Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

FORTSCHRITT ZT 323-A

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
36 odpowiedzi na ten temat

#1 cayman

cayman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 16:22

FORTSCHRITT ZT 323-A Siemanko zastanawiam sie nad kumpnem własnie tego FORTSCHRITT ZT 323-A FORTSCHRITT ZT 323-A (797985200) - Aukcje internetowe Allegro co mi o nim powiecie: jak z jego skrętnościa, ile pali, jak z cześciami jest sytułacja, jakie sprzęty pociagnie, jak czesto sie psuje i co głównie(awaryjność), czy dobry byłby do zrywki drzew w lesie, jaka prędkośc rozwija po prostu wszystko bo nic o nim nie wiem po prostu mi sie podoba własnie ten model co wyrzej podałem w linku jutro jade go obejrzeć.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
FORTSCHRITT ZT 323-A Dzisiaj, 11:42
  •  

#2 coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • 33077771

Napisany 02 listopad 2009 - 16:35

FORTSCHRITT ZT 323-A nie robiłem takim ciągnikiem ,opinie są takie że to mocny ciągnik i twardy masywny tylko że skręt ma słaby i z tego co widziałem to prześwit też nie za wysoki :D z częściami raczej nie powinno być problemu dużo tych ciągników u nas robi w kraju tylko trzeba znaleźć sklep a jest napewno nie jeden ;]
  • 0

#3 Fujitsu

Fujitsu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 16:48

FORTSCHRITT ZT 323-A Jesli potrzebójesz dobrej rady wejdz na Forum www.fortschritt.p2a.pl tam znajdziesz wszystko na temat tych ciągników. Oraz serwis tego ciągnika i składnice cześci jedyna w europie do tekich maszyn.
  • 0

#4 lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 18:14

FORTSCHRITT ZT 323-A Kiedyś robiliśmy takim sprzętem tylko ZT-303 troszke inna wersja ale moc silnika jest ta sama. Szczerze mówiąc to bardzo twarde i wytrzymałe maszyny no i również potrafi ładnie pola obrabić tylko jadyną wadą to chyba jest to że mają mały kąt skrętu ale idzie to jakoś opanować :D Ogólnie polecam ale zajrzyj sobie na to fotum co kolega podał tam znajdziesz dużo informacji na ten temat
  • 0
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#5 lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 20:31

FORTSCHRITT ZT 323-A ja posiadam dwa takie ciągniki. co do skrętu to bardzo słaby. jest dośc szybki prawie 40 km/h przy obrotach 1800./ ciągałem nimi pługi 5-6skib b 201a i agregat uprawowo-siewny 3m. co do zużycia paliwa dość oszczędne.częsci są dostępne.
  • 0
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#6 lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 22:28

FORTSCHRITT ZT 323-A Nie jestem pewien ale na mokrym też chyba mają problem bo mają troche małe koła z przodu, ale jak już napisałem nie jestem tego pewien tylko tak słyszałem. Może sie ktoś wypowie na ten temat :P
  • 0
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#7 lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 20:17

FORTSCHRITT ZT 323-A niestety tak szybko sie zawieszają. ale można zdemontować tylny zaczep dolny ten hak bo głównie na nim się ciągnik zawiesza i wtedy troche lepiej jest.
  • 0
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#8 piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 11:32

FORTSCHRITT ZT 323-A Mam takiego 303d maszyna super moce są różne zależy od ustawienia pompy od 90ps - 120ps silnik 4 cylindry moment obrotowy lepszy niż sw400 turbo, ciężki, wyciągniesz tym wszystko ale jak nim się zakopiesz to będzie problem, oczywiście jak uda ci się go zagrzebać :) skręty się da zrobić przedłużając wąs wtedy lepiej wypada niż polska 1224 no i spalanie nieduże.
  • 0

#9 Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 13:51

FORTSCHRITT ZT 323-A Duży,cięzki,masywny,wytrzymały I w polu nie do zajechania ;D On ma tak na prawdę 100KM, dane techniczne na przeglądzie kiedyś dostałem. On bez problemu pociągnie pług póałzawieszany np: PHX lub B-201 a juz inny ciągnik o tej mocy nie da sobie z nim rady bo jest za lekki.Sprężarkę ma b. dobrą, hydraulikę wyśmienitą, przyczepy wywala na wolnych obrotach tak jak C-360 na 2400 obr/min ! Może kiepski skręt ale idzie się przyzyczaić. Komfortowa kabina, nawiewy,radio, jeśli wszystkie przyciski działają, blokady i inne elektrozawory to jest super traktor za małe pieniądze.
Spójrzcie tu mój były Forsz, jaki ładny traktorek :)
A tu porównaie 100KM w ZT323A a MF 100 KM
Pozdrawiam :)
  • 0

#10 maxi900

maxi900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:technologia, informatyka,

Napisany 01 grudzień 2009 - 15:42

FORTSCHRITT ZT 323-A Również jestem posiadaczem tyle że właśnie 323A.

