Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów]

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZetorProxa8441

ZetorProxa8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 07:54

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] Witam. Kupiłem Zetora Proxime 8441 i wydaje mi się że obroty silnika na biegu jałowym są za wysokie. Czy morzna zmniejszyć mu obroty??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] Dzisiaj, 09:41
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 08:02

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] za wysokie tzn jakie? silniki z turbo mają troche wyższe obr min. 850-900 obr to wcale nie za wysokie, pozatym przynajmniej masz mniejsze szanse zaduszenia ciągnika co jest bardzo szkodliwe dla turbiny podczas ciężkiej pracy np. orki przy nawrotach :D

#3 Share ZetorProxa8441

ZetorProxa8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 08:09

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] U mnie wolne obroty na biegu jałowym wynosza trochę ponad 1000 i czy byłaby możliwośc ich zmniejszenia??
I mam pytanie jeszcze do sprzęgła ręcznego WOM czy uwas też cieżko włączyc
te sprzęgło??? Bo u mnie żeby włączyć te sprzęgło to musze się zaprzeć że
aż w kręgosłupie strzyka.

#4 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 12:42

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] ja mam taki ciągnik dwa i pół roku obroty to ok850-900 a sprzęgło dziecko mogło by podnieść chyba w tyn ciągniku trzeba pogrzebać

#5 Share ZetorProxa8441

ZetorProxa8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 15:26

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] Chodzi mi o to że u mnie sprzęgło ręczne do załączania WOM ciężko
chodzi,(tzn jak chcę włączyć do te sprzęgło ręczne musze pociągnąć do
prawie pionu ale tak ciężko idzie).Chciałbym wiedzieć czy te sprzęgło
morzna podregulować żeby działało lekko.
I chciałbym wiedzieć jak w waszych proximach działa te sprzęgło WOM-u??

#6 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 17:13

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] Zobacz kolego małoletni (no bo raczej to jak zinterpretowałeś wypowiedź kol.mackova wskazywałoby na wykształcenie co najwyżej podstawowe niepełne Dodany obrazek )-kol.mackov wskazał jedynie na to że u Niego sprzęgło WOM-u chodzi lekko a Ty od razu-"morze"-morze nam najbliższe to Bałtyk jest Dodany obrazek .

#7 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 18:59

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] Obroty silnika mają takie być, ale zobacz czy przypadkiem dzwigienka od ręcznego nie da się cofnąć, może tego nie przyuwazyłeś... a sprzęgło powinno chodzić w miarę lekko, tak samo jak ręczny obok. Jak nie to najprostsza sprawa, tam gdzie się da popsikaj WD-40, a jeżeli to nie pomoże to jak piszesz ciagnik jest nowy to zgłoś to na przeglądzie to zajrzą łaski nie robią....

#8 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 19:10

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] dzieki Jaro nasz kolega jest jeszcze zieloniutki i strasznie przejęty tą usterką, proponował bym zadzwonić na serwis jak jest ciągnik na gwarancji.To nie takie proste dlamnie rozwiązać problem przy kompie można by tu gdybać i gdybać, weż sie jutro obejżyj dokładnie czy pod kabiną nic nie blokuje linki od womu

#9 Share ZetorProxa8441

ZetorProxa8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 19:16

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] Niewiem czy to jest usterka czy morze tak ma byc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 19:43

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] Z pewnością nie tak ma być-sprzęgło WOM w moim Zetorze 7211 chodzi dosyć lekko-więc w Proximie powinno być tylko lepiej Dodany obrazek -z kolei obroty silnika z PEWNOSCIĄ są zbyt wysokie-a wnoszę to stąd iż w moim JD obroty jałowe to tak 820-850 obr/min a przecież silnik w nim musi napędzać co najmniej tyle samo odbiorników energii (pompy ,sprężarka etc) co Zetor-a spokojnie przy tych obrotach się wyrabiato tak na chłopski rozum Dodany obrazek .
PS.Posty edytujesz naprawdę szybko Dodany obrazek

#11 Share ZetorProxa8441

ZetorProxa8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 20:01

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] Trzeba będzie zgłosić to do serwisu.
PS.Dzięki za teraźniejsze info.Mam nadzieje że inni użytkownicy podzielą się informacjami.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 listopad 2009 - 20:41

Z pewnością nie tak ma być-sprzęgło WOM w moim Zetorze 7211 chodzi dosyć lekko-więc w Proximie powinno być tylko lepiej Dodany obrazek -z kolei obroty silnika z PEWNOSCIĄ są zbyt wysokie-a wnoszę to stąd iż w moim JD obroty jałowe to tak 820-850 obr/min a przecież silnik w nim musi napędzać co najmniej tyle samo odbiorników energii (pompy ,sprężarka etc) co Zetor-a spokojnie przy tych obrotach się wyrabiato tak na chłopski rozum Dodany obrazek .

Nie ma co się sugerować JD, ja w MF mam obroty jałowe ponad 1000rpm. W instrukcji nic nie piszą na ten temat?

#13 Share ZetorProxa8441

ZetorProxa8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 20:47

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] W instrukcji nic o tym nie piszą.A u was też ta dźwignia od sprzęgła
ręcznego rzeby zapadła na ząbek trzeba podnieść do prawie pionu????

#14 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 21:04

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] no jasne że jak rozłączać WOM to wajcha do pionu a nie jak w h-ręcznym z ząbkami, ciekawe jak długo by ci wytrzymało sprzęgło jak byś zawsze manewrował na pół sprzęgle, spaliłbyś je i tyle. w tym ciągniku zeby uruchomić silnik trzeba ją unieść, ja osobiście do zapalania unosze ją tylko tyle, zeby zaświeciła sie lampka na konsoli ale przy napędzie maszyn zawsze do końca i pamiętaj nie jezdzij długo na uniesionej, sama jej nazwa mówi za siebie "5minutówka" jak byś miał inne pytania to pisz zanim zniszczysz ciągnik

#15 Share ZetorProxa8441

ZetorProxa8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 18:57

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] Ale mozre myslałem że tylko u mnie trzeba podnieść do pionu rzeby wpadło na ząbek.
PS. Byli dzisiaj z agromy odnośnie sprzęgła i chodzi trochę lżej.

#16 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 08:49

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] u mnie tez ciezko ta dzwignia chodzila ale troche regulacji linką i oliwka i jest ok! a tak przy okazji wie ktos czy mozna do proxy 7441 z 2004 roku zalozyc rozrusznik szybkoobrotowy taki jaki zakladany jest teraz do nowych modeli?

#17 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 09:10

Zetor Proxima 8441 [zmniejszenie obrotów] pewnie że możesz a rozruch masz 12 czy 24 i jeszcze jedno możesz kupić tańszy od starych modeli powinien pasować o ile ten nowy będzie duzo droższy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 20:14

pewnie że możesz a rozruch masz 12 czy 24 i jeszcze jedno możesz kupić tańszy od starych modeli powinien pasować o ile ten nowy będzie duzo droższy

kupilem dzisiaj nowy 640 zł, wlasnie niedawno go zalozylem ciagnik pali lepiej niz jak byl nowy!!!