Skocz do zawartości

Zdjęcie

FORTSCHRITT ZT 323-A

77 odpowiedzi na ten temat

#61 Share smertin

smertin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Kupie Zetora 8540 lub 9540!

Napisany 07 styczeń 2014 - 09:43

FORTSCHRITT ZT 323-A Czyli ogólnie warto się przesiąść z MTZ'ta?

W sumie to boję się troche dwóch rzeczy:
1 - MTZ'ta mam od nowości więc dokładnie wiem co w nim jest. Wszystko działa, a jak nie działa to ja wiem co i wiem czemu. W używanym ciągniku i to takim starszym jak te Fortszrity to nigdy nie wiadomo.

2 - Te MTZ'ty mają dużego plusa. W orce naprawdę można szybko jeździć. Mam stary 3 skibowy pług UG i w porównaniu do znajomego który takim samym pługiem orze U 914 to MTZ wypada o wiele lepiej. W sensie duża różnica szybkości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
FORTSCHRITT ZT 323-A Dzisiaj, 19:16
  •  

#62 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 12:17

FORTSCHRITT ZT 323-A Nie jestem przekonany czy to dobra zamiana. Prawdopodobnie nie pojeździsz tym ciągnikiem nawet połowę tego czasu co mtz-tem. Maszyna nieprodukowana, w sumie nie ma ich wiele na polskim rynku, starsze modele coraz częściej spotykane na złomach, z częściami będzie coraz większy problem nawet rynek z używanymi nie jest zbyt bogaty. Możesz sobie pozwolić na awarię która postawi ciągnik na kilka dni do momentu znalezienia części? Ogólnie zastanów się dobrze bo za równowartość mtz-ta nie kupisz nic lepszego co mogło by bez wkładu posłużyć lata. Już nie wspominając o tym że osobiście szukał bym marki istniejącej. Trzeba by dołożyć co nieco.

Edytowany przez seweryn20, 07 styczeń 2014 - 12:19.

KPK Kumurun Team

#63 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 18:28

FORTSCHRITT ZT 323-A ja jeszcze nie spotkałem 323a na złomie do silnika czesci dostępne sia od reki nowe oczywiście. natomiast inne częsi kupujemy tutaj np. http://www.sklepthu....dex.php?cPath=7
znam wielu właścicieli foszajów i większość jest zadowolona, i jestem przekonany że tego mtz-a moim foszem obskoczył bym 5 razy ja zachaczam 4 obrotowa i jade w pole a takim mtz 80 to już raczej nie da rady. Kolega nich po pyta innych użytkowników foszów to sie przekona. silnik oszczędny i mocny , hamulce na 4 koła, wydajna hydraulika, blokady załączane na klawisz a nie na wajchę, wygodna kabina jak na tamte czasy wentylacja ogrzewanie dużo miejsca.

#64 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 19:12

FORTSCHRITT ZT 323-A No widzisz a ja widziałem. I to dwa na jednym złomie.
Od mtz-ta na pewno więcej potrafi bo ciągnik większy ale i mniej uniwersalny. Chodzi o fakt że za kilka lat będzie nienaprawialny.
Radzę raczej kupić coś bardziej popularnego istniejącej firmy z istniejącego kraju.
KPK Kumurun Team

#65 Share smertin

smertin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Kupie Zetora 8540 lub 9540!

Napisany 08 styczeń 2014 - 11:03

FORTSCHRITT ZT 323-A Właśnie boję się troche tego, że zamiast polepszyć to sobie pogorszę taką zamianą.

Też chętnie bym dołożył trochę i kupił coś lepszego.
Zastanawiałem się też nad jakimś Renault ale też nie jestem pewien. Prawdę mówiąc w mojej okolicy (górny śląsk, okolice pszczyny) to nikt Renault nie ma wiec może byc problem z częściami itd.

Co do tego kupna innego ciągnika to problem taki, że gospodarstwo jest na ojca. I raczej średnio przędzie. Ja mam pracę poza domem i dojeżdzam tylko gdy potrzeba pomocy. Także nie mogę się rzucać z motyką na słońce. A taka zamiana MTZ na Forszaja nie niosła by żadnych większych kosztów.
Zakładając oczywiście, że później obejdzie się bez jakichś szalonych remontów.

#66 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 11:55

FORTSCHRITT ZT 323-A ja mam fortschritta od września 2010 i poza olejami to wymieniłem w nim tylko rozrusznik. mój wujek kupił za mna foszaja i on też sobie chwali go a ma wiecej ziemi do obrobienia. jak kupisz w dobrym stanie to bedziesz zadowolony.

#67 Share mateuszs1993

mateuszs1993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 luty 2014 - 17:54

FORTSCHRITT ZT 323-A
Lesssiu007 a nie wiesz czy w miarę by się tym pracowało z turem?

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2014 - 21:50

FORTSCHRITT ZT 323-A Wg mnie Forszt 323 ma jedną główną wadę - sprzęgło na powietrze. Osttanio miałem akcje, że zapaliła się prasa na polu, i całe szczęście forszt stał z pługiem, ale musiałem chwilkę zaczękać, bo nie było powietrza... I drugi minus wg mnie. Nie wiem, może tylko u mnie tak jest, że gdy puszczam sprzęgło to ciągnik mocno szarpie. Czy to wina źle wyregulowanego sprzegła czy co? A co do tura - jeżeli byś dobrze operował sprzęgłem, to w miarę by się pracowało, tylko 323 ma nie za mocny skręt.

#69 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 13 luty 2014 - 23:25

FORTSCHRITT ZT 323-A Tylko Twój ma takie wady.
Sprzęgło chodzi bez powietrza, ja odpalam i jadę
Nie szarpie.
Masz xle ustawione.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 15 luty 2014 - 18:31

FORTSCHRITT ZT 323-A u mnie tak samo odpalam i jade nie ma tu nic powietrze do powiedzenia. Rama do tura jest mocna :D ale za mało wzrotny on jest do tura na moje :)

#71 Share tyrion

tyrion

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 luty 2014 - 11:44

FORTSCHRITT ZT 323-A Witam.
Zamiana to chyba nie najlepszy pomysł, bo po prostu zt323 to dużo większy gabarytowo ciągnik. Do ciężkich prac polowych ok. ale do lekkich czy okołopodwórkowych to raczej słabo bo zwrotność taka sobie. Co do spalania to zależy jaki silnik, ale oryginalny czterocylindrowy ifa jak na ten uciąg ciągnika, jest naprawdę oszczędny, choć wiadomo dużo zależy od stopnia zużycia pompy, wtryskiwaczy itp. Co do części to nie jest najgorzej, ale powiedzmy sobie szczerze, jeśli chcesz oryginalne niemieckie to wcale tak tanio nie jest, a węgierskie, nie mówiąc o chińskich z tego co niedawno mówił mechanik czasami nie bardzo pasują. Do tego mało kto potrafi te ciągniki dobrze naprawiać, bo to trochę jednak co innego niż ursus. Nawet ludzie którzy twierdzą, że się w naprawach fortschritta specjalizują, (np. jedna firma z Grudziądza) nie do końca to potrafią, (delikatnie powiedziawszy) a liczą sobie, że ho ho.
Jeśli chodzi o tura to minusem są mała zwrotność i gabaryty ciągnika, ale za to duża stabilność bo niski prześwit i stosunkowo szeroki rozstaw kół, no i bardzo masywny przedni most i szerokie przednie koła powodują, że nawet w trudnych warunkach z dużym ciężarem nie ma problemów z trakcją.
Pozdrawiam

#72 Share damian1297

damian1297

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 12 kwiecień 2014 - 17:26

FORTSCHRITT ZT 323-A Jeśli masz troche kasy to zostaw mtz'a i kup zt323. Bo jeśli masz jakieś podmokłe tereny to mtz'ta wyciągniesz a z zt323 będzie mały problem :)

#73 Share PIOTREK7245

PIOTREK7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 19:57

FORTSCHRITT ZT 323-A

witam chcaiłem sie spytac co może byc za przyczyna jak nie ma hamulców w 323a miał ktoś taki problem

#74 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 25 listopad 2015 - 10:48

FORTSCHRITT ZT 323-A

witam chcaiłem sie spytac co może byc za przyczyna jak nie ma hamulców w 323a miał ktoś taki problem

Co znaczy niema?Są slabe,niema wcale czy co?Może ci się tylko zapowietrzyly.Sprawdz poziom plynu bo jesli odpowietrzenie nie pomoże to padla pompa albo pekl któryś przewód.

#75 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 17:34

FORTSCHRITT ZT 323-A

Nie wiem czy jest tak samo jak w kombajnie, ale u mnie byly mokre "tarcze i sie slizgalo, wystarczylo wymienic uszczelniacze". Rozbierz to i zobacz czy jest sucho czy nie.

Ewentualnie najpierw zobacz czy jest plyn hamulcowy i wystarczy moze odpowietrzyc :)

#76 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 18:40

FORTSCHRITT ZT 323-A

witam :)

Mam problem z 323a chodzi o hamulce na jesień było spoko a teraz wyjechałem i nie ma ich :( płynu nie ubywa wycieków nie ma wszystko sprawdziłem i sam nie wiem ;/ Mogły uszczelniacze w pompie pójść ? ale powtarzam płynu jest ciągle tyle samo. Jak po pompuje predzej to są hamulce ale później jak przejade jakiś kawalek to pedał wpada do końca i nie ma hamulców. Odpowietrzyłem z tyłu i nic z przodu nie moge ruszyć tych ODPOWIETRZNIKÓW po sieje i ściągne przednie koła i ruszę je i odpowietrzę przód oraz tył jak nic to nie da wymontuję pompę hamulcową tylko troche sie tego boje ruszać ... 

Co myślicie o tym ?

#77 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 24 maj 2016 - 22:25

FORTSCHRITT ZT 323-A

Witam, stałem się niedawno szczęśliwym/nieszczęśliwym(jeszcze nie miałem okazji konkretnie popracować w polu) fortschritta 323A,nam pytanie ogólnie do uzytkowników na temat wałka wom a dokładnie o używanie wałka 1000obr  jak to jest z jego uzywaniem, czy mogę np używać go przy kosiarce rotacyjnej która ma wałek wom 540obr? poprostu na mniejszych obrotach używać, no i pytanie tez takie że nie posiada mój siłowników wspomagających tylni TUZ, podoła podnośnikz agregatem aktywnym + siewnik na hydropaku zestaw 3m? poprzednik niby ciągał nim pług 4 skiby kverneladna na resorze obrot i mówi nie miał problemu z podnoszeniem, ogółem u mnie podobny pług bedzie tachał ale chodzi mi bardziej o zestaw aktywny, No i czy ktoś posiada przedni tuz do nich i jeśli tak to czy warto montować przy i tak niskim prześwicie forsza?

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#78 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 24 maj 2016 - 22:40

FORTSCHRITT ZT 323-A

POdnieśc podniesie Ci agregat, te 323 mają chyba ponad 5t udźwigu

A co do wałka to w kosiarcę nie doradzałbym używanie 1000 bo silnik będzie za słaby, a jak dasz większe obroty silnika to kosiarka nie wytrzyma 2x większych obrotów