Trochę danych technicznych:

Silnik:
Moc:90-120 KM (można pompę różnie ustawiać zależnie od zapotrzebowania i ekonomii)
Moment: 450Nm
Obroty nominalne dla w/w wartości: 1800
Pojemność: 6,6L
Ode mnie: bardzo solidna i bardzo ekonomiczna konstrukcja silnika IFA (powstała na z konstrukcji silników MAN). Zdarzają się pewne problemy (np przecieki ze świecy płomieniowej do kolektora, podawanie oleju przez pompę do silnika centralnym smarowaniem) ale można je od razu wyeliminować. Niestety jest to odmienna konstrukcja od polskich silników i wielu domorosłych mechaników może im bardziej zaszkodzić niż pomóc. Na szczęście jest świetny serwis (link na końcu postu)- panowie Ci znają się na rzeczy i dają gwarancję na remont. Remont nie jest tani ze względu na to że montują tylko oryginalne niemieckie części ale dają na to gwarancję. Poza tym zawsze służą fachową radą więc jak coś się dzieje to dzwonisz bądź jedziesz i pomagają. Robią regeneracje różnych elementów które już nie są produkowane bądź bardzo drogie (pompa wody bądź oleju).

Parametry maszyny:
Biegi przód: 24
Biegi tył: 16
Biegi liczone są z uwzględnieniem elektropneumatycznego zwalniacza bezsprzęgłowego (tzw. żółwia)
Masa: 5670kg !!(to nie pomyłka - z wszystkimi obciążnikami ok 6 ton!)
Udźwig na tylnym TUZie: ok 4200 kg (zależnie od rozstawienia wieszaków na cięgłach)
Olej w skrzyni (wspólny dla hydrauliki): ok 90L
Olej w silniku: ok 20-23L ( zależności od skosów na których musi pracować)
Płyn chłodzący: 28 L
Prędkość max: 45km/h
Prędkość min: 1,83km/h

Ogólnie: świetna maszyna ale nie do prac przydomowych bądź TURa. Solidny przedni most świetnie sprawdza się przy doczepieniu ciężkiego pługa śnieżnego (nawet od koparek typu Fadroma). Jest dość ekonomiczny (siewy siewnikiem Amazone D8 4m zużył 20L na 6 ha; w pługu ok 15-16 na ha tyle że starą Unią 4 skiby sztywną). Ma też swoje wady (poza wyglądem który wielu razi :blink: miewa problemy z silnikiem (z reguły przez wsadzanie do niego łap przez osoby okrzykujące się mechanikami a nie mające z nim wcześniej do czynienia), ze sprzęgłem i hamulcem (są one w pełni hydrauliczne wspomagane olejowo i zużycie pompy po rozgrzaniu utrunia hamowanie i wysprzęglanie) oraz z hydrauliką (często zdarzają się przerabiane egzemplarze bądź grzebane przez osoby bez odpowiedniej wiedzy). Poza tym tak jak ktoś już wspomniał jest to czołg. Jest świetny do ciężkich prac ( masa) i do transportu (prędkość). Niestety nie jest to najnowsza konstrukcja i wielu rolników traktory niewyciszone i bez klimy nie interesują.

Poza tym jest dostęp do części i fachowy serwis.
Tutaj link http://www.ifa-grudziadz.neostrada.pl/
  • 1

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 04 luty 2010 - 21:13

FORTSCHRITT ZT 323-A Prędkośc tez można zwiększyć dzięki zwiększeniu dawki na pompie :blink: Kiedyś jechałem z dziadkiem za tatą i prędkościomierz pokazywał 55km/h obrotomierz zatrzymał sie na 0 obr/min bo był ogranicznik :huh:
  • 0

#12 koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 05 luty 2010 - 19:30

FORTSCHRITT ZT 323-A Bajki to nie te forum :blink: żeby osiągnąć te 55km/h to silnik trzeba by było wkręcić na ponad 3000obr.i wiem co mówię bo miałem 323 przez osiem lat.
  • 0

#13 Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów
  • 12941247
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 05 luty 2010 - 23:26

FORTSCHRITT ZT 323-A jechałem ZT303d na kołach 34 a one maja podajrze 30??to te 5 dych lekko miał czuło się ta predkość ale silnik andori wstawoiony był kombajn sie gosciowi popsuł i nie miał co z silnikiem zrobić i dobry to był pomyłs siła duzo wieksza 6 garów jak to chodziło mm:) nie da sie go wkrcic na 3 tyś obrotów? to tak jak przy zetorze3011 licznik ma 2500 obr a mi wskazówka wchodzi wrawie ze w pioin? i jak to mozliwe?? sam mu ustawiałem dawke paliwa i zapłon max przyspiesziny
  • 0
czas rozstać się z rodzinnym gospodarstwem...

#14 patrykj28

patrykj28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 luty 2010 - 19:51

FORTSCHRITT ZT 323-A Osobiście miałem do czynienia z ciągnikami FORTSCHRITT zt 303d i zt 323a. 303 to ciągnik prosty w budowie nie ma wyciszenia kabiny, ale i tak chodził ciszej niż poczciwa 60. 323 różni się od 303 maską i kabiną, ale są specjaliści którzy do 303 zakładają kabiny od 323. Efekt końcowy jest bardzo ciekawy, ale to nie oryginał.
  • 0

#15 koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 13 luty 2010 - 08:46

FORTSCHRITT ZT 323-A To miałeś słabe do czynienie bo 303i323 różni się jeszcze wieloma rzeczami :skrzynia trójka a nie czterobiegowa inne sterowanie sprzęgłem,półbiegiem ,blokadami oraz przednim napędem hydrauliką oraz wiele innych rzeczy .A z tym odczuciem prędkości to maluch przy 100km/h daje wrażenie rakiety a mercedes to jakby dopiero ruszał,a po za tym forsze mają seryjnie koła 34.
  • 0

#16 rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • 6640860

Napisany 13 luty 2010 - 11:22

FORTSCHRITT ZT 323-A muszą je jakoś tuningować, bo na forum fortschritta się jeden kiedyś żalił, że przyszedł mu mandat z fotoradaru, a na drodze było ograniczenie prędkości do 40
szybkie są, bo na drodze kiedyś jechałem za jednym zt300 to pruł z 2 przyczepami koło 45, wcale nie z górki
  • 0

#17 Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 13 luty 2010 - 11:53

FORTSCHRITT ZT 323-A U nas 2 lata temu robił 323-A przy oczyszczarce buraków, i moc była imponująca. Zapotrzebowanie na moc oczyszczarki była chyba 130 KM, ale nie jestem pewien I ten traktor nic sobie z tego nie robił. Spytałem się jednego z operatorów gdy czekaliśmy na ciężarówki czy nie ma za ciężko. A on mi odpowiedział że musi chodzić i nie ma innej opcji.
  • 0

#18 globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • 8724985
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 24 luty 2010 - 11:25

FORTSCHRITT ZT 323-A Ja mam jeszcze do tej pory Fortschritta 303 (12lat) i 323 (chyba 5)i bardzo dobre ciągniki nie można o nich złego słowa powiedzieć. W porównaniu z naszym ursusem, wg mnie ursus przegra pod każdym względem. Cena. Za jednego Ursusa możemy kupić takie 2 przyzwoite 323 które zrobią dużo więcej i mnie spalą.
Komfort w kabinie od ursusa też dużo lepszy, siedzenie na powietrze, wszystkie napędy na przyciski, radio gra i bardzo dobrze je słychać. Skręt ma dużo gorszy 303, 323 ma już lepszy. Mój 323 chodzi jak brzytwa ma tylko niecałe 4500mtg czy nawet mniej. Natomiast już niedługo zostaną one zastąpione Fendtem:)
  • 0

#19 Jedrek10

Jedrek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 13:39

FORTSCHRITT ZT 323-A Jestem nowym posiadaczem Fortschritt zt 323-a, mam problem ze wspomaganiem czy przyczyną moze byc mala ilosc oleju hydraulicznego????(Jaki olej idzie do tego ciągnika???)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • 15817534

Napisany 01 luty 2013 - 19:23

FORTSCHRITT ZT 323-A

Jestem nowym posiadaczem Fortschritt zt 323-a, mam problem ze wspomaganiem czy przyczyną moze byc mala ilosc oleju hydraulicznego????(Jaki olej idzie do tego ciągnika???)

Raczej pompa od wspomagania która jest na przodzie ciągnika pod chłodnicą :) a olej to LH46 :)
  • 0