Skocz do zawartości

Zdjęcie

FORTSCHRITT ZT 323-A

77 odpowiedzi na ten temat

#41 Share atlas22

atlas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 22:37

FORTSCHRITT ZT 323-A może miał padnięta pompę ? zresztą HDS to nie najlżejsza sprawa dla hydrauliki, na działanie mojej nie narzekam, ludzie orzą Fortschrittami 4skibowymi obrotowymi pługami które nie są najlżejsze i nie narzekają :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
FORTSCHRITT ZT 323-A Dzisiaj, 07:04
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2010 - 09:54

FORTSCHRITT ZT 323-A @maciek08 ja swoim przyczepę 8ton z kukurydzą wywracałem na 800obr. a tego co widziałeś może miał słabą pompę jak wcześniej napisałem on ma wydajność pompy 50l/min jutro cyknę fotkę pompy i postaram się wrzucić to zobaczysz jej wielkość on pompę od wspomagania ma większą jak c360 od podnośnika!

#43 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2010 - 11:23

FORTSCHRITT ZT 323-A No tego nie wiem w jakim stanie była po prostu mówię to co widziałem.

Przypomniał mi się jeszcze drugi przypadek. Rolnik z sąsiedniej wsi też miał zt323a i oprócz gospodarstwa używał go zimą do odśnieżania dróg gminnych. Nie było na niego żadnej zaspy której nie udało by mu się rozepchnąć co świadczy o uciągu. Później zmienił go na nowego NH i stwierdził że ''Fortschritt nie potrzebował wciskania gazu w podłogę a NH na jak się nie wdepnie to nie idzie''

Jak dawniej rozglądaliśmy się za czymś większym oglądaliśmy kilka zt323a ale jednak tata deczko się wystraszył pneumatyki w tym modelu ale znów myśli nad nim do odśnieżania. :D

#44 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 14 listopad 2010 - 15:16

FORTSCHRITT ZT 323-A Pneumatyka w nim nie jest taka straszna ;) Trzeba tak aby sprężarka chodziła i miał odpowiednie ciśnienie bo jak nie będzie na zielonym lub troche za to nie będą napędy działać wszystkie ( 4x4 ) i wgl nie za dobrze jest jak się robi bez powietrza :) U mnie w okolicy sprzedaje gościu Forszaja 323a + szufla na przodzie bardzo masywna i chce 18.900 ale za 18 by poszedł. Namiawiałem tatę żayby kupić od niego suzflę ( 4tyś ) bo u nas też by się przydała do odśnieżania drogi ;)
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#45 Share atlas22

atlas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 20:53

FORTSCHRITT ZT 323-A ja za około 1000 zł mam przedni tuz i łycha :)

#46 Share turus0

turus0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 23:54

FORTSCHRITT ZT 323-A Widziałem tego forszaja z łychą co wspominałeś.Ładny.A może ktoś bedzie chętny mi pomóc w wyborze jak już bede szukał???

#47 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 11:56

FORTSCHRITT ZT 323-A

silnik IFA 4 cylindry 120km/1800 obr.chłodzony cieczą ma chłodnicę oleju silnikowego i hydraulicznego
skrzynia biegów zt303: 18 biegów w przód 12 w tył (z półbiegami)
sprzęgło: 2 stopniowe pneumatyczne

Chłodzenie tylko hydraulicznego przez chłodnicę z przodu
Biegów w 303 jest po trzy w grupie grup jest trzy więc jest 9 do przodu i 2 wsteczne x 3 czyli 6.
Biegów w 323 jest po cztery w 3 grupach a więc 12 i 6 wstecznych
Sprzęgło w 303 pneumatyczne w 323 pompka z płynem jak w samochodzie.
Nie wiem skąd te 18 biegów u kolegi półbiegów nie ma jest tzw. ULS

A co do ciągników tych mam 303-d maszyna super silnik IFA 4 cyl. spalanie ok. 10-12 w orce na ha. oczywiście przy odpowiednim pługu uciąg ma dobry w błocie lepiej sobie poradził jak kolegi 16. Mam zamiar zmienić na 323. I to o czymś świadczy jak byłby zły to nie chciałbym 323. W tej chwili etap wstawiania turbo do tego ciągnika brak elektroniki przyjemna praca bez nerwów że się coś spali albo stanie i bez serwisu nie podchodź. Części dostępne prosta budowa. Wygląd może nie ma ale robi robotę.
303 dobry w pole jest miej biegów ale radzi sobie najlepiej w polu do transportu polecam 323 lepiej idzie się rozbujać z przyczepami ale w pole też dobry.

Co do silnika jest dobry tylko remont trzeba wiedzieć jak.

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2010 - 21:06

FORTSCHRITT ZT 323-A Kolego @piotr1980 chłodzenie oleju silnikowego masz w misce olejowej tzw. wymiennik ciepła a 18 biegów z tond że na każdym biegu masz załączany półbieg

#49 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 21:43

FORTSCHRITT ZT 323-A Wymiennik ciepła to nie chłodnica a żółw tzw ULS lub wolne koło to nie półbieg. Zgodzę się na 18 i 12 biegów ale przez ULS - jak pisze w katalogu a to jest coś innego jak półbieg. Masej nie używaj @ w odpowiedziach :)

Z katalogu 323 masz półbieg nie to jest bieg przez tzw. wolne koło znane z również z ursusa.
Dodany obrazek

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2010 - 10:55

FORTSCHRITT ZT 323-A No tak jak w c385 masz 8 biegów w przód i 4 w tył i do masz wzmacniacz momentu załączany na każdym biegu co daje ci 16 biegów w przód i 8 w tył
A wymiennik ciepła co według ciebie robi w misce olejowej jak nie chłodzi olej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 11:36

FORTSCHRITT ZT 323-A No tak chłodzi olej ok. ale nie ma chłodnicy podobnej jak w przypadku hydraulicznego oleju.

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2010 - 20:38

FORTSCHRITT ZT 323-A No nie ma źle się zrozumieliśmy :)

#53 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 20:59

FORTSCHRITT ZT 323-A chętnie wypowiem się na temat Fortschritt 323A gdyż mam taki od niecałych 3 lat i zrobiłem jakieś 350 godzin, zaliczyłem parę awarii i wygląda to tak:
za ciągnik dałem 14tyś, brak obciążników i dolnego zaczepu, opony pneumant na oko 70%, przyjechał z Hiszpanii. ciągnik idzie 40km/h, sprzęgło wspomagane pneumatycznie więc jak w samochodzie, hamulce też są wspomagane i hamowane są wszystkie 4 koła. Blokada mostów włączana na klawisz, przedni napęd automatyczny po przekroczeniu 6%poślizgu lub wymuszony klawiszem i trzeba go włączyć w czasie jazdy do tyłu, kabina jest bardzo wygodna nie ma mowy aby być oślepionym przez słońce, jest sporo punktów nawiewu i ogrzewania, wspomaganie kierownicze jest wspaniałe kiera chodzi bardzo lekko można nią puszczać w prawo i w lewo a ona jeszcze rozpędem się obraca, podnośnik podnosi ok 3 ton wg instrukcji hydraulikę napędza pompa tłoczkowa 2-kierunkowa zwrotna o wydajność 50l z pompą sterującą o wydajności 10l pompy są zespolone mniejsza przykręcona na większą, główna pompa jest ogromna w porównaniu do 12045 to przepaść jest 2,5 razy większa, sama pompa od wspomagania jest jak główna pompa od 12stki. Co do podnośnika jako że przesiadłem się ze 12045 to trudno było mi się przyzwyczaić bo w fortschrittcie podnośnik jest na rozdzielaczu góra dół, mieszane, pozycyjne, minimalne opuszczenie, orka z kołem podporowym, orka z antypoślizgiem fortschritt ma rozbudowaną hydraulikę ale trudno było mi się przyzwyczaić. Tak jak napisano wcześniej hydraulika jest niesamowicie szybka kipowanie nawet na możliwie najniższych obrotach jest błyskawiczne w 385 muszę przygzować, zawory zewnętrzne w fortschrittcie mają zawory zwrotne bardo przydatne przy prasie z dociskiem hydraulicznym nie puszczają oleju do tyłu przez gniazdo, podnośnik ma dociążanie więc można zatopić pług po ramę, Wałek wom włączany przez 2 stopień sprzęgła u mnie chodzi ciężko muszę wyregulować sprzęgło i to jest właściwie pięta ahillesowa tej maszyny bo do sprzęgła zaglądam często. olej hydrauliczny jest chłodzony, istnieje opcja iż mniejsza pompa od sterowania hydrauliką będzie wspomagać główną pompę i wydajność wzrasta do 60l. za siedzeniem jest dźwignia od blokowania podnośnika gdy jest podniesiony. skrzynia w 323 jest cała na igiełkach i trzeba pilnować oleju, grupy biegów mają lustrzane odbicie w 2 grupach biegów wstecznych tzn wybierając grupę powiedzmy II to ciągnąc wajchę od tej grupy do tyłu przechodzi się do wstecznego uwielbiam tą robotę z gruberem na uwrociach idzie wspaniale. jest jeszcze regulacja szybkości podnoszenia nigdy tego nie tykałem, tak jak nie używałem jeszcze rozdzielacza hamulców kół - prawo-lewo. w kabinie jest cicho no w porównaniu do 385 i 12045 oczywiście. ciągnik jest na ramie od tylnego mostu aż na przód jest jebitna rama w którą wmontowane są kolejne segmenty maszyny silnik jest opary na poduszkach i ze skrzynią która akurat jest przykręcona na stałe połączony jest gumowym sprzęgłem to jest bardzo dobre zero drgań na skrzynie z silnika. silnik jest na poduszkach i przy rozruchu rzuca nim, może u mnie już są zmęczone ale nie wydaje mi się, ten typ tak chyba ma do tego maska jest licha i też się chybie na boki. silnik to 4ka taka sama jak w kombajnach 512-514, silnik z wymiennikiem- chłodniczką oleju, bardzo wolno się rozgrzewa ale też nigdy go nie zagotowałem, pompa wody ma elektromagnes i wentylator chodzi luźno dopiero jak zacznie być za gorąco to się włącza i chłodzi aktualnie mam pompę bez elektromagnesu koszt 200 zł w thu, ciśnienie oleju pokazywane jest przez 2 diody na rozrządzie i na korbie oprócz tego jest normalny manometr, paliwo mierzyłem w gruberze i wziął 7,5l czyli bardzo mało w orce poprawny pomiar uniemożliwiła mi awaria -zasyfienie filtrów i magistrali paliwowej więc nie powiem. zwrotność ciągnika jest biedna chyba gorsza niż w 12045 lecz idzie to łatwo zmienić przedłużając o 5cm wąs od serwa. Będę musiał tak zrobić. ciągnik nie jest jakimś strasznym chlorem i nie możlwe aby łykał więcej jak 15l, jest to niezła 4 bo trudno ją zadusić. Wzmacniacz momentu u mnie nie zawsze działa, jest włączany klawiszem przez pneumatykę dziwne jest to że na pusto nie zawsze zaskoczy a już mniej fochuje w cięższej robicie. włączenie czegoś powoduje włączenie się lampki na konsoli nawet świateł. w kabinie można spokojnie słuchać radia i rozmawiać przez telefon. widoczność dobra tylko wiadomo maska z przodu jest duża i tu przeszkadza. Ciągnik jest o 20cm szerszy niż moja 385, ciągnik jest też wyższy i musi spać w stodole bo do garażu nie wjedzie. z Awarii to złamałem palec zmiany biegów był już spawany i lipnie ktoś pospawał w grudziądzu kupiłem palce. miałem przeciek z przystawki przedniego napędu i z podnośnika. w rozdzielaczu pękł mi wewnętrzny tłoczek, odmówiła posłuszeństwa pompka wspomagania sprzęgła. problemy te wynikały x mojej winy i braku szczerego przeglądu. Naprawy kosztowały grosze oryginalne uszczelki pompki kosztowały po 3 zł, palce chyba po 20. Ciągnik oceniam dobrze w porównaniu do 12045 to jest lepszy i tańszy w obsłudze. W orce phx i 12045 nie może zblokować wszystkich kół i w glinie nawet ze zblokowaną tylną osią przednie koła jedno buksuje drugie stoi orząc forszajem wlączam blokady, przodek i jak ich nie wyłączysz to ciągnikiem nie skręcisz nawet, tu ten ciągnik bardzo nadrabia a i paliwa mniej weźmie ale wiadomo ta 4ifa nie jest tam żwawa jak 6 w 12stce.
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#54 Share Jedrek10

Jedrek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 13:39

FORTSCHRITT ZT 323-A Jestem nowym posiadaczem Fortschritt zt 323-a, mam problem ze wspomaganiem czy przyczyną moze byc mala ilosc oleju hydraulicznego????(Jaki olej idzie do tego ciągnika???)

#55 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 01 luty 2013 - 19:23

FORTSCHRITT ZT 323-A

Jestem nowym posiadaczem Fortschritt zt 323-a, mam problem ze wspomaganiem czy przyczyną moze byc mala ilosc oleju hydraulicznego????(Jaki olej idzie do tego ciągnika???)

Raczej pompa od wspomagania która jest na przodzie ciągnika pod chłodnicą :) a olej to LH46 :)

#56 Share ojanusz

ojanusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 luty 2013 - 13:32

FORTSCHRITT ZT 323-A

Raczej pompa od wspomagania która jest na przodzie ciągnika pod chłodnicą :) a olej to LH46 :)

Olej to tylko typu Agrol,musi być przekładniowo-hydrauliczny.

#57 Share damian1297

damian1297

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 14 październik 2013 - 17:32

FORTSCHRITT ZT 323-A Ja też zastanawiam sie nad kupnem zt 323a. Jak z wyciszeniem w kabinie???

#58 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 14 październik 2013 - 19:47

FORTSCHRITT ZT 323-A
damian1297

jest znacznie ciszej niż w ursusie czy zetorze z tamtego okresu . Wentylacja ogrzewanie blokady włączane klawiszem a nie wajchą siedzenie amortyzowane pneumatycznie. kabina jest duża i dla pasażera też siedzonko wygodne jest :)

#59 Share smertin

smertin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Kupie Zetora 8540 lub 9540!

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:55

FORTSCHRITT ZT 323-A Mam takie pytanie. Zastanawiam się nad zmianą ciągnika. Mam trochę ponad 30ha, a ciągnikiem do 'ciężkich' prac jest u mnie MTZ 80. Jestem jego wlascicielem od nowosci. Najwiekszym problemem zaczyna byc brak przedniego napędu. O komforcie a raczej jego braku lepiej nie wspominac bo po paru godzinach orki człowiek się czuje jak po wpadnięciu do studni.

I teraz pytanie - czy upłaca się zamienić tego MTZ'ta na Fortschritt'a ZT - 323A ? Są one bardzo tanie jak moc oraz mają 4x4.
Pytanie jak u nich ze spalaniem bo nie ma co ukrywać - MTZ pali niedużo.

Np - http://allegro.pl/ci...3844906697.html

Pomijam fakt, ze brzydkie strasznie są te ciąniki no ale trudno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 20:38

FORTSCHRITT ZT 323-A witam ja mam fosza 323a a pali też nie wiele w ciezkiej orce 10 l. jest to bardzo mocna konstrukcja silnik solidny kabina wygodna duża ogrzewanie dobry do orania bo ciężki , z wad to mało zwrotny ale za to szybki na drodze. a pokazany przez ciebie na allegro to dość odpicowany ale lepiej taki niż zniszczony. musiał byś go obejrzeć. z wyglądu ładny :)