Skocz do zawartości

Zdjęcie

Doświadczenia rolników z dotacji w ramach SPO

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pytam

pytam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 10:03

Doświadczenia rolników z dotacji w ramach SPO Witam.
Poszukuję informacji nt. doświadczeń z uzyskiwania dotacji na zakup maszyn i urządzeń w ramach SPO w latach poprzednich. Jeżeli macie swoje przemysłenia w tym temacie to proszę o ich rozwinięcie w tym wątku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Doświadczenia rolników z dotacji w ramach SPO Dzisiaj, 04:55
  •  

#2 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 10:06

Witam.
Poszukuję informacji nt. doświadczeń z uzyskiwania dotacji na zakup maszyn i urządzeń w ramach SPO w latach poprzednich. Jeżeli macie swoje przemysłenia w tym temacie to proszę o ich rozwinięcie w tym wątku.

ja brałem sporo maszyn i inwestosowałem w gospodarstwo z SPO dwa wnioski przeszedłem. Co Cię konkretnie interesuje?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#3 Share pytam

pytam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 10:08

Doświadczenia rolników z dotacji w ramach SPO Szczegółowe pytania opisałem w wcześniejszym linku. Nie chcę dublować wątków.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 19:35

Doświadczenia rolników z dotacji w ramach SPO tzn. tak ja brałem z transzy 2004-2006 i z tego co wiem nieco zmieniły się zasady jak? tego nie wiem bo z tej edycji nie korzystałem. Problem jest jesli ktos ma hodowlę zwierzęcą, bo chodzi o dobrostan zwierząt i inne aspekty z tym związane, jesli ktoś ma tylko uprawę roślin jest nieco łatwiej. Ja załatwiałem wiekszość przez ODR i wnioske nic mnie nie kosztował. Kupowałem maszyny jak i wyposażenie obory ale nic uzywanego, wszystko nowe. Nie jestem na vacie i trochę teraz żałuje. Płatność otrzymujesz 50% maszyny ceny netto. Szybkość rozpatrzenia zależy w dużej mierze od urzednika tak jak i ilość poprawek we wniosku, jest dużo chodzenia i wyciagania zaświadczeń opinii itp. Już nie pamietam ale chyba na pieniadze czekałem do roku czasu ale znam ludzi co czekali 2 i więcej. Brałem kredyt z Banku Spółdzielczego który był automatycznie przelany na konto Agencji to wiązało się z podpisanie cesji. Generalnie bez problemu. Trzeba wytrwałości. Więcej Ci nie pomogę
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#5 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 23:48

Doświadczenia rolników z dotacji w ramach SPO przepraszam za odejście od wątku ale interesuje mnie kwestia kosztów kwalifikowalnych w SPO 2004-2006 dla działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych", w żadnym rozporządzeniu nie znalazłem wskazania czego mogły dotyczyć inwestycje, proszę o wskazanie ewentualnego źródła tychże informacji, gdyż nie znalazłem odpowiedzi ani na stronie ARiMR ani też na MinRolu, treść opublikowanych rozporządzeń wydaje mi się znacznie ograniczona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 listopad 2009 - 11:28

Witam.

A dlaczego mamy się wypowiadać poza forum?
Łazisz kolego po forach i wszędzie wklejasz to zapytanie - pracę piszesz z tego tematu i szukasz danych?

Co do twego pytania - jeszcze z roczek dwa poczekaj bo w pierwszym naborze MR jeszcze nie minęło 5 lat, jak te pięc lat minie i weksle wrócą do młodych rolników wtedy można myśleć o podsumowaniu pierwszej edycji "bezwrotnej pożyczki na start".
Tak MR był w ramach SPO jak się nie mylę.

Co do pozostałych działań - myślę że też trzeba jeszcze poczekać z efektami i podsumowaniem.

Jak nie patrzył - chcesz jakieś info - zamieścimy tylko na tym forum a nie będziemu się rejestrować na kolejnych forach. Tak więć jak temat Cię interesuje zacznij zaglądać częściej na to forum.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke