przydałaby sie nowa, wolnostanowiskowa obora tak na 50 dojnych i silos na kukurydzę.
Jeśli chodzi o maszyny: ciągnik 100-120km z turem, U3512 (wtedy mógłbym sprzedać c330 i c360), prasa zwijająca (moż będzie w tym roku, jakaś większa przyczepa, większa kosiarka, kombajn do ziemniaków, pług obrotowy lub wahadłowy, kultywator podorywkowy, rozsiewacz do nawozów (lejek już się sypie) i agregat uprawowo - siewny.
Niestety wszystkich tych inwestycji nie da się zrealizować w ciągu jednego roku. Trzeba to robić systematycznie.

#10 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 05 maj 2007 - 08:42

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? a mi przydało by się jeszcze jakiś ursus 5314(+tur) lub 4514(+tur) zamiast c360 (chociaż nie narzekam :lol: ) jakieś 24metry chlewni lub obory na krówki (mięsne lub mleczne) Bizon jakiś albo nowy NH i wiele wiele innych rzeczy a najlepiej to wygrać mln w totka ;) i bym zrobił to na raz ;)
PS.
A co byście mi zaproponowali trzodę? krówki mleczne a może mięsne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 05 maj 2007 - 09:04

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? mi by sie tylko ze 100ha przydalo :lol:
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#12 Share Lukasz16

Lukasz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, grafika komputerowa

Napisany 05 maj 2007 - 12:05

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? U nas przydałby sie nowy ciągnik o mocy około 60-80 km najlepiej z turem, możnaby utwardzić podwórko kostką, remon obory, silos na zboże, kombajn zbożowy i prase- najlepiej nowe, troche ziemii (około 5ha). :lol:

#13 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 05 maj 2007 - 12:57

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? zebym był zadowolony to przydała by się wymiana całego parku maszynowego, kupno ciągnika i dokupić parę ha ziemi

#14 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 05 maj 2007 - 13:09

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? nowa sieczkarnia, ciagnik ok 60-70km z napędem, większy siewnik do kukurydzy, nowy rozsiewacz i druga obora na jałowizne
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#15 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 05 maj 2007 - 14:01

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Ciągnik 90-100KM, agregat uprawowo siewny 3m, opryskiwacz 1,5tyś l, rozsiewacz nawozu 1,5t... troche tego jest :lol: mam nadzieje że za 2-3lata powoli spełnią się te marzenia...

#16 Share bamber14

bamber14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 05 maj 2007 - 14:14

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? Nowy traktor najlepi ursus np. 912 maszyny do niego i kombajn jakis bizon :lol:
Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

#17 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 05 maj 2007 - 14:43

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? dociągnąć do 100 ha :lol: uprawianej ziemi (najchętniej żeby była własna), większy opryskiwacz i nowy kombajn coś w stylu Dominator 150 lub NH TC56.
all rights reserved

#18 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 05 maj 2007 - 20:02

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? U mnie to tak: wymiana ciagnika z MTZ na coś nowocześniejszego 100km, nowy wiekszy rozrzutnik ok 5t, nowy wiekszy wóz asenizacyjny 5000l, nowy plug obracalny 4 skiby, rozsiewacz nawozu zawieszany 1t, i marzenie NH TC56 :lol:

#19 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 05 maj 2007 - 20:32

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? jakiś ciągnik 130-140 km np. valtra full wypas ;) sprzęt do takiego ciągnika do uprawy, sieczkarnia do kukurydzy claas 695 SL mega :lol: , nowa obora na 60 szt. dojnych, utwardzenie podwórka i jakieś 80 ha żeby sprzęt został wykorzystany, narzazie mamy 45 ha i mtz 82, t-25 to nie mają za bardzo co robic ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 08 maj 2007 - 09:59

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni? ja to bym kupił 300 ha ziemi:] i jeszcze ciągnik z skrzynią bezstopniową do siania by był fajny;] np case cvx 135 koni :]
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta