Skocz do zawartości

Zdjęcie

Panasonic Lumix DMC-TZ7

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 02 listopad 2009 - 18:09

Panasonic Lumix DMC-TZ7 Powoli muszę się zastanawiać nad kupnem nowego aparatu.
Chciałbym jakiś aparat o dobrym zoomie, dużej ilości mpx, wysokiej jakości nagrywanych filmów i kompaktowych rozmiarach.

Wpadł mi w oko ten aparat:
Fotopolis.pl: Panasonic Lumix DMC-TZ6 i DMC-TZ7 - kompaktowe, szerokokątne superzoomy

Co sądzicie na jego temat ?
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Panasonic Lumix DMC-TZ7 Dzisiaj, 13:58
  •  

#2 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 18:24

Panasonic Lumix DMC-TZ7 Sam mam zamiar zmienic mojego Nikona na inny kieszonkowy aparat, ale ile kosztuje ten Lumix?

#3 Share wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 18:52

Panasonic Lumix DMC-TZ7 na allegro ceny w okolicach 1000zł ych

ja mam dmc fz28 to nie jest z tych kieszonkowych tylko a'la lustrzanka -teoretycznie ciut wyżej jeżeli chodzi o półkę modelową (18x zoom optyczny) ale tak jak patrzę to opcje prawie że takie same
mam już chyba rok
robię sporo zdjęć i jestem z niego bardzo zadowolony
obiektywy Leica w tych kompaktach nie mają sobie równych - to zresztą był główny powód dla którego wybrałem panasonica
do matrycy można się przyczepić bo kiepsko z czułością musi być dobrze doświetlone itd
ale jak się robi zdjęcia z tym iauto to nie ma problemu bo wychodzą dobrze, a innych trybów to tam jest od chu chu i jeszcze trochę
także można się bawić

aha u mnie, nie wiem jak w tamtym, ale z tego co widzę to chyba też, filmiki są kręcone w hd i to jest rewelka bo wychodzą mega zarąbiście
- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

#4 Share krystian94

krystian94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 19:35

Panasonic Lumix DMC-TZ7 ja mam podobny aparacik - Panasonic Lumix DMC-TZ3 , fajny mały zgrabny aparacik , zdjęcia z niego są w mojej galerii(ostatnie 5) 10 zoom optyczny , dużo różnych duperelów ma w sobie
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Jeśli jesteś z Opolskiego - to pisz do mnie;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sprzedam Deutz-fahr K100+tur cena do uzgodnienia, skala 1:32 mam też inne modele...

"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

#5 Share wojtek693

wojtek693

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 19:50

Panasonic Lumix DMC-TZ7 Ja też zastanawiam się nad kupnem Lumixa fz28 takiego jak ma @wildbream, możesz mi powiedzieć jak jest w nim z tą przesłoną słoneczną, w standardzie jest czy trzeba coś dopłacać? :D
myślę że fz7 to dobry aparacik.
Nic nie brakuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 20:17

Panasonic Lumix DMC-TZ7 ja miałem w pudełku razem z aparatem
ale jedno co, to ja kupiłem wersję z UK (jedyna różnica to brak pl menu) bo w Polsce rok temu to ich za dużo nie było no i były drogie (ja kupiłem za 1150zł a w mediasklepach był za 1599 i podobnie) , i nie wiem czy polskie zestawy są takie same ale myślę że raczej też będzie, z resztą jak kiedyś ostatnio patrzyłem na allegro to były te przesłony w zestawach z aparatem z polskim menu
- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

#7 Share luke371

luke371

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Fotografia sprzętu rolniczego

Napisany 26 grudzień 2009 - 07:34

Panasonic Lumix DMC-TZ7 jeśli zalezy ci na jakości to polecał bym jakieś kompakty al'a lustrzanki,wielkośc naprawde ma znaczenie.mój kodak Z740 ma 5mpx a robie zdjęcia lepsze jakościowo niż nie jeden kieszonkowy aparat co ma 7-8 mpx

#8 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 12:09

Panasonic Lumix DMC-TZ7 Za taką cene można kupić już np. Nikona D40 czyli lustrzanke cyfrową, tylko jest jeden problem D40 nie nagrywa filmów.
A co do tego Lumix'a to całkiem niezły aparat siostra ma taki i zdjęcia wychodzą nawet dobrze.

Ale zastanów sie jeszcze nad tym Nikonem D40, ja mam podobny kłopot i chyba postawie na lustrzanke

#9 Share wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 12:48

Panasonic Lumix DMC-TZ7 a myślałem że temat umarł...

hmmm nikona d40, z obiektywami które będą odpowiadały temu co ja mam (27-486mm)?
chyba nie sądzę żeby Ci się udało za tą cenę, ale może - nie obserwuję teraz cen także nie wiem

ja robiłem zdjęcia lustrzankami "analogowymi" - czyli na normalnych kliszach, ba nawet nadal czasem robię bo to jest inna jakość jednak na pewno

ale jak kupowałem cyfrówkę to chciałem aparat do pstrykania większej ilości fotek w sposób bezproblemowy, to zadanie spełnia wyśmienicie i co by nie powiedzieć o jego wielkości to od każdej lustrzanki jest jednak mniejszy i lżejszy
zdjęcia są bardzo dobre jedyne co kuleje ale to wiedziałem i mi to nie przeszkadza że jest od lustrzanki każdej wolniejszy

uważam że zależy co chcesz robić i ile masz kasy do wydania, taki aparat kupisz, jedni chcą lustrzankę inni kompaktowego zooma a inni kieszonkowy aparacik - najważniejsze żeby wykorzystywać dobrze to co się ma
a osobiście jakbym miał te ponad 2000złych (czyli w miarę jakaś lustrzanka z wiecej niż jednym obiektywem) to i tak kupiłbym któregoś lumixa z serii G ze względu na optykę Leica - moim zdaniem naprawdę rewelacyjną
- Oh damn!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 20:15

Panasonic Lumix DMC-TZ7 Tak jak na allegro sie patrzyłem to nawet za 900zł mozna kupić oczywiście używanego Nikona D40 z obiektywem 18-55.
Tylko to nagrywanie filmów nie daje mi spokoju, a za cene około 1000zł to można już kupić kompaktową cyfrówkę , która nagrywa w HD.

Analogowym aparatem (Nikon F65) też robie zdjęcia, naprawde super sprzęt, ale tak jak pisałeś nie można sie za bardzo rozpędzac z ilością